Keresés

Aktív témák

  • #68216320

    törölt tag

    válasz dqdb #47888 üzenetére

    Köszönöm a választ. Igen, azt gondoltam, hogy drágább lesz, mint 20dkg párizsi, de az a kérdés mennyire lesz drága. Bár, valamit lépnem kell mindenképp, mert normál szemüveggel a nap miatt nem látok, sima napszemüveggel pedig a dioptria hiánya miatt. Még sohasem volt kontaktlencsém, de esetleg megoldás lehetne az is? Bár kérdés, hogy mondjuk egy 100km-es távon mennyire viselne meg.

  • venember83

    nagyúr

    válasz dqdb #47888 üzenetére

    Vagy normál szemüvegkeretbe tenni normál színezett lencsét, még mindig olcsóbb opció, mint a Rudy Project és társai, csak olyan keretet kell venni, ami védi a szemet a széltől pl.

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz dqdb #47888 üzenetére

    Nekem BBB BSG-33 Optiview PH van, ez tavaly 23k volt, bele a lencse az egy sima lencsekészítés ára (8k volt). Ez ugyebár photokromatikus, a "sima" sötét lencsés verziója olcsóbb (de én ragaszkodtam ehhez, nem akarok még pótszemüveget is hurcolászni). A közelebbi lencse engem nem zavar egyáltalán (első tekerésnél volt kicsit furcsa, utána már nem volt vele gondom), illetve a látszólag vastag betétkeretből sem látszik semmi belülről (max kívülről furcsa, de ha elég gyorsan teker az ember, akkor nincs ideje a szembejövőnek megnézni ;]).
    Kontaklencse nekem ott kiesett, hogy 1 órát próbálkoztunk az optikussal, hogy berakjuk, de nem sikerült... utána adott próbalencsét, és próbálkoztam vele otthon is, de az is reménytelen volt, szóval én itt feladtam :)
    De amúgy jó alternatíva lehet, ugyabár sokan egész nap hordják, szóval ha csak pár órára van bent, akkor jóval kisebb terhelés a szemnek mindenképp... Mondjuk cserébe drágább, mert amíg én elhordom ezt a szemüveget éveken át, addig lencséből mindig kell új (igaz akkor olcsóbb napszemüveget lehet nézni)

    venember83:
    Nem igazán kapni rendes keretben olyat ami védene a szél ellen :( Futottam én is egy kört ezzel, onnan tudom... Illetve nyilván Bp-n lehet más a helyzet, "vidéken" (értsd: megyeszékhely) esélytelen volt.

Aktív témák