Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • z-csongor

    csendes tag

    Sziasztok,
    A mosogepem (Siemens SIWAMAT XLS 1441, nem egy mai darab) ugy tunik, hogy bitrotban kezd elhalalozni (mosogepszerelo szettarja a kezet, gyakran "nincs kedve" centrifugaznia a gepnek, vezerles hiba szerinte, es nincs cserealkatresz).
    Igy eldontottem, hogy szeretnek venni egy mosogepet es egy szaritot. A penz nem akadaly, tehat eleinte Miele gepeket nezegettem, de rajottem, hogy feleslegesen penzt megse akarok kiadni, ha pl egy LG meg csak feleannyi ideig is birja (mivel az LGk nagyresze kevesebb, mint felenannyiba kerul).
    A mosogatogep szerelo tanacsa: legolcsobb eldobhato gepet venni, ugyis tonkremegy.
    Amit en neztem ki meg a tanacs elott a topik atolvasasa utan: LG F4J7TY0W
    Szaritobol meg semmilyet nem talaltam, nem tudom, hogy kondenzacios vagy hoszivattyus legyen. Volt regen egy kombo szarito-mosogepem, az nem szaritott jol egyaltalan es ezer evig tartott a szarito program.

    A ti tanacsotokat is szeretnem kikerni, hogy legolcsobb, eldobhato gepeket vegyek-e, vagy esetleg van valami olyan tuti tippetek, ami az alabbi kovetelmenyeket kielegiti:
    - Kis kapacitasu is eleg mindkettobol, harman vagyunk a csaladban (0,75 eves kislany), es ennyi is marad (7kg volt szerintem eddig, soha nem telt be)
    - *Nagyon* halknak kell lennie mindkettonek, mivel a mosogep egy nyitott ajto nelkuli mosohelyisegben van egyenlo tavolsagra a haloszobatol es a dolgozoszobamtol (otthonrol dolgozok), es nagyon nem szeretnek zajt
    - Mogogep: Mossa ki a ruhakat :D
    - Szarito: szaritsa meg a ruhakat halkan, szarazra :D

    Elore is koszonom a segitseget, a topicot atolvastam, tehat valami otletem van, de jol jonne egy kis tanacs.

  • z-csongor

    csendes tag

    Sziasztok!
    Szaritogepet vennek, heti 3-4 alkalommal menne. A legfontosabb az, hogy csendes legyen, mivel a haloszoba mellett van a mosokonyha, es a mosokonyhanak nincs ajtaja. A kozosseget azert kerdezem, mert sokat olvastam a hoszivattyus gepek hocserelojenek tisztithatatlansagarol.
    Kerdeznem, hogy ez a problema mennyire van tullihegve, hogy fel-egy evente szervizzel kell tisztittatni. Szivesen veszek kondenzacios gepet is, se a fogyasztas, se a vetelar nem szamit.
    Ha esetleg tudnatok ajanlani modelleket, amiket en otthon is karban tudok tartani szerelo hivasa nelkul, azt nagyon megkoszonnem.

  • z-csongor

    csendes tag

    Sziasztok! Atolvasva a topikot arra jutottam, hogy egy Roborock S5 Max robotporszivo melle kiegesziteskent (leginkabb sarkok + lepcso takaritasa, csak jarolap es laminalt padlo van, szonyeg nincs) a legjobb otlet egy Xiaomi Mi Handheld Vacuum Cleaner 1C lenne (sima porszivobol van egy eleg regi Bosch Maxx'x SuperSilent BGL452131 gep, de nem szeretem hasznalni, hatalmas szivas vele a lepcso takaritasa).
    Valakinek valami ellenvetes / egyeb otlet, vagy mehet a megrendeles? Turbadonal most 49k, ez jo ar erte?

    [ Szerkesztve ]

  • z-csongor

    csendes tag

    Sziasztok!
    Van egy Xiaomi Mi Handheld Vacuum Cleaner 1C porszivom. Koltozeskor behordtak egy a koltoztetok egy homokozonyi homokot, es hulye modon a normal porszivo helyett ezzel szivtam fel.
    Ennek az eredmenye az lett, hogy tiszta homok lett a soft roller (mi a magyar neve?).
    Probaltam utananezni manualban, forumokon, redditen stb., de semmit nem talaltam arrol, hogy ennek a tipusnak moshato-e a soft rollere. Nektek van valami tapasztalatotok errol?
    Ezen felul potalkatreszeket hol lehet venni? Aliexpressen, banggoodon semmit se talaltam.

Új hozzászólás Aktív témák