Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vegetableman

    csendes tag

    Jelenleg ez a helyzet:

    Nem: Férfi
    Kor: 31
    Tapasztalat: 5 év
    Munkakör: machine learning engineer
    Végzettség: MSc
    Nyelvtudás: angol C2, napi szinten használva szóban és írásban
    Nettó fizetés: 900k
    Egyéb: privát egészségbiztosítás (bónusz, kafetéria havi leátlagolás után már a fenti összegbe van "belenettósítva")
    Hely: Budapest

    Három éve a piaci átlag körül vettek vel, azóta viszont egyrészt a fizetések is nőttek rendesen, meg szerintem én is átléptem senior szintre skillek és felelősség tekintetében is (sajnos itt előléptetni nem akarnak, mert nem vagyok "jól látható" projekten). Hays most 2.5M bruttót mond a senior ML/DL Engineer sáv tetejére, szerintem interjúzok egy kicsit, bár sajnos szűk terület és nincs túl sok pozi, ráadásul szeretem a mostani munkámat.

    Próbálom elkerülni, hogy már az elején nekem kelljen számot mondani, de néhány recruiter ragaszkodik hozzá. Mi ilyenkor a jó stratégia? Dobjak be 2.5-öt, aztán max kevesebbet ajánlanak? Vagy mondjak sávot? Milyen széleset, és hol legyen az alja/teteje? Igazából már a senior sáv aljáért (1.7M) is váltanék ha érdekes a meló és nem kell heti két napnál többet bejárni, de nyilván nem akarom olcsón adni magamat :DD

    Lehet egyáltalán túl sokat mondani, aminél rádcsapják a telefont, vagy simán kiadnak a kértnél akár 30+%-kal alacsonyabb offert is?

  • vegetableman

    csendes tag

    válasz vegetableman #28111 üzenetére

    Na, az ősz folyamán végigmentem az összes olyan budapesti machine learning pozíción, ami a kiírás alapján kicsit is relevánsnak/ígéretesnek tűnt. A többség LinkedIn-es megkeresés volt, egy-kettőre én jelentkeztem, de az olyanokat meg se próbáltam, ahol már a job posting alapján se szerettem volna dolgozni (pl. kifejezetten juniort kerestek, igazából data engineert/szoftverfejlesztőt kerestek, aki max. kicsit ért ML dolgokhoz is, maguk se tudták, hogy mit kerestek, vagy csak max. heti 1-2 HO engedélyezett stb.) Maradt kb. 8 pozi.

    A legtöbb helyen semmi esetre sem tudták volna megadni a br. 1,7M alapfizetést, ami Hays alapján a medior közepe/senior alja (ennél többet kértem elsőre, ez már a végső szám volt, amiért elgondolkoztam volna a teljes csomag meg az interjúk alapján kialakult benyomás függvényében).

    Két hely volt, akik kifejezetten seniort kerestek, az egyiknél br. 1,9 lett volna a sáv legteteje (Hays szerint ez a tipikus senior fizu), viszont ott menet közben derült ki, hogy ott is csak érintőlegesen kell ML-lel foglalkozni és valójában DevOps-ost keresnek. A másik hellyel most már lassan egy hónapja nem sikerül második körös interjúra időpontot egyeztetni, úgyhogy egyelőre azt is elengedtem. Ott egyébként "nincsenek bérsávok", 2,1M-ra azt mondták, h tök oké (tehát valszeg feljebb is lehetne menni), viszont kerekperec megmondták, hogy sok a túlóra, USÁ-val kell rendszeresen este meetingelni és nyáron nem lehet szabira menni.

    Időközben a jelenlegi helyemen is kaptam 20+% fizetésmelést (br. 1,4M így az alapfizu + bónusz stb.), amivel nem vagyok száz százalékosan elégedett, de kevésbé van fizetés FOMO-m, látva hogy ami nekem most elérhető, az azért többnyire lényegesen a Hays számok alatt van. Következő kör jövőre a külföldi full remote pozik (egyre már most is interjúztam, de ott végül a domain knowledge-em nem volt elég a senior szinthez).

