Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • snecy20

    veterán

    Sziasztok, probléma következő:

    Adott egy Audigy SE hangkártya, amihez leszedtem egy bizonyos support packot, kicsit javítva a Win7 64bit alatt fennálló bugot, ugyanis a basszust nem lehetett állítani a hivatalos driverrel. Újraindítás után a hangkártyát látta a gép, de hang nem volt, a support pack nem működött és uninstalláltam, visszaállítván az eredeti helyzetet. És itt jön a gond, mert a Creative hivatalos telepítője azóta ezt írja ki: Setup has found a newer version of Audio Drivers on your system. Magyarán nem enged drivert feltelepíteni... Vezérlőpultból megpróbáltam minden Creative-hoz köthető drivert uninstallálni, látszólag sikerült is, mégis a gépen megmaradnak ilyen levakarhatatlan maradványok, ami miatt a hivatalos telepítő mindig észlel már fenn lévő drivert, így megakasztva a telepítést. Ötlet? Csak emiatt nagyon nem raknék újra Windowst, főleg hogy az is friss.

    [ Szerkesztve ]

    Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

  • snecy20

    veterán

    Olcsóbb ASUS Sonar hangkarik minőségben hogy viszonyulnak az Audigy sorozathoz?
    Gondolok itt elsősorban a basszus management-re, a megszólalás tisztaságára, a driveres támogatottságra. Egyáltalán ajánlott kategória ez az Asus Sonar? Azért kérdezem, hátha van ilyen 10-15k-ért jobb alternatíva...

    Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

  • snecy20

    veterán

    válasz MasterMark #4363 üzenetére

    Azaz persze, csak elírtam. Van otthon két Audigy is, egy SE meg egy Audigy 2, jó volna már nyugdíjazni őket, friss Win telepítésekkor iszonyat szívások vannak már velük Vista óta. Mindenhol egy kicsit mást olvasni a Xonar-ról, van ahol azt írják hogy az alaplapi hangkártyák szintjét se nagyon hozza, más meg esküdözik hogy brutáljó... Az Audigy 2-m amúgy brutál jól tud szólni ha a driverekkel minden ok, főleg jó fülessel, ezt a szintet kéne hogy hozza a Xonar...Ha ez megvan, és a Win7/Win8 szereti driveresen, akkor váltanék rájuk. Bár ahogy nézem az ipon-t, 10 és 50k között millió fajta van belőle. :F

    Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

  • snecy20

    veterán

    válasz MasterMark #4365 üzenetére

    Hát, leginkább lossless zenehallgatás minőségi fejhallgatóval. Tehát elsősorban fülesen kell hogy jól szóljon, hangfalam nincs és nem is tervezném azon használni.

    Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

  • snecy20

    veterán

    Adott egy Sound Blaster Z hangkari Windows 8.1 enterprise alatt. problémám az, hogy játékok alatt jellemzően 15-20 perc normál üzemelés után filmszakadás, és átmegy a hang teljes sistergésbe, recsegésbe. Mindez fennál akkoris, ha 16bites módba megy a kártya, meg akkoris ha 24bitesbe, valamint jelentkezik 5.1 és sima Stereo alatt is. Ha 5.1-es beállítás van, akkor először csak a csatornák szállnak el lassacskán, majd végül vagy elnémulás jön, vagy a már említett recsegés/sistergés. Valami ötlet hogy mi okozhatja? Elméletileg a drivertámogatottsággal nincs gond, a probléma mondjuk jelentkezik a 3 éves eredeti telepítő CD-ről származó driverrel, meg a legújabb netről leszedett verzióval is. Annyit még érdekességképp, hogy zenehallgatás vagy filmnézés alatt valahogy nem jön elő a probléma, viszont F1 2014 és Dirt Rally alatt minden alkalommal crashel 15-20 perc után. A másik foglalatba rakást még nem próbáltam... Ha zárlatos lenne, akkor minden esetben szar lenne, nem csak játékok alatt?

    Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

Új hozzászólás Aktív témák