Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    Hali!

    Kipróbáltam a Norton Ghost 14-es változatát, teljes backup-ot csináltam, tehát a C partíció teljes tartalmát lementettem a D partíció egyik könyvtárába.

    Ha ezután a C partíción új fájlokat, könyvtárakat hozok létre, és egyszer csak szükségem lesz a recovery-re, akkor ezek az utólag létrehozott fájlok, könyvtárak megmaradnak?

    Fire.

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz Tosee #1455 üzenetére

    Hali!

    Kösz a gyors és egyértelmű választ! :DDD

    Fire.

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    Hali!

    Adott egy samsung HDD, két partícióval: C és D.
    C az aktív, rendszer, Vista x64 SP1 van rajta. A Norton Ghost 14-el teljes particiót lementettem a D partícióra.
    Nevetséges áron hozzájutottam WD VelociRaptor 300G 10000 RPM HDD-khez :C (vettem 6 darabot), mivel ezek iszonyúan gyors HDD-k, ezért adat magát: át kell pakolni a vista-t erre a vinyóra, ezért egyet beraktam ebbe a gépembe.
    Miután particionáltam, jelenleg így néz ki a dolog:

    Norton Ghost-al át tudom rakni C-ről H-ra a rendszert, a korábban lementett ghost fájl segítségével?
    Illetve, ha igen, akkor ha a BIOS-ban átírom a BOOT szekvenciát(hogy a mostani H-ról bootoljon), akkor simán be fog bootolni a régi vista minden gond nélkül? Nem keres drivert a Vraptor-hoz stb? Szóval sima ügy? :DDD
    Esetleg kell valami "rendszer klón" eszköz,. mert í Ghost ezt nem tudja megoldani?

    A válaszokat előre is köszönöm!

    Fire.

    [ Szerkesztve ]

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    Hali!

    3 "ghostoló" progit próbáltam eddig, de mindegyikkel meggyűlt a bajom.
    Norton Ghost 14, Paragon Drive Backup 9, Acronis True Image Home 12

    Az NG14-el nem foglalkozom a továbbiakban, mert ha sérül a system32 könyvtár vagy abban található rendszerfájlok, akkor(számomra elképesztő módon), nem képes bebootolni a saját bootcd-jéről... :F

    Paragonnál az a hiba lép fel, hogy nagy számban egyszerűen képtelen elkészíteni a backup-ot, hibával, hibakóddal leáll a művelet. A súgóban leírják a hibakód jelentését, szerintük hibás blokk(ok) vannak a HDD-n. Persze ennek semmi alapja nincs(biztosan nincs semmilyen hiba a vinyón). A hiba a legkülönbözőbb konfigokon, különböző OS-nél(xp/vista x86/x64) illetve a program Home(free) és Pro változatánál, valamint OS alatti backup-nál ill. USB-ről boot-olva is egyaránt jelentkezik.
    Találkozott már valaki ezzel a problémával, ha igen mi a megoldás?

    Acronis-nál meg nem akar elindulni a boot-os USB (pendrive)... :F
    "Loader Fatal error....."-t ír ki, és lehet újraindítani a gépet. A boot USB-t természetesen Acronissal hozom létre(Safe/Full módban egyaránt), de az eredmény ugyanaz...
    Erre is várom a megtisztelő válaszokat...

    Fire.

    UI: Az is megfelel, ha valaki javasol egy olyan backup progit, amit nem érdekel a system32 könyvtár állapota, lehet vele rendesen backupolni OS alatt és bootról is, valamint tud Boot-os USB-t készíteni és arról tud is bootolni..... :C

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz Beowulf_78 #1760 üzenetére

    Hali!

    Nem írtad hányas verzió, én az NG14-essel szívtam eleget. Tudom hogy írtad, hogy a ramokkal nincs gond, de szerintem az a ludas. Nekem is néha, minden ok nélkül, amikor szerettem volna boot-olni a norton cd-ről, a memórával kapcsolatos hibát írt ki, aztán csak újraindítani lehetett...A ramoknak semmi bajuk nem volt persze, azóta is azok mennek.
    Ha dual-ba mennek a ramok, akkor rakd single-be(ha lehet), vagy egyszerűen csak egy ram modult hagyj a gépbe és ezután boot a norton lemezről...

    Remélem segít.

    polo493

    ez teljesen megegyezik egyik ismerősöm esetével. Ott az volt a "hiba", hogy nem legális oldalról, hanem egy közismert letöltő oldalról szedte le az NG14-et, amit remekül előfertőztek :K Neki is az összes optikai meghajtója eltünt, újra kellett telepíteni az egész rendszert.... :(((
    Remélem a Te esetedben nem erről van szó, mert ha igen, akkor lelkiekben készülj egy teljes rendszertelepítésre...

    Fire.

    [ Szerkesztve ]

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz Beowulf_78 #1763 üzenetére

    Hali!

    Remek, remek. :C
    Hihetetlen, hogy egy esetleg "karcos" lemez miatt, olyan hibákat dob, aminek semmi köze hozzá...(hacsak nem egy olyan fájlt nem tudott olvasni rendesen, ami a memóriakezelésér felelős) :K

    Fire.

