Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fako83

    csendes tag

    válasz ZELENOY #2942 üzenetére

    Jó ez az oldal.Nálunk is van egy orosz laktanya,vagy is ami maradt belőle.Szákszend Császár határában van.Területre hatalmas.Rengeteg mende monda van a telepről.Sokat halottam idősektől és jártam egyszer kétszer ott.Lehet nem szaknyelven írom le,de nézétek el nekem én nem voltam katona.Amit láttam a telepen az 2 siló(hatalmas henger alaku tárolok a földben vízszintesen)Mint ki derűlt jármüvek áltak benn.Ez nem volt más mint a 9K72 “Elbrus” önjáró ballisztikus rakéta komplexum, ismertebb néven a Scud-B rakéta.Egyes hírek szerint csak a rakéta volt itt.De minden nap ki derül valami a múltról a újságban vagy a tvben és akkor le esik az állunk.Továbbá a telepen sok mindenük volt az oroszoknak,volt művházuk,saját medencéjük,foci pálya,rengeteg barakk,tiszti épületek,reptér,stb.Ezeket lehet is látni a föld fölött.De mi lehet a föld alatt?Azt mindenki tudja a környékben,hogy ez eredetileg nem orosz laktanya volt.Hanem magyar.Bár vannak páran akik tévhitbe vannak és úgy tudják,hogy az oroszok építették oda.Beszéltem egy két öreggel aki már akkor ismerte a laktanyát,mikor az oroszok még nem is jártak itt.Ők mesélték hogy a telepen volt alagút rendszer már akkor.Azt nem hinném hogy az oroszok mikor bejöttek,be temették volna.Inkább ki egészitették és átalakították.Ma nem tudni hol lehetnek a bejáratok,hisz betemették,be robbantották.Aztán van itt pár érdekesség,amire ha tudjátok a választ,akkor kíváncsian és örömmel meg halgatom il.olvasom.1:Nálunk a faluba vannak szép nagy kanyarok.Biztos láttatok már olyan kamiont ami hatalmas beton elemeket szálít és jóval nagyobb a szerelvény az átlagos kamionnál.Itt a falun is 60-70években hasonlók mentek és a kanyarokat alig tudták bevenni olyan hosszúak voltak.Az öregek azt mesélik hatalmas beton elemeket és beton gerendákat szálítottak,és nagyon sokat.Én jártam a telepen és a felszini épűletekbe egybe sincs ekkor a beton elem beépítve.Hogy hova lettek beépítve,azt senki se tudja.2:Azt sokat tudják,hogy pusztavám,császár,és környéke szén mezőn fekszik.Rengeteg ember mesélt aról hogy a telepről hosszú időn keresztűl szálították a szenet az erőműbe.A telepen nincs akna nyílás vagy bármi jele a bányászatnak.És a szén se 10m mélyen terem.Akkor ők honnan szedték ki?3.Volt egy dózeros ember aki az erőműbe a szenet dózerolta abba az időbe mikor az oroszok ki vonúltak.Az öreget,rendszereséggel este beviték a telepre bepiáltaták és dózeroltattak vele 3 hónapon keresztűl.Az öreget akkor fagatták hogy miért viszik be a katonák minden este,de csak annyit mondott hogy dózerolgatni.Az öreget vissza vitte a fia miután kivonultak az oroszok és be lehetett meni a telepre rá jó pár évíre,és kérdezte hogy mit dózerolt.Az öreg bojongott és azt monta hogy halvány fogalma sincs aról hogy mit dózerolt és hol pontossan de azt tudja és más is hogy valamit rendeztettek az öreggel 3 hónapon keresztűl..Aztán még sok érdekes dolog van.Sokan azt álítják hogy nem vittek ki mindent és jó pár dolgot be temettek.Persze ezt nem tudjuk meg.Szoktam fémkeresős emberkéket látni bóklászi ott.De nem tudom mibe reménykednek.Azok a keresők csak 30-50cm mélyen mutatja ki a fémet.De ha valami van pl alagútba vagy betemetve,az nem 50cm mélyen hanem akár 5-10m mélyen is lehet.Oda meg speciális mélykereső kell.Amit nem is tudom ekkora kapacításút lehete kapni nálunk üzletbe.De ha talál is valamit?Valószinű már használhatatlan.

Új hozzászólás Aktív témák