Keresés

Aktív témák

  • Ariadne

    őstag

    válasz szki #11759 üzenetére

    Kifejezetten segít, nagyon is! :K A korábbi "hervis gazdaságos" pulzusmérőm nem volt pontos, 200 felettieket is mért, de most a garmin korrektnek tűnik. Kiismertem, hogy 140 az átlagos bringázós pulzusom terepen, 160-170 között még tudok menni tartósan, és 180-nál lesz végem. Túra átlagpulzus mindig 140-re jön ki, maratonnál pedig 160-ra. :D Vagyis alapvetően még magas eléggé, viszont maratonon nem hajtom ki magam kellőképp.

    Azért volt jó ez a 3%-os emelkedő, mert ezt beszélgetve tudtam tekerni (úgy tudom, az a kb. jó pulzus edzéshez, aminél még tud beszélgetni az ember :) ), emlékeim szerint az 5. km után volt egy szusszanásom már izom fáradás miatt, meg a vége előtt nem sokkal, az simán eléhezés kezdete volt. Mondjuk terepen azért más lenne a gyerek fekvése... :D

    Továbbra is úgy gondolom, hogy a szint fáraszt ki - szint nélkül 10 km aszfalton az csak gurulás, aszfalton 3%-os emelkedőn már jó edzés, ami lefáraszt, terepen 3%-os emelkedővel meg lehet kikészített volna. ;)

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

Aktív témák