Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Tamoo #30489 üzenetére

    Értem, erre voltam kíváncsi gyakorlatilag.
    Hogy azért ajánlotok-e 100e feletti cuccokat csak, mert az a minőségi minimumotok... de ettől függetlenül egy ilyen 70-80k-s szett jobb, mint egy 30k-s (pl. Genius) doboz. Tehát létező minőségi kategória, ami kevésbé igényeseknek jó lehet a még szarabbak/olcsóbbak helyett... csak nem üti meg a ti szinteteket.

    Ha viszont így van és valóban nem jobb, mint pl.a Genius, akkor érthető, hogy nem ajánljátok. Akkor vagy 20-40k között kell valami normálisabb dobozszettet venni (ha létezik még ilyen m is) vagy 100 felett az általatok ajánlottakat, a kettő között akkor felesleges nézelődni. Nem csak a ti elvárásaitok alapján, hanem úgy általánosan is.

    5000-esem van egyébként, az első széria. Úgy emlékszem a köv. szériák már gyengébbek voltak a review-kban. Tehát elvileg nem rossz... nekem megfelelt eddig. :)

    kicsit jobban kifejtem a saját gondolatmenetem, hátha így pontosabban látom a miérteket:
    Ami miatt nézelődök és cserélnék az az, hogy gondoltam ezek a belépő, de erősítős szettek azért:
    1. jobbak vagy egyformák hangminőségre (dobozok) is - de mint mondtam, a geniussal is elvoltam eddig, nagy igényeim nincsenek
    2. HTPC-ről az analóg kimenet helyett mehet digitálisan, nyilván ez is kell, hogy javítson a csumpi kis integrált hangkártya D/A átalakításhoz képest - szerintem ezen a téren jelentősebb javulás lehet
    3. mégiscsak rendes erősítő van benne - itt is lehet nagyobb különbség a Genius és a 071 között
    4. technikai/praktikussági okok: 5.1 analóg kábelezés helyett hdmi vagy optikai kábel, több bemenet, TV-ről is visszakötve a hang (akár ugyanazon a hdmi-n), boxot is be lehet kötni, stb, stb...

    A 2-3-ban sem lehet előrelépés? Gondolok arra, hogy ha az új bögrék nem is jobbak, mint a régi Genius-osok, azért a 2-3. pontból valami mégis csak kihallatszik.
    Vagy nem? :D

Új hozzászólás Aktív témák