    [ Szerkesztve ]

  • vegetableman

    csendes tag

    válasz vegetableman #29301 üzenetére

    Végül öt hónapos huzavona és több eltűnés után adtak egy ajánlatot: br. 2.25M + kisebb ezmegaz.
    Most elég nagy dilemmában vagyok, mert a teljes juttatási csomag kb. 45%-kal nagyobb a jelenleginél, viszont nem véletlenül. Alapvetően jól érzem magam a mostani helyemen, de azért mégis kb. havi nettó félmillió pluszról beszélünk. Cserébe szabadságra koratavasszal meg ősszel lehetne csak menni, min. heti két meeting USA nyugati part időben (este 6-8) + bárkit a csapatból bármi miatt utolérni szintén az itteni munkaidőn kívül lehet, de közben a budapesti irodába is be kell menni heti kétszer. Elég transzparensek voltak a túlórák tekintetében is, játékfejlesztő cégről van ugye szó.
    Jelenleg 4-kor megy a laptopom a fiókba, irodába átlag heti egyszer bemegyek kávézni, nem is tudom, hogy mi most a hivatalos bejárási policy stb.
    Hays szerint ez az ajánlat egy tipikusnál kicsivel jobb senior bér, de ahogy az előző posztokban írtam, az interjútapasztalataim alapján a többség inkább az 1.5-2.0 sávban akar csak fizetni, szóval nem tudom, mi legyen :D

  • vegetableman

    csendes tag

    nagy cé-betűs autóipari multi most jelentette be, hogy kivétel nélkül mindenhol heti három nap iroda kötelező januártól. teljesen váratlanul ért mindenkit, eddig a belvárosi fejlesztőközpontban 1 nap "ajánlott" bejárás volt, de most legfelsőbb szinten egyik nap így kelt valamelyik executive. az elmúlt majdnem négy évben többszáz embert vettek fel kvázi full remote ígéretével, kíváncsi vagyok, hogy így mekkora hányad fog felállni, vagy csak az anyázás-puffogás fog menni. a menedzsment mindenesetre beközölte, hogy ha nem tetszik, el lehet menni. (éles váltás ahhoz képest, hogy nemrég még minden kicsit negatív bejelentésnél szabályosan könyörögtek, hogy nehogy felmondjunk. azóta persze hiring freeze van, leépítés is lóg a levegőben).

  • vegetableman

    csendes tag

    válasz tototos #35234 üzenetére

    ilyen pletyka is van, bár (egyelőre) ezt határozottan cáfolja a vezetőség :D

  • vegetableman

    csendes tag

    válasz kexksz #35515 üzenetére

    Mindig az jön ki, hogy ha csak a fizetés és a CoL arányát nézzük, akkor igazából Budapestről nem nagyon van értelme mozdulni. Ahol még hasonlóan vagy kicsit jobban jön ki a matek, az keletebbre van (pl. Észtország, vagy Románia/Bulgária), mivel ott is hasonló a helyzet: a társadalom nagy része nem él túl jól, amihez képest a nyugatinál kicsit rosszabb fejlesztői fizetés kiemelkedő (az észteknél talán valamivel kiegyensúlyozottabb ez).

    Még esetleg az olyan helyek játszhatnak (ha van már az embernek vagyona), ahol az ingatlanárak csak kicsivel magasabbak, mint Bp-n, viszont a bérleti díjak meg sokkal, de ezek se a tipikis nyugati célpontok. Pl. Madridot nézegettem, lakást bérelni nagyjából kétszer annyi, a négyzetméterárak viszont csak +20% Bp-hez képest, a fejlesztői fizetések meg valahol a magyar és a német között (nyilván itt már elmaradt kamatok stb. is bejönnek, inkább csak érdekesség).

  • vegetableman

    csendes tag

    válasz gygabor88 #35724 üzenetére

    Nem vagyok könyvelő, de amennyire tudom, ez a kritériumlista csak a KATÁ-ra vonatkozott, amikor még lehetett cégeknek számlázni. Ettől függetlenül más egyéni vállalkozási formánál is létezik a bújtatott foglalkoztatás fogalma, de mivel sehol sincs egyértelműen leírva, hogy mi minősül annak, ezért elég tipikus megoldás, hogy pl. valaki átalányadósként számláz csak egy cégnek. A NAV nem szokott ezzel különösebben foglalkozni, itthon kb. szürkezóna. Viszont külföldön elképzelhető, hogy sokkal jobban rá vannak állva erre az adóhatóságok, vagy mások a kritériumok, és a cég megégetheti magát az ilyenekkel. Kft. esetén nem tudom, mi a helyzet, szerintem ott működhet az egy cégnek számlázás, mert az már önmagában egy gazdasági társaság, ami foglalkoztat egy vagy több munkavállalót.

Új hozzászólás Aktív témák