Új hozzászólás Aktív témák

  • harry

    veterán

    Sziasztok, ma mikor hazajöttem láttam, hogy a géppel (win xp sp2) az alábbiak nem voltak rendben:
    -háttér helyett valami teljes képernyős kép, amit ugyan be lehetett zárni
    -startmenü üres, semmi ikon, kivéve internet/mail, és a kikapcs gomb, de kijelentkezés nincs is
    -asztal tulajdonságait nem tudom állítani, sajátgép/kezelés nem engedélyezett (valami olyasmira hivatkozott, hogy rendszergazda tiltotta),
    -feladatkezelő nem jön be
    -óra mellett egy VIRUS ALERT felirat látható
    -sajátgépben nem látni a vinyókat (C és D partíciók), ha címsorba beírom, akkor bejön, csak a Sajátgépben nem jelenik meg. optikai meghajtókat látom
    -iexplorer alatt a biztonsági szintet mindig leveszi a minimumra, és a kezdőlapot is átírta

    Ezek után lankábelt lehúztam, csökkentett módban futtattam az alábbiakat többször is: spybot, ccleaner, spyware terminator, ad-aware, nod32
    Pár dolog rendben, így pl háttérkép (beállítottam a webes elemek zárolását, vagy miaz), startmenü (beállításoknál kézzel be kellett rakosgatni a megfelelő menüpontokat, bár a "Minden Program" vmelyik spy leszedése után jelent csak meg, valamint továbbra sincs kijelentkezés). Van már feladatkezelő, ám itt is inaktív a kijelentkezés menüpont, ellenben parancssorból egy shutdown -l parancs rendesen kiléptet. Óra rendben, a területi beállításoknál a dátumformátum mögé írta azt a szöveget, csak ki kellett venni.

    Szóval ami továbbra is gond:
    kijelentkezés gomb hiánya startmenüben (klasszikus és másik nézetben sem)
    vinyók sajátgépben nincsenek
    iexploreres hibát nem tudom, mert inkább letöröltem
    új hiba, hogy (firef alatt) a honlapon a képeket kicseréli "virus! alert" és hasonló feliratú, néha villogó képekre
    volt még egy csak az nem jut eszembe :D

    Holnap ismét megpróbálom az egészet az elejéről, csökkentett mód, net nélkül, automatikus visszaállítás kikapcsolva. Látott már valaki hasonlót, esetleg tudja, hogy miért vannak a fenti hibák, pontosan mit kéne csinálni, hogy megoldódjon? Pár napja volt ugyan ez ismerősünknél is, náluk reinstall lett, de én még próbálkoznék.
    Egy ideiglenes jó tűzfalat tudnátok mondani? Lehet trial is, mivel csak mostanra kéne, eddig nem használtam tűzfalat, és nem is volt gond (most viszont igen, hát ja, lehet csak kéne egy rendes is...).

    [ Szerkesztve ]

    Theoretically, this damn thing oughta work now.

Új hozzászólás Aktív témák