Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz kbalage2 #4932 üzenetére

    Nem tudom, milyen szolgáltató, én a MinDigTV szobaantennás vétele közben találkoztam hasonlóval.

    A TV közelébe tett, belső ferritantennás AM-rádióval jól érzékelhető a zavarsugárzás, amit a TV impulzusáramkörei kibocsátanak, például középhullámon, zúgás formájában hallható. Ez a zavarsugárzás, "digitális zaj" a kártyafogadó környékén szokott lenni erősebb is.

    Főleg szobaantennás vételnél, vagy az antennakábel, csatlakozások szakszerűtlen kivitelezése esetén a zavar rákerül az antennajelre, amitől a kép szétesik. A jelenség 1:1-ben ugyanaz, mint amit fotóztál.

    Ugyanezt tapasztaltam pendrive esetében, amikor a felvétel elindításának pillanatában szintén szétesett a kép, a zavar szintén detektálható volt AM-rádióval is. A pendrive alufóliába történő burkolása a problémát teljesen megszüntette.

    Későbbiekben külső antennával már nem volt szükség az alufóliás árnyékolásra, mert arra már nem tudott rázavarni a pendrive, illetve egyébként is nőtt közben az adóteljesítmény (pontosabban elindult egy másik adótorony).

    [ Szerkesztve ]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák