Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VoidXs

    nagyúr

    válasz BBéci #143255 üzenetére

    Nem az optimális, hanem a minimális hallgattási távolság kevesebb, mivel kínosan ügyelnek rá, hogy egy pár tagjainak hangja minél közelebb legyen egymáshoz, akár aktív eszközök beiktatásával, ez is a monitor koncepció része. Ugyanez az előny simán EQ-val is hozható, szóval helyesen beállított környezetben nincs funkcionális különbség.

    KRK monitorjaim voltak a Klipsch-ek előtt, de azt a szintet simán meg lehetett ütni kalibrálással, most a kép előtt 10 centivel is tökéletes terük van. Azért cseréltem le őket, mert hallhatóan rémes anyagból voltak. Sajnos a JBL-ek hátránya is ez, már a rendes mozis frontokat is simán megcsinálják műanyagból.

    [ Szerkesztve ]

    W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

  • alphamooncam

    őstag

    válasz BBéci #143255 üzenetére

    Spec. most éppen egy stúdió besorolású szubládától indult a gondolatmenet.

    Itt ugye nincs - és nem is lehet - olyan megkülönböztetés, hogy nearfield, middle vagy main.

    A mélynyomó az mélynyomó, jó vagy kevésbé jó.

    Szubtartománynak nincs iránykarakterisztikája, és ebből fakadóan nem is értem a megkülönböztetést a hifi kategóriába sorolt szubládákhoz képest, mégsem látok egyetlen ajánlást sem haladó szinten, amiből akár az a következtetés is levonható , hogy nem gyártanak olyan stúdió besorolású mélynyomót, ami figyelmet érdemelne teljesítménye - nem a fényesre polírozott 20 rétegű festése - alapján.

    Tapasztalatlanságom okán esetleg tudnál-e ajánlani 150e Ft-ig bezárólag olyan új szubládát, ami jobb döntés lenne a JBL LSR310-nél.

    Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

Új hozzászólás Aktív témák