Keresés

Aktív témák

  • draco31

    veterán

    Hali!
    Most járok erre először, így nem tudom, hogy szabad-e itt kérdezősködni javítási-szerelési ügyben. Ha lehet, akkor két kérdésem lenne első körben:
    1. Ki lehet-e húzni felniből 8-ast a küllők húzásával-lazításával?
    2. Gél-es ülés kirepedezett felül, és ha kis napsütés éri, azonnal jön belőle az anyag. Lehet ezt javítani? Már van helyette más, de az kényelmesebb volt.

    ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

  • draco31

    veterán

    válasz hoffman_ #9649 üzenetére

    1. Célszerszám van nem is egy. Nem igazán csináltam még ilyet, de valahol el kell kezdeni egyszer.

    2. Erre a huzat dologra már gondoltam én is, csak az a gond, hogy ilyen kialakítású, és erre macerás lenne. (nem ez a márkája) Úgyhogy egyenlőre marad a polcon.

    Van még egy kérdés. Van öcsémnek egy ilyen járműve, tőlem örökölte. Szintén üléshuzat hibával. Már amikor hozzánk került akkor is el volt szakadva rajta. Lényegében 4-5 cm vastag szivacs műbőr szerű anyaggal borítva. Arra gondoltam, hogy Simson üléshuzatot fabrikálnék rá. Nem egy nagy összeg. De elég tartós lenne, nem kopik-szakad hamar?

    ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

  • draco31

    veterán

    Hali!
    Segítséget szeretnék kérni racsni szétszedéséhez.
    Történt ugyanis, hogy tesóm Csepel matricás montijának hátsó kerekén lévő racsnijának legkisebb fogaskereke egyszerűen eltört, és így a közvetlen mellette lévő fogaskerék is lejött. Szóval a 6-ból maradt 4 használható. Ez az alsó fogaskerék menetes.
    Eszembe jutott, hogy volt nekem egy régi németből érkezett bringa hátul 5-ös racsnival. Csak a felni amin volt, megviselte az idő, meg a baráti köröm, és cserére került az egész hátsó rész. A lényeg az, hogy megpróbáltuk szétszedni ezt a racsnit, és az alsó fogaskereket kicserélni. De sehogyan sem akar engedni, nem jön le az alsó kerék, pedig az is menetes, és jó irányba is próbáljuk tekerni. Találtam itt egy ilyen képet, így lelehet tekerni, vagy van más megoldás?
    Tudom egyszerűbb volna kicserélni az egész racsnit, de nincs hozzá speckó kulcs, amivel le tudnánk szedni a tengelyről. Vagy máshogyan is lelehet szedni?

    ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

Aktív témák