Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mulholland

    tag

    válasz -KP- #179848 üzenetére

    Abszolút igazad van. Viszont én nem vagyok profi "tesztelő" és csak azokról a gépekről beszélek, amiket valóban megtapasztaltam és hallottam, saját rendszeremben. Nem beszélek olyan eszközökről, amiket nem próbáltam. Viszont sokan meg "elméletben" írogatnak és hoznak sommás döntéseket, ilyen, olyan audió eszközökről, amik ugye meghallgatásra szorulnának, hogy nagyjából leszürhesse és a saját "bőrén", a saját fülével meghallja azt, amiről ír. A térrel egyet értek, hogy az kicsi. De mivel viszonylag sűrűn járok moziba és így hallom a "profi" cél eszközök hangzását, ezért meg tudom talán ítélni, megint csak tapasztalat útján, hogy az én kicsi rendszerem, kb. hol foglal helyet és saját megítélésem szerint, az ilyen kis szobában sem "szörnyű" :). Az arcamnál meg pont azt vettem észre, hogy még ilyen ici pici helyen is tud a maga módján "teret" csinálni. Úgy hogy nincs full hangerőn a rendszer és azt is gondolom, hogy ez is egy jó erősítő ismérve.

    ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

  • VoidXs

    nagyúr

    válasz -KP- #179848 üzenetére

    Azért érdemes azt megemlíteni, hogy nagyon sok kis stúdió mozog 6 nm körül, és ott elég kevés a kompromisszum. Egy hullámfront kb. 2 méter után alakul a fül számára síkká, ha ezt megfelelő akusztika mellett hallgatod. Nyilván egy stúdió akusztikája nem hasonlítható egy lakószobához, csak azt mondom, hogy van az az edge case, ahol ez akár kimondottan jó is lehet.

    W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

Új hozzászólás Aktív témák