Új hozzászólás Aktív témák

  • fuzik

    aktív tag

    válasz helkis #6824 üzenetére

    A felhajtott procimnak 1.2375V a vid -je. 1.232V -al használom 3.2GHz -en. Multor véletlenül 1.12V -ot adott neki a lap bios frissítés után (elfelejtettem default -ra állítani frissítés előtt, és valami hülyeség rögzült az agyában). Be is bootolt ezen a feszen 3.2GHz -en - csak időnként nyomott egy kékhalált. A 3.6GHz 1.3V -körül ment (igaz nem teszteltem ki alaposan).

    A proci tesója R.Zoli -nál teljesít szolgálatot, a VID -je ugyan valamivel magasabb, de szépen muzsikál az is.

    Ezzel szemben van két másik quadom. Az egyik vid -je kereken 1.3V a másik vid -je 1.35V (jaja az intel szerint megadható maximum.....). Mindkettőre jellemző, hogy 1.35V kell nekik minimum a 3GHz -hez. 3.6GHz -et egyikkel sem sikerült elérni az általam felállított ( ezt még hajlandó vagyok beállítani ) 1.45V -os fesz határ alatt.

    Szóval lehet, hogy a vid nem garancia semmire, de azért intő jel, ha túl magas.....

    ___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

Új hozzászólás Aktív témák