Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bajgunar

    aktív tag

    Arra tudtok megoldást, miért kezd búgni? sercegni? a fejhallgató, ha elindítok valami játékot? Ergo leterhelem a vga-t?
    Nem, nem coil whine. Hanem ~ilyen statikus zaj. Ahogy mozgatom játékban egeret (nézelődök), úgy változik. Hangosabb, halkabb, más frekvencia. Fehér képernyőnél a legerősebb. Kiidegelő dolog...
    Viszont! HA bekapcsolom vSync-et, a hang egyből megszűnik! Vicc... De nekem nem kell vsync. Ötlet? Megoldás? Mi lehet ez?
    Strix B450-f, Ryzen 3600, Strix 1070 o8g, Roccat Kave XTD 5.1 analóg, C49HG90. CM 750W 80+ táp (most pontosan nem tudok típust ~5 éve majd 30k volt)
    Előző konfigon is volt ilyen zaj, de negyede ennyire nem észrevehető. Csak a monitor, vga maradt. Alaplap, cpu lett cserélve, zsír új.
    Hiába állítom hang-ot bárhova, letiltottam amik nincsenek. Nincs + usb bedugva, csak a fülesé.
    Bárhogy állítgatom hangerőt, win-füles, ez folyamatos, adott zúgás/búgás játék alatt...
    De csak játék alatt!!! Volt hangkarim is, azzal is néztem. Ha nem kapott tápot a hangkari, szinte nem is volt ez a zúgás. Ha adtam neki 6pin tápot akkor tökre felerősödött. De hangkari már nincs.
    Ez mi lehet? Vga csinálja? Alt-tab-al lerakom játékot, akkor visszaesik a zúgás erőssége ~20%-ra. De ha bekapcsolom vsync-et, megszűnik! Érdekes...
    De win alatt, yt, zenehallgatás, filmnézés, nincs ez a zaj! Csak játék indításra jön elő.
    Ötlet?
    Monitor 144Hz-en megy. A theHunter game vsync nélkül ~144 fps-el megy, de b*romira sistereg, ilyen alapzaj a háttérben. Vsync-el 60Hz-re visszaveszi monitort, így 60 fps is lesz.
    DE HA bekapcsolom vsync-et, totál megszűnik a sistergés!! Brutál módon eltűnik.
    Kegyetlen tiszta, gyönyörű a hang! De ha kinyomom vsync-et, előjön! ÁHh....
    Ugyanez pl Hunt:Showdown, vagy Skyrim-ben is. Ha benyomom vsync-et megszűnik a sercegés. De leesik fps. :/ Nem kell nekem vsync. De ha kinyomom, előjön ez az idegesítő (ok nem annyira hangos, de zavaró) háttérzaj. Mintha nyáron kinnt lennél a mező közepén és ezerrel ciripelnek a tücskök.
    Mintha köze lenne vga-hoz? Monitor Hz-hez? Vagy mi ez?
    Nem földhurok, mert win alatt, zenehallgatás, netezés, bármi közben, vagy játékban vsync-el olyan síri csend van, hogy leesik állam. Akkor win alatt hallanám pl az egér mozgatását is. De ilyen nincs. Olyan szépen, tisztán szól minden.
    Egyedül játék alatt, vsync nélkül idegeítően sistereg vagy búg vagy mi.
    Mi a frászkarika ez?

    Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

  • Bajgunar

    aktív tag

    válasz enemot #5223 üzenetére

    Szia.
    Köszi.
    Próbálgattam kábeleket elrendezni. Nem sok változás volt. (Ergo semmi).
    Tettem minden kábelre ferrit karikát... Van ilyen mobil, összepattinthatósom, kicsi, nagy. Tápkábelekre, monitorra, még a füles jack kábeleire is. Szinte semmi nem változott.
    Próbáltam Hz-et lejjebb venni. 144-ről. Az se csinált semmit.
    Ő... igen. Monitor kicsit "nagy". :D 49" c49hg90.
    3840*1080. De hiába rakom 1920, vagy 2560*1080-ba, ugyanúgy "begerjed", ha elindítok vmi game-t.
    De magába a vga nem coilwhine-os! Tök csendes. TheHunter Classic -ot nyomogatom néha, vagy Hunt" Showdown.
    De már maga a menüben "búg".
    Inkább ha fehéres képet nézek, akkor kicsit magasabb frekvencián. Ha sötét, (Akár tök sötét a kép) szinte el is múlik.
    Próbáltam másik 6pin-t vga-ra. Lehúzni mindent, h csak Op ssd maradt. Cpu hűtőre is csak egy venti. Nem változott...
    Amit észrevettem. Hogy maxon volt füles. Win meg 20%-on, s már sok volt.
    Megcseréltem. Win 70-80%, füles meg le ~20-ra. Így nincs ez a h*lye sercegés.
    TheHunter pl nem megy csak 60Hz-en, akármibe teszem. Akar vsync, akár anélkül.
    De abba pl, ha bekapcsolom vsync-et,egszűnik...
    Érdekes.
    Volt Strix Raid Pro-m.
    Az is összeszedte a "zajt". Főleg ha tettem rá tápot. De ez a füles . Roccat Kave Xtd 5.1 analóg ~105-110 Ohm -os. Ezt táp nélkül is kihajtotta.
    Most úgy néz ki így jó. H win 80% füles 20%.
    De akkor sem "egészséges" sztem.
    Lehet ház, vagy tápot kéne cserélni.
    CoolerMaster 80+ 750-es vmi táp.
    Ház meg Tt, soprano, nem mai. De szép. Nem naon akarok költeni ház+táp kombóra most ~50-60k-et.

    Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

  • Bajgunar

    aktív tag

    válasz stev65 #5225 üzenetére

    Semmi.
    Egy kábel jön, eleve elosztóktól, reléktől. Minden szoba külön relén, minden helyiség lebiztosítva. De ezt a kábelt utólag kértem, s rakta be villanyszerelő. Semmi nincs rákötve. Elosztótól, külön relén, ez az egy kábel. Semmi rákötés, semmi toldás, csak egy 3-as lengő alj.
    Mivel konnektort már nem tudott rakni, csak bergman cső jön le a falban. Azon kijön a kábel, előtte egy full beépített 3 tolóajtós szekrény. Két oldalt kb ~7-8cm a faltól. Ezért nem rakott konnektort, gondolta nem is fogjuk használni azt a konnektort. De én mondtam, hogy nekem kell a géphezm Így lejön kábel padlásról. Szekrényt megkerüli s kilóg vagy ~2m-t, ezen egy nem 5ft-os kínai, hanem majd 2k forintos szerelhető hármas elosztó. Totál földelve, lebiztosítva minden. Erre semmi nincs dugva csak a monitor meg a gép. Jah és ez a kábel vastagabb, erősebb, mint amiket vezetnek a falba, mert nem konnektort kapott. Hanem kilóg. Ilyen ~3x szigetelt, szürke és tök kemény. Ilyet vezettek sütőhöz, főzőlaphoz. Szóval nem piskóta.
    Mégis tanácstalan vagyok.
    Vicc...
    De akkor sem kellene fikarcnyi búgásnak sem lenni, ha feltolok maxra mindent.
    Így ok, h nincs, hogy win ~80%, füles meg 20. Így is baromi hangos. De akkor sem jövök ráy honnan szedi össze.
    Szar a ház? Táp?

    [ Szerkesztve ]

    Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

  • Bajgunar

    aktív tag

    válasz stev65 #5228 üzenetére

    Csak füles van rajta. Semmi más.

    Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

  • Bajgunar

    aktív tag

    válasz nzozz #5232 üzenetére

    De. Sajna igen. Dögölhet meg relé.
    Mikor bekapcsolod, win boot, majdnem bejön a kép, akkor kattan egy jooo nagyot.
    Mikor behúz(nak) a relé(k).
    Ilyenem is volt, dx-is, strix raid pro is (legutóbb). Eladtam. Strix B450-F -nél semmivel sem volt jobb. Sőt. Ergo ~felesleges is. Ok, 600 Ohm fülest kihajt. De alaplap is simán elbirkózik a 115 Ohm-os Roccat Kave Xtd 5.1-el.
    DX-nél volt ilyes problémám. Viszont csak akkor, ha feltoltam 96kHz-re. 48-nál feljebb lehetetlen volt (vagyis én nem tudtam) használni. Valamiért nekem nem ment. Semmilyen driverral sem. Ha feljebb toltam 96-ra, vagy magasabbra, hol szólt egyik oldal, hol nem, hol torzitott, hol késett a hang, hol recsegett. Csak 48-al ment.
    Aki eladta azt mondta hibátlan. Aki megvette az is. Nem is jött panaszkodni. Rejtély.
    Szóval lehetséges, hogy relé nem kapcsol elsőre. Viszont ha relé bekrepál. Elvileg többet soha nem kapcsolna. Nincs olyan, hogy hol kapcsol, hol nem.
    Passz. De elképzelhető, hogy relé vacakol.
    Majd nagyobb guru hátha jobban vágja.

    Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

Új hozzászólás Aktív témák