Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz szimpláncsak #208694 üzenetére

    Megvédeném a body sportot :) , sokkal több ez annál, mint zárt térben súlyok emelgetése. Nagyon sok mindenre megtanít, rengeteg lemondással jár ha tényleg komolyan gondolod és eredményt akarsz. A táplálkozás és edzés alapjait igazán itt lehet elsajátítani amit utána sokféle sportban lehet kamatoztatni, mert nagyon ki tud ismerni a saját tested. Anno volt szerencsém cirka 6 éven keresztül verseny testépítők között edzeni, fejlődni. Nagyon érdekes és nagy élmény ahogy fejlődsz és elérsz egy olyan fizikumot amit irigykedve néznek a strandon, vagy bárhol, ilyen látványos fejlődés semmilyen másik sportban nincs. Tudom hogy ez demagógnak hangzik, de tényleg egy élmény amikor szemmel láthatóan komolyabb eredménye van az edzésednek, az erő növekedés, az izom érettség, agy-izom kapcsolat, definiáltság, a bedurrantság, izomtöltöttség érzése, úgy érzed egy terminátor vagy. Ráadásul egy nagyon jó társaság alakult ki, együtt jártunk bulizni, stb, én nagyon szép emlékeket őrzök azokból az időkből. Engem akkor nagyon elkapott. Tény, hogy montizni az erdőben jobb, legalább is én jobban szeretem, de a mai napig a szívem csücske a súlyzós edzés. És ha ésszel csinálod rengeteg pozitív hozadéka van. Ami a futást illeti, nem való mindenkinek, extra terhelés a térd ízületnek. Nyilván egy keszeg testalkatú embernek nem gond, de nagyobb testsúly mellett több kárt tud csinálni mint hasznot. Míg egy fokozatosan felépített guggolással, nagyon stabil és izmos lábakat lehet építeni olyanoknak is akiknek a futás csak hazavágná a térdét. Nem a futást akarom bántani, mert tény, hogy viszonylag rövid idő alatt nagy intenzitást tud adni, nem kell hozzá sok minden, jó dolog, de nagyon sok embernek nem alternatíva. Egy edzőteremben sokkal célzottabban és sokkal kíméletesebben lehet építeni a testet mint egy futással.

    [ Szerkesztve ]

  • Sleek

    senior tag

    válasz szimpláncsak #208694 üzenetére

    338 ezer kilométer van a lábában, de amíg járni tud, addig futni is. Ezt nyilatkozta egy 2021 októberi riportban.

    <OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

Új hozzászólás Aktív témák