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz kalasz #1765 üzenetére

    Hali!

    Az első tanácsom, hogyha sikerül most visszaállítanod a rendszert, akkor onnantól felejtsd el a NG-t(a legújabbat is)

    Azt próbáld ki, hogy a BIOS-ba(már ha van ilyen lehetőség) IDE/SATA/RAID üzemmódok vannak, ott átmenetileg rakd IDE-re. Aztán próbálj bootolni a lemezről újra.
    Ha sikerül a visszaállítás, akkor a BIOS-ban állítsd vissza SATA-ra(vagy amin volt)

    Remélem segít...

    Fire.

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz kalasz #1767 üzenetére

    Hali!

    Örülök, hogy sikerült,,,És annak is hogy azt a bizonyps "Compatible" üzemmódot megtaláltad, és voltál annyira "leleményes", hogy tudd, ezt kell átállítani.
    (Asus lap? :DDD )

    Fire.

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz gyiku #1770 üzenetére

    Hali!

    Igen, sajnos rossz tapasztalatok miatt nem ajánlom senkinek a Norton Ghost-ot(legalábbis a 14-es verziót, amit használtam) Miért nem?

    1. Nem Free
    2. Külön Boot CD kell neki
    3. CD-ről való boot-kor gyakran kilép, mindenféle memória gondra hivatkozva
    4. Egyes Sata HDD-kel (AHCI módban) összeakad, megint csak nem indul el
    5. És eddig ez volt a legdurvább. Egy XP-ről készítettem vele mentést. Pár hónap múlva szóltak, hogy vissza kellene állítani a rendszert, mert úgy indul(azaz nem indul) az XP, hogy NEM TALÁL VALAMILYEN FÁJLT A SYSTEM32 KÖNYVTÁRBAN. Gondoltam nem gond, viszem a boot lemezt asztán kész. Hát nem így lett. Az NG 14 bootolás(cd-ről pesrsze) közben azt írta ki, hogy azért nem tud elindulni mert NEM TALÁL VALAMILYEN FÁJLT A SYSTEM32 KÖNYVTÁRBAN....áááááá :W
    Rakhattam újra mindent, na azóta nem foglalkozom vele...

    Amit javaslok az a Paragon Drive Backup, miért?

    1. Az express változat FREE(x86 és x64-hez külön változat)
    2. Saját maga létre tud hozni boot cd/DVD-t USB-t, stb
    3. nagyon egyszerű használni
    [link]

    Egy "hibával" találkoztam vele kapcsolatban, hogy ha BAD Sectort tartalmaz a menteni kívánt partició, akkor hibával leáll, és ezidág(bár nem sokat foglalkoztam vele mostanában) nem találtam olyan beállítást, ami figyelmen kívül hagyná a bad sector-t...

    A másik az Acronis True Image, sajnos ebben nem tudok free verzióról, illetve nem működik az általa létrehozott boot-os usb...
    [link]

    Tehát Paragon Drive Backup amit használok és javaslok(szerencsére viszonylag elég ritka a bad sectoros hdd)

    Fire.

    Fire.

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz gyiku #1772 üzenetére

    Hali!

    Hát 30 G anyagot azért nem lehet rápakolni egy dvd-re(kb 50%-ra húzza be) Blue ray-re persze, vagy ahogy írtad is egy másik particióra.(Persze ha a partició méretére gondoltál, hogy az 30G, akkor a rajta található adatmennyiségtől függően simán ráfér egy kétrétegű lemezre, vagy akár egy egyrétegű dvd-re is)
    Én nem "hagyományosan" szoktam "ghost"-olni, én minden progit, amit csak használok felpakolok, és erről csinálok egy mentést. Nálam ez lehet ténylegesen 35Gbyte-nyi adat is, amit kb 15 Gbyte-ra behúz) A progi fel tudja "szeletelni"(Splitting) a mentett állományt, azaz ha épp nincs kéznél egy kétrétegű lemez, akkor megadhatod neki, hogy pl 4Gbyte-os darabokra szeletelje. Zet már ki lehet írni két sima dvd-re, amit egymás után kérni fog.

    Készítesz egy boot lemezt vele(vagy boot pendrive-ot), erről történő bootoláskor kéri, a fájl nevét, amit a particiómentéskor létrehoz. Egyszerűen csak meg kell adni a fájlt, és már vissza is írja.(azt nem próbáltam, hogy egy blue ray lemezre mentett particiómentést onnan visszaolvas-e, de szinte biztos hogy igen)
    Nem feltétlenül a bootos dvd-n kell lennie a partició mentésnek, lehet bárhol, másik HDD-n, másik partición, DVD-n, nagyobb pendrive-on, stb.

    Nem csak boot-os lemezről lehet elmenti/visszaállítani a particiót, hanem windows alól is. Utobbi esetben(visszaállítás) újra fogja indítani a gépet, és az XP/Vista indulása elött megcsinálja a műveletet, majd magától újraindul. De ennek ellenére célszerű egy bootos cd/dvd-t, vagy pendrive-ot készíteni, ha annyira összerogyna a rendszer, hogy onnan már nem tudod indítani a Drive Backup-ot....

    Itt egy video hozzá: [link]
    (érdemes megnézni, mivel most ismerkedsz vele, hogy kell boot lemezt készíteni, menteni, stb) ;)

    Fire.

    [ Szerkesztve ]

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz attiati #1775 üzenetére

    Hali!

    Hát amit javaslok, nem a "legszebb" megoldás, de működhet. :U
    Ha lehetséges, akkor telepítsd fel egy másik géprea HOME-ot(vagy ha van ismerősöd aki használja akkor menj el hozzá) és hozz létre egy boot-os CD-t vele.....
    Erről aztán visszalehet állítgatni partíciókat rendszerindításkor boot-olva róla, anélkül hogy fel kellene telepítened az Acronis másik változata(i) mellé...

    Remélem segít.

    Fire.

    [ Szerkesztve ]

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz attiati #1778 üzenetére

    Hali!

    Nem értettelek félre, csak "hibáztam", hogy nem írtam oda a verziót!
    (Nem arra a verzió(k)ra gondoltam, amit említettél)

    Erre gondoltam: [Acronis® True Image Virtual Edition™]

    Ez biztosan műxik, többek közt ezken a rendszereken:
    VMware, Microsoft (VPC, VS), XenServer, and Parallels virtual machines
    Részletek: [link]

    Fire.

    [ Szerkesztve ]

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz zed01 #1826 üzenetére

    Hali!

    Osztom az elöttem szóló véleményét, ennyi és ilyen jellegű adatokat(zene, film, játék,stb) nem szokás ghost-olni. :N
    Ezeknek az adatoknak DVD-n, Blue ray-en, másik HDD-n, vagy másik partición a helyük, de semmi képp sem a ghost fájlban.

    Általában 2 féle "elven" szokják a felhasználók elmenteni a particiót

    1. Csak az OP. rendszert telepítik fel ill. az alaplaphoz ill. egyéb a gépre csatlakoztatott hardverek drivereit telepitik(tehát csak a legalapvetőbb dolgokat) és erről készítenek mentés.

    2. Az OP. rendszeren túl, minden olyan progit feltelepítenek, amit használnak(zenelejátszó, cd/dvd író, képnézegető, vírusírtó, fejlesztőkörnyezet, office, stb, stb) és erről történik a mentés.(Én ebbe a csoportba tartozom)

    Az általad felsorolt 4 db progi közül 3-mat kipróbáltam, van róla több kevesebb infóm.
    Légyszives olvasd el a 1765-1775 hozzászólásokat, itt elmondtam, hogy milyen tapasztalataim vannak, mit ajánlok, mit nem, amit ajánlok arról van bővebb info, stb.

    Fire.

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz zed01 #1830 üzenetére

    Hali!

    Akkor leírom, hogy Én hogy csinálnám a dolgot(és ezzel nem vagyok egyedül szerintem, mert aki valamit is konyít a számítástechnika ezen területéhez, az valószínüleg így vagy ehhez nagyon hasonlatosan oldaná meg a dolgot :K )

    C partíció - 80Giga - Windowsnak(Xp/Vista/Win7 - bármelyiknek elég ekkora hely bőven)
    D partíció - 150Giga - itt rád hagyadkozom, mert nem értek a Linux-hoz, bár van egy sejtésem, hogy ez a 150G is nagy túlzás
    E partíció - a maradék kb 1,25Terra - ide kerül minden adat(film, zene, játék, stb)
    (esetleg ezt még feldarabolhatod kettőbe, ha úgy szimpatikusabb)

    Feltelepíteném C-re, D-re az OP. rendszerket, meg minden olyan felhasználóiprogit amit használok, mind Windows, mind Linux-hoz. Frissíteném amit kell(vírusírtó, Windows update, stb)
    Feltelepítenéma játékokat, DE NEM C-re(C:\program files, ahova alapban szeretne települni), hanem példul E:\GAMES könyvtárba
    Aztán ezután csinálnék egy partició mentést C-ről D-ről egyben(ezt a Paragon Pro tudja, Acronist nem ismerem ennyire, de szerintem tudhatja) és ezt a mentést eltárolnám az E partíción.

    Ennek a módszernek mi az előnye?

    1. nem használok több helyet(nagyobb partíciót) , csak annyit amennyi az OP. rendszereknek kell
    2. nem"terhelem" a rendszerpartíciót teljesen felesleges adatokkal(játék, film, zene, stb)
    3. ebből adódóan a partíciómentésem mérete lényegesen kisebb és "hamarabb" végzem vele.(A Te verziódnál ÓRÁKBAN(több órában) mérhető mire végezne (3-400G))
    4. Ha szükséges lesz és vissza kell állítani a partíciókat, attól még az E partíción ott vannak(maradnak) az adatok, azokat nem érinti a RESTORE

    Az az elv amit leírtál, az alapjaiban hibás, ugyanis ha a HDD elszáll, akkor úgyis minden adat veszik(itt most arra gondolok, ha fizikailