Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szavapart

    csendes tag

    válasz tazman75 #1197 üzenetére

    Szekszárd:
    A 80-as években, pontos dátum a katonakönyvem megtekintése után. Sok emlékem nincs, mivel csak a kiképzés egy hónapját töltöttem ott. Sorállományúként EÜ kiképzésre vittek oda.
    A laktanya, ahol a körletünk volt már nem igazán üzemelt. Csak egy szintet rendeztek be számunkra, s mint kiderült a kiképző tiszteseink is csak egy-két héttel előbb érkeztek az ország minden tájáról. (Pl. Bugyi, ahol szintén EÜ raktár bázis volt) Az őrség ismételten behívottakból állt. Ott láttam elődszőr, s talán utoljára is szakállas katonát. :)
    A laktanya mellett iskola, vagy kollégium volt közvetlenül, csak egy betonkerítés választotta el az alakuló tértől.
    A raktárak a város szélén voltak, naponta gyalogoltunk ki, s mivel akkoriban figyeltek az egészséges testmozgásra, ezért az esetek nagy százalékában teljes vegyvédelmi és menetfelszerelésben látogattunk oda. Húztuk magunk mögött az izzadság csíkot, mint csiga a nyálat. :)
    A raktárak mögött még a kerítésen belül füves placc, ideális minden féle régészeti feltáró munkára, így ásogattunk is rendesen, a kerítésen kívül, pedig szántó, ott lehetett csak igazán "Hurrát" gyakorolni. :) Tehát a feltett kép akár a bázis is lehet, de sajna nem nagyon ismerném már fel. Az épületekben láda hegyek, benne orvosi, kórházi felszerelések, természetesen gyógyszerek, kötszerek, s minden féle egyéb. Groteszk módon még műlábakra is emlékszem.
    Tudom nem sok, de nem voltam sokáig ott, s nem is tett akkoriban nagy benyomást rám az egész. Olyan volt, mintha ott felejtették volna az egészet, a bedobozolt technika talán a 60-as évek színvonalát tükrözte. S később az MN KKK-hoz viszonyítva nagyon elavultnak tűnt.
    Próbáltam megtalálni a laktanyát is, a felrakott képed alapján, de nem igazán ismertem fel.

    Szavapart

Új hozzászólás Aktív témák