Új hozzászólás Aktív témák

  • cocka

    veterán

    válasz RR-13 #31690 üzenetére

    Évek óta nem képes egyik sem megoldani alap problémákat, amit pl. Te is írtál olyat sem.

    De arról esetleg van információd, hogy a CIB-en kívül melyik banknál volt/van még netbankos egyenlegnaplózás?

    nincs hibás terhelés

    Elvileg a CIB-nél is csak ideiglenes anomáliákat szúrtam ki. Ugyanakkor nem értem, hogy ha a rendszer mögött gépek számolják az egyenleget, akkor hogy lehet akár egy pár órára is téves megjelenítés? Mondom az egyik legdurvább példa az volt, hogy látra szóló összeg x, átutalok y-t és utalás után még egy órával sem x-y a látra szóló, hanem x-y-z, a z-ről fogalmam sincs mi az, aztán visszakorrigálják mondjuk 5 óra múlva x-y-ra. (nyilván a z nem lehet zárolt egyenleg, mivel az már eleve nem része az x-nek, tekintve hogy el lett különítve)

    Különben anno 2006-ban az OTP-től mentem át a CIB-hez és az OTP-nél is volt számlaegyenleg-naplózás, de ha jól rémlik csak a kivonaton. Viszont szerintem annyira berágtam ominózus bankra, hogy mikor "elbűvölt" a CIBEZZ, akkor észre se vettem, hogy ilyen alapinfó is van, hogy számlaegyenleg-naplózás és teljesen természetesnek vettem. A Gránitnál is hiányérzetem van emiatt. De egyébként a Wise sem ír ki semmit.

Új hozzászólás Aktív témák