Új hozzászólás Aktív témák

  • Prowler

    senior tag

    Sziasztok, tanácsot szeretnék kérni tőletek.

    Több mint egy éve nem voltam otthon és most úgy alakulnak a dolgok, hogy augusztusban haza tudok látogatni (ha minden összejön).

    Olvastam, hogy már nálunk is van a digitális uniós covid útlevél, ez nálam sajnos nem játszik, mert Angliából jönnék (köszönjük Brexit).

    A lényeg ha már egy oltásod van, akkor mentesülsz a karantén alól, tekintve hogy foglaltál időpontot/már igényelted/szándékodban áll igényelni a védettségi igazolványt.

    Kérdés 1: Ezt bármely okmányirodában lehet igényelni? Csak besétálok egy oltást igazoló papírral és kiállítják? Vagy van valami más is amit el kell intézni hozzá?
    Kb. 10 éve nem intéztem ügyet otthon sajnos, nem vagyok vele teljesen képben.

    Kérdés 2: Az is opció, hogy otthon regisztrálok oltásra és ezt a határon igazolom. Regisztrált bármelyikőtök oltásra mostanában? Mennyi a várakozási idő? Mindegyik fajta vakcina elérhető otthon (Modernat szeretném ha már muszáj)?

    Elolvastam már kb. 25 oldalnyi rendelkezést, de nem teljesen világos számomra a dolog még mindig. Megköszönnék egy kis segítséget :R
    Esetleg ha van valaki aki hasonló cipőben jár, azt is szívesen meghallgatnám.

    Veremivadék Undorkutya

Új hozzászólás Aktív témák