Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zoli bácsi

    őstag

    Hali!
    Kb 2 hete szenvedek valami kis hibával. Nem nagy hiba, de egy idő után marhára idegesítő. Hanggal kapcsolatos a probléma, egy Gigabyte B85 HD3 alaplap Realtek HD audió integrált hangkártyáját használom. Teljesen random módon felugrik a Realtek ablak, hogy egy jack dugót csatlakoztattak, aztán pár másodperc múlva hogy egy jack dugót kihúztak. Az éppen használatos, zöld jack aljzatot mutatja. Átdugtam másik jack dugóra a hangszórót, átállítottam arra a hangszóró kimenetet, ugyanez a probléma.

    Megfigyeltem ha az előlapi USB portokra, a fejhallgató/mikrofon előlapi jack dugók mellé USB eszközt csatlakoztatok, mintha sűrűbben jönne a hiba. Működő gép mellett megmozgattam az előlapi panel vezetékeit, kábelokat, lehúztam visszadugtam az alaplapi csatlakozót......Egyszerűen nem lehet a hibát kiprovokálni.
    Másik rejtély, hogy a régi hangszóróim helyett rádugtam a gépre az asszony laptopjáról elorzott kis hangszórókat, a hiba egy darabig (pár óra) nem jelentkezett. Már örültem hogy megoldódott a hiba, de megint kaptam már kétszer hibaüzenetet. Ja, és Windows 10 óta (tiszta telepítés) csinálja, régebben nem volt gond. Drivert leszedtem, nem ugrált az ablak, de a w10 automatikusan visszarakta, a 2.79-est. Frissíteni nem tudok drivert, nincs újabb, google-val kerestem, nem találtam ilyen hibát hogy leírtak volna, tehát nem hiszem hogy w10 vagy Realtek bug.,,,,
    Van ötletetek...? :)

Új hozzászólás Aktív témák