Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pendre54

    addikt

    Üdv!
    Úgy néz ki, hogy a 11 éves Whirpool mosógépünk végleg megmakkant. Két éve már volt egy komolyabb javítás, a középrészt kellett cserélni 14 e Ft-ért, szóval már nem szívesen költenénk rá megint ekkora összeget.
    Milyen készülékek közül érdemes válogatni, így 2016 vége felé? Néhány paraméter a kiválasztáshoz: árban max 80 ezer Ft körül legyen, +- 2-3 ezer Ft belefér, kizárólag felültöltős jöhet szóba, a centrifugája 1000-es legyen, legalább 5 kg ruhával elbírjon, és lehetőleg legyen mögötte normális hazai szerviz.
    Érdeklődtem már személyesen egy-két áruházban, elsősorban a Whirpool típusok iránt, mivel jelenleg ilyen van, de az eladók szerint, a belépő szintű készülékeikkel van a legtöbb probléma, szóval ennek tükrében is érdekelnének az itteni javaslatok, amit előre is köszönök.

    "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

  • pendre54

    addikt

    válasz Zeki #21407 üzenetére

    Rendben, de pl. melyik gyártó ad több év gyári garanciát?

    "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

  • pendre54

    addikt

    Üdv!
    Pár éve a társasházunk teljes körű felújításon esett át, amelynek része volt az elektromos hálózat is. Jelenleg a maximális 32 Amper van a lakásban. Az öregecske gáztűzhelyet szeretnénk kiváltani, egy kerámia lapos elektromos tűzhellyel. Extra igényeink nincsenek, maximum annyi, hogy valamilyen légkeveréses funkciója azért lehetőleg legyen. Mivel ilyen készülékünk még soha nem volt, így tapasztalatunk is nulla e téren. Nyakunkon a fekete pénteki akciók, és ezért érdeklődnék, hogy olyan 85-90 e Ft-os árkategóriában milyen konkrét készülékek az ajánlottak.
    Például itt van ez a cucc, amit csak a Media Markt forgalmaz.[link] Ez az OK, ez miféle gyártmány, érdemes ezzel foglalkozni?
    Előre is köszönöm az infókat.

    [ Szerkesztve ]

    "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

  • pendre54

    addikt

    Üdv!
    Még nem jártam ebben a topikban, de most aktuális. Az a helyzet, hogy a jelenlegi 8 éves villanybojlerünk rövidesen cserére szorul. A tervezett új, egy 80 literes Hajdu, vagy AQ, vagy a Z típusból valamelyik, ez még nincs eldöntve.
    A kérdésem a villanybojler beüzemelésére, és annak esetleges garanciális vonzatára vonatkozik. Ugye gázkészülékek esetében tiszta sor, mert van jogszabályi előírás, hogy csak arra jogosult, nyilvántartásba vett cég, vállalkozó végezheti a beüzemelést, mert anélkül nincs garancia a készülékekre.
    Villanybojlerek esetében én ilyen jogszabályt nem találtam, de attól még persze lehet, azaz van e ott is ilyen megkötés? Az egyik bojlert forgalmazó szaküzletben össze-vissza hadováltak, látszott, hogy fogalmuk se volt, amikor rákérdeztem.
    A Hajdusági ZRT honlapján, a garanciális feltételeknél [link] a készüléktípusoknál azt írják, hogy a "A mi szervízpartnerünk által beüzemelés köteles : Nem." Viszont az egyéb résznél az van, hogy "Szakember helyezze üzembe".
    Ez is tiszta sor, viszont nekem vannak olyan villanyszerelő, és vízvezeték végzettségű szerelő ismerőseim, akik nem kimondottan ebben a munkakörben dolgoznak jelenleg alkalmazottként, tehát nem vállalkozók, nem számlaképesek.
    Garanciális probléma esetén, a szerviz kérhet e a beszerelésről, beüzemelésről számlát, annak ellenére, hogy mint írtam is, jogszabályi előírást én nem találtam erre?

    "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

Új hozzászólás Aktív témák