Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Garalab

    csendes tag

    Sziasztok,

    ha van valakinek 3.8v/2400mah -ra címkézett (F1-hez való) aksija meg tudná mérni, hogy mekkora a készülékben 100%-ra töltött akku feszültsége? 4.2v vagy 4.35v? A kérdés azért érdekes, mert az F1 aksija igaz, hogy jó bele, és elvileg 2400 mah, de elvileg csak azért erősebb, mert az elektronika 4.2v helyett 4.35v-ra tölti. Ha a G2F nem tölt 4.2v felé, akkor nem kapunk nagyobb kapacitást. Igaz mivel az aksi "by-design" feszültsége nagyobb, talán vmivel minőségibb a belső cella, és nagyobb az élettertam, bár ezt az ismert kínai minőségellenőrzés miatt kétlem :)

    Korábbi hozzászólásban olvastam, hogy a WCDMA kijelzője vmivel élénkebb, és nem zavaró a kisebb képpontszám sem, valaki fogta már egymás mellett a két készüléket (WCDMA és TD) és hasonlította úgy össze, vagy különböző időkben/helyzetekben/fényviszonyoknál történt az összehasonlítás? Jelenleg egy F1-em, és a G3-am van, kipróbálnám a G2F-et is, a 3G kb annyira nyom a latba, mint a kijelző minősége. (néha útközben filmezek, nagy fényben, néha kell mobilnet is) Ami viszont fontosabb az az aksi élettartam, mert marha sokat beszélek :) (ezért is az első kérdés) A TD kijelzője a nagyobb képpontszám miatt valsz többet eszik, de ha az OGS nagyobb fényerejű, akkor meg lehet az :) (ezt vki szintén megerősíthetné, vagy cáfolhatná, mert erre vonatkozó mérést sehol sem találtam) Érdekes, hogy sehol nem találtam a kijelzőre vonatkozó pontos összehasonlítást, ami számomra furcsa, mert ez a két altípus közötti egyik legnagyobb eltérés (már akinek nem kell a 3G). De lehet, hogy csak nem keresgéltem elég kitartóan.... :)

    Előre is köszi! :R

    [ Szerkesztve ]

  • Garalab

    csendes tag

    Sziasztok,

    valamiért nagyon gyorsan merül a teló a cappa féle rommal. Mindent az "előírásnak" megfelelően végeztem a frissítéskor, de amikor megnézem az aksi használatot, az accellerometer fogyasztására többet ír, mint a kijelzőre. Ez normális? Egy napot sem bír ki a teló, pedig nincs szétnyomkodva. Az aksi jó, egy F1-ben teszteltem, ott majdnem 3 napot ment hasonló használat mellett, igaz annak eleve kisebb a fogyasztása, de nem ennyivel. Légyszi segítsetek. 5let vki? Előre is köszönöm. :R

  • Garalab

    csendes tag

    válasz Garalab #1116 üzenetére

    Lehet, hogy csak nekem újdonság, de más telómnál eddig még nem tapasztaltam ezt.

    Közben XDA-n kaptam választ: "Conflicts and heavy battery drain can be caused when having auto-rotate (accelerometer use) or auto-brightness (Light) on.
    Solution: Go to your device's display settings and disable auto-brightness and auto-rotation. Then reboot."

    Kikapcsoltam mindkettőt, és ezzel nyertem ~+25% aksit. Úgy néz ennél a SOC-nál ezek a sensorok ilyen sokat esznek, ami sajnálatos, de ezzel a kompromisszummal együtt lehet élni, ha ennyi plusz üzemidőt lehet vele nyerni.

  • Garalab

    csendes tag

    válasz Garalab #470 üzenetére

    Megosztanám tapasztalataimat a "nagyobb kapacitású" 2400 mAh -s aksiról.

    A G2F -be valóban jó az F1 2400 mAh-s aksija, de:

    A G2F az F1-el ellentétben befejezi a töltést 4.2 V -nál, a 2400-as aksi által megengedett 4,3 V helyett, illetve az F1 lefelé is tovább engedi merülni az aksit mint a G2F (~3.5 vs. 3.55V), összesen ~0.15 V a különbség. 2400 mah -s aksi F1-ben használva 8mV/%, G2F-ben használva 6.5mV/%. Az aksin jelölt kapacitás különbség ebből az eltérésből (és az aksik belső kémiájának a különbségéből) adódhat.

    Az eredmény: a "nagyobb kapacitású" 2400 mAh -s aksi a G2F-ben semmivel sem teljesít jobban, mint a 2200 mAh-s, aki annak reményében vesz 2400 -asat, hogy ezzel a G2F-ben üzemidőt nyer, azt el kell, hogy szomorítsam. Üzemidő nyereség legfeljebb az akkuk alapvető minőségbeli különbségéből adódhat, de a plusz kapacitás a G2F töltési és merülési cut-off szabályozása miatt nem nyerhető ki.

    Ami még valószínűbb, hogy mindkét aksi ugyan azon a gyártósoron készül, csak más a felirat. A 2200mAh-sat 4,3 V-ra nem fogom tölteni az F1-ben, mert ha mégis más a belseje annak csúnya pukkanás és egy telefon halála lehet a vége. :D

    [ Szerkesztve ]

  • Garalab

    csendes tag

    válasz Tonyk #1123 üzenetére

    Jaja, biztosan vmivel progival akad össze, de igazából mind, mert tudok nem automata móddal is létezni :)
    Csak ha valaki szintén gyors merülést tapasztal, akkor ne járja végig ezt az utat, míg kideríti, hogy nála is ez lehet a gond.
    Majd egyszer átnézem egyesével, hogy melyikkel akadhat össze.

    Egyébként csak nálam írja ki rosszul a hátralévő aksi százalékot? A teló gyári kikapcs feszültsége 3.4 Volt, viszont 3,65 környékén már 1%-ot mutat. Az a maradék 0.25 V az aksi kapacitásának több, mint negyede, ha a Te üzemidődet vesszük, akkor egy napot tud elketyegni úgy, hogy 1%-ot mutat. Feltettem egy voltage monitorozó progit, ami kiírja a valós fesz értéket, így tudom követni a merülés mértékét, csak zavaró, hogy gyakorlatilag harmad töltésnél elkezd villogni, szólni a teló, hogy már itt a vég, aztán még elmegy majd egy napig :)

    Lehet valahogy állítani a monitorozáshoz tartozó alsó feszültség értéket (3.65-ről mondjuk 3.5-re), hogy ne idő előtt szóljon, és jól írja ki a hátralévő időket/százalékokat? Csak Samsung-hoz találtam leírást, de az ezzel a telóval sajnos nem működik.

  • Garalab

    csendes tag

    válasz colonia #1143 üzenetére

    Sajnos sehogy, magyarul pl. a böngésző marad "állítva", de pl. az Mx player automatikus elforgatja (csak a videót!), így video nézéskor jó. Kompromisszum kérdése. Egyébként tuti, hogy vmelyik progi fogja meg a szenzorokat, de mivel jelenleg párom használja a készüléket, és megszerette, esélyem sincs kísérletezni, hogy melyik lehet az :)

  • Garalab

    csendes tag

    válasz Tonyk #1186 üzenetére

    Szia, nem találtam, sajnos ilyen jellegű infó nem igazán van a telóról. Műszerrel és szoftverrel mértem, mert kíváncsi voltam, hogy mi az aksi alja. Furcsáltam, hogy egy nap gyenge használattal 20-30%-ra esk vissza, ezért kezdtem el először szoftveresen, majd műszerrel is nézni a feszeket. A beépített szenzor egyébként jól olvassa az értéket, azt kaptam, amit a műszerrel is mértem.

  • Garalab

    csendes tag

    Van valakinek esetleg tippje az aksi feszültség vs százalék és figyelmeztetési szint rendbe tételére? #1126 -nál feltett kérdésemre közben más is jelezte, hogy hasonlókat tapasztal. Cappa féle takarított rom-ot használom, azóta több teljes töltési cikluson átesett a teló, megadtam az esélyt a "tanulásra", hagytam kikapcsig merülni, majd full töltés 4-5 alkalommal, de a helyzet változatlan. Zavaró, hogy pittyeg, villog stb....amikor még majdnem két nap van hátra az aksiból...Ha az aksi fesz-százalék viszonyt nem is lehet állítani, legalább a figyelmeztetéseket ki lehet kapcsolni? Mobile Uncle-el sem lehet az aksi figyelmeztetésre kikapcsolni...más tool, tipp? Előre is köszi! :R

  • Garalab

    csendes tag

    válasz klarkzone #1285 üzenetére

    Köszi, beállítottam, tiltottam, később meg hátha lesz megoldás az aksiszint rendes mérésére/kijelzésére/testreszabására is :R

  • Garalab

    csendes tag

    Sziasztok, router csere előtt állok, az lenne e kérdésem, hogy a teló kezeli e az 5GHz-es wifi-t (n módban). Leírások között sajnos nem találtam infót, tapasztalata van valakinek? Köszi.

  • Garalab

    csendes tag

    válasz cappa72 #2831 üzenetére

    Ezt már korábban elég rendesen végigjátszottam asszony telója kapcsán, mert panaszkodott, hogy nem jól jelzi a töltést, nem bírja az aksi, stb...

    Az aksi ugyan az=ugyan abba van tokozva. Kicsit más lehet a kémiája, szal csak óvatosan. Az F1 fent 4,3 Volton hagyja abba a töltést és az alja 3,3-3,4 Volt, a droid által tárolt battery infótól függően.A G2F 4,2-volt-on áll le, az alja pedig általában 3,5-3,6 volt (deltaV: G2F 0,7 V; F1 0,9 V, kb 28% az F1 javára, de nem ilyen egyszerű, met mások a felső tartomány esési görbéi is). Azért nem engedik lejjebb a G2F a feszültséget, mert a nagyobb proci nagyobb burst áramot vesz fel, és így használt aksinál kisebb feszen nagyobb a fagyás/kikapcs/adatvesztés esélye, biztosra mentek. G2F-re gyártott aksit (papíron 3,6, azaz 4,2 Voltos!) töltöttem F1-ben, 15 fokkal lett melegebb a töltés tetején (4,3V!), mint az eleve F1-be gyártott, szal nyáron, melegben kész is a robbanás, ha véletlenül ez a setup, szóval csak óvatosan. Fordítva rendben van, F1 aksi mehet G2F-be, de mivel a kapacitása csak a nagyobb feszültség különbség miatt nagyobb, azt a G2F-ben nem tudod kihasználni, szal hiába van ráírva. Persze lehet, hogy csak a teszt aksi melegedett, de én azért vigyáznék. A fesz különbség meg szimpla fizika/matek, P=U*I, lehet számolgatni. A szitanyomó tényleg sokat bír, de óvatosan, mert meglepi lehet a vége :))

    @ Boff,

    Ha jót akarsz időnként töröld a készülék aksi statisztikáját, és végezz pár teljes töltés-teljes merítés ciklus (kikapcsig le, az alján lassan merítve, hogy minél alacsonyabb feszeket tudjon logolni!, aztán full töltés+még pár óráig rajta hagyod, itt a tetején kicsit fog hullámozni a fesz, de ne húzd le) Így újraépíti a töltöttségekhez tartozó fesz értékeket a stat file-ban, és ha szerencséd van nyersz egy kis tartalékot az alsó tartományban (nem 3,6, hanem 3,4-3,3 voltnál kapcsol ki a teló), de a G2F töltő áramköre miatt a teteje mindíg 4,2 Volt marad. Remélem tudtam segíteni.

    [ Szerkesztve ]

  • Garalab

    csendes tag

    válasz poffsoft #2846 üzenetére

    Egyszerűen a boot meghajtja a a telót, az aksi feszülsége esik egy nagyot, és a leesett fesz értéket veszi alapul az első % kijelésnél. A terhelés megszünésével (a bootolás után) a fesz szépen visszamászik kicsivel az eredeti érték alá, viszont a SW nem érzékelt töltést, ezért nem fogja átírni a már korábban kiírt értéket (ilyen a droid stratégiája). Ez jellemző az relatíve nagy belső ellenállású (gyengébb minőségű) Li-Cobalt (alias a telókban manapság használt Li-Ion) akkukra. Mivel nagy a belső ellenállás, ezért ilyenkor nagyobb a melegedés is. Ez szokott lenni annak az oka is, hogy nem lehet nagyobb árammal tölteni ezeket a kínai típusokat. Pl. a G2F töltő köre is 750mA árammal tölt max (CC/CV elven). Ha nagyobb árammal töltenéd, akkor a szórásba került gyengébb aksik akár fl is robbanhatnak a nagy belső ellenállás miatt. Így lehet gyenge minőségű, de relatíve nagy kapacitású aksit is felhasználni. Itt jön ki az olcsó hús.... Sajna a nevesebb, jobb gyártók, nem gyártanak ezekhez a telókhoz aksit, evvan. Vkinek kisebb belső ellenállású aksi jut, annál ez kevésbé jön elő. A használat során is nő a belső ellenállás, de leginkább a gyártási folyamat tisztasága és a felhasznált anyagok minősége határozza meg.

  • Garalab

    csendes tag

    válasz poffsoft #2846 üzenetére

    Akit jobban érdekelnek a miértek és hogyanok, az itt elkezdheti:

    [link]

    Megmértem asszony G2F aksiját. Kb. két hónapos szállítás, elvileg új. Teljes töltésnél 350mOhm-ot mértem rajta :F , viszonyításképpen Samsung S4 egy éves aksija 60mOhm-nál jár most, Sony teló új aksija 40mOhm!

    Samsung nem engedi le a gyártósorról a 150mOhm-nál nagyobb belső ellenállású aksikat, megy a "kukába" újrahasznosításra :) Na mi ezekhez a telókhoz azokat az aksikat kapjuk, amik több, mint kétszer rosszabbak ilyen szempontból, mint pl. a samsung legalja :) És szavunk sem lehet, mert pl. 0,1C-vel (~220mA) terhelve valóban hozzák a a rájuk írt kapacitásokat (2200mAh) :) Nice, kíváncsi vagyok mikor kezdik el ráírni a belső ellenállás értékeket a nagyobb gyártók az aksikra (ipari cellákon már jelölik, de ott előfordulnak extrém terhelések is). Ez kb olyan, mint a ping vs. sávszélesség esete....Hiába van nagy sávod, ha szar válaszidőd.... :))

  • Garalab

    csendes tag

    válasz poffsoft #2929 üzenetére

    Ha további kérdésetek van, szívesen próbálok segíteni (ha tudok), mert ez csak a jéghegy csúcsa.

    Hja senki ne kezdjen el multiméterrel direkben ellenállást mérni az aksikon (ha vkinek megfordult a fejében). Azt megfelelő méretű és paraméterű, megfelelően kapcsolt teszt ellenálláson és bemért vezetékelésen eső feszültség mértékével lehet csak megmondani. Ha szimplán rámérsz, azzal egyszerűen rövidre zárod, felrobbanthatod az aksit a kezeddel együtt, és még fals értéket is kapsz! Szóval "szülői" felügyelet nélkül otthon senki se próbálja ki, de tényleg! :))

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák