Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Lompos48 #18329 üzenetére

    Köszi! :R

    Szóval, a rendszer órajel 50MHz. (vagyis 48,3 körül van valójában, de ezt még ki kellene mérni) Az első lépés a négyszög generátor, az egyszerű, csak egy sima számláló.

    A szinusz hullám első negyede van leírva egy "táblázatban" 128 elemmel. Így ezen 4x kell végig menni, ami 512 lépés (órajel), így az 1Hz-es szinusz hullámhoz 512Hz-es négyszögjelet kell előállítani és bevezetni a szinusz generátorba.

    Ha végigcsinálod a matekozást, akkor
    50MHz / 512 az elméleti határ frekvencia, ami 97.656kHz, de mivel alap esetben integer, vagyis egész számokkal dolgozik az fpga, a kerekítések miatt az elméleti 60kHz -nél jutsz el oda, hogy 2-ig számol, vagyis 25MHz-es négyszögjelet csinál, ami effektíve 48kHz-es szinuszt jelent.

    Hamarosan remélem meglesz az első kirajzolt görbe is, már közel vagyok a mérés automatizálásához.

    Szerk: jah igen, hova tegyem ezt a batár dög szkópot a lakásban? ;] Am. korábban a számítógép lakott ott, ház nélkül.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák