Aktív témák

  • attilav2

    őstag

    Gondoltam áttérek octalink hajtóműre, ehhez még nem kell váltót cserélnem, /integrálthoz már kellene/, és rendeltem a netről egy octalinkes Shimano Acera FC-M361-8 LV hajtóművet, azért ezt mert ehhez adnak lábszárvédőt, és egy 68/118 mm-es BB-ES25 monoblokkot.(A tengelytávot a régi négyszög mono-ról vettem le), Gondoltam ha már az előző széjjelhajtott monoblokkot sikerült nagynehezen kiszedni, akkor az új betekerése sem okozhat gondot. Mikor megkaptam a csomagot, vettem észre hogy a monoblokk bal csészéje műanyag, a használati utasítás szerint 50-70nm nyomatékkal szabad meghúzni és mindenképpen nyomatékkulcsot ajánl a művelethez, na ez nem fog menni mert olyan a cég műhelyében nincs, el a szervízbe, ott ért a meglepi, mondták hogy az Acera FC-M361-hez nem jó a 118-as monoblokk. Azt már lenyeltem hogy vehetek egy másikat. Arra gondoltam hogy a rajtam maradt 68/118-as ocatlinkes monoblokkhoz vadászok egy hajtóművet és az egészet beépíttetem apám Caprine tour trekkingjébe. Nézegették a boltban hogy melyik hajtómű jó a 118-as monoblokkhoz, és ha jól emlékszem az FC-M410-est mondták, ami ha jól sejtem akkor az Alivio FC-M410-8 névre hallgat, valahol meg tudom nézni kompatibilis e?

    [ Szerkesztve ]

    -||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

Aktív témák