Új hozzászólás Aktív témák

  • wilburwalsh

    tag

    válasz Fire/SOUL/CD #359 üzenetére

    Nem csak a tesztek alapján minősítek védelmi szoftvereket, de a korrektebb teszteket azért figyelembe szoktam venni. Ezen kívül a PC-s magazinok (külföldi is) leírásait, szakmai fórumokat is szoktam nézegetni. És természetesen a saját tapasztalataimat és a géphez szintén értő ismerőseim tapasztalatait is előveszem a védelmi programok kiválasztásakor. Figyelembe veszem még a szoftverek árát is, és lehetőleg ingyenesekből állítom össze a védelmi arzenálom.

    Szerintem windowsos gépekre alapvetően kell egy tűzfalprogram (ami akár lehet a beépített is, de kétirányúra állítva) és egy antivírus. Ezek a legalapabbak. Ehhez persze jól jön még egy kémprogramirtó is. Otthoni felhasználóknak, akik hozzáértőek igen hasznos, sőt egyre hasznosabb lehet szerintem a proaktív védelmi mechanizmus (HIPS).

    És bizony a szignatúra alapú tesztek is jók és azok is, amik a vírusirtók heurisztikáját, viselkedéselemzési képességét mérik (pl. régebbi szignatúrákkal ellátott antivírusoknál nézik, hogy gyanúsnak találják-e az újabb kártevőket).

    A Matousec tesztcsomagjait én nem szedtem le, hanem a honlapjukon szoktam nézegetni az eredményeket, illetve beleolvasgattam, hogy különböző szinteken, elég sok a kártevőkre jellemző módszert ellenőriznek le a proaktív tesztjükön.

    A CLT-nél nálam nem szokott túl nagy eltérés jelentkezni, mert CIS verziótól is függően (4-es vagy 5-ös version) 330-340 pontot szoktam kapni. Egyébként pedig nem szeretnék senkit megbántani, de ebben a fórumban is elég jól látszik, hogy rengetegen azt sem tudják, hogy mit kell beállítani a biztonsági alkalmazásuknál, illetve, hogy a CLT futtatásakor mire kell nyomogatni (mindent engedélyeznek).

    Ha már a tesztelési környezetet akarjuk kivesézni, akkor nem csak a szoftverekről van szó, az igazi az lenne, ha teljesen ugyanolyan hardverekkel, driverekkel és alkalmazáskörnyezettel tesztelnénk a biztonsági programokat.

    Hogy mi a standard, az sem annyira egyértelmű. Lehet, hogy csak én nem vagyok ,,trendi" a 32 bites, SP3-as XP-mmel, meg az Office 2007-tel (Outlook használata nélkül) és az asztali gépemmel, meg a vezetékes netemmel. :DDD
    Azonban van WiFi-s routerem. :)

    #Teljes körű WiFi védelem: router menüjében az SSID elrejtése, WPA2-AES titkosítás bekapcsolása - egy igen hosszú, bonyolult kulccsal (esetleg MAC-szűrés is) és a router alap jelszavának módosítása (esetleg a felhasználónévé is).
    Persze, ha nem asztali gépről van szó, hanem laptopról, amit titkosítatlan, nyitott WiFi-s hálózaton (pl. netkávézóban) akarnék használni, akkor nekem is vagy szükségem lenne egy vezeték nélküli adatforgalmat titkosító progira, vagy nem néznék bizalmas dolgokat ilyen helyen, ahol könnyen lehallgathatják. :)
    Amúgy a Comodo WiFi Security pont erre jó, csak ezért már perkálni kéne. :)

    #Egyelőre nekem nincs szükségem az IPv6-ra.
    Egyébként elvileg a CIS már támogatja azt.

    #Bízom a CIS Defense+-ában és az ingyenes Avira makróvírusok elleni védelmében, még ha ez nem is integrálódik az Office-ba. Outlookot nem használok otthon, hanem webes levelezőket, amik eleve rendelkeznek vírusellenőrzővel és spamszűrővel. Amikor pedig egy melléklet megérkezik a vinyómra, akkor az Avira úgyis átnézi, meg ott van a Defense+-om is.

    #Nem szoktam online bankolni. Egyébként meg a banki oldalak címét, titkosítását, tanúsítványát nagyon megnézném. A jobb bankoknál pedig úgy tudom, hogy többlépcsős bejelentkezés van, a mobilodra küldenek egy egyszer használatos kódot, amivel be tudsz jelentkezni. Ezt pedig ugyebár elég nehéz lenne kijátszani... :)

    Persze, ha akarok még extra védelmeket, akkor pl. a Norton SafeWebbel meg az AVG ThreatLabsszel megnézetem a gyanús webcímeket mielőtt rájuk mennék. (A Comodo Secure DNS-ét nem használom, mert úgy tudom, hogy csak kevés oldalt védene ki...)

    Ezen kívül persze lehetne még a bizalmas mappákat, fájlokat 256 bites AES titkosítással biztosítani, meg különböző rendszermentő/visszaállító programokat is futtatni, de ezzel nem élek. Ami olyan nagyon fontos infó, az külön le van mentve a gépemről - manuálisan, és a gépen már másolatom sincs róla. :)

Új hozzászólás Aktív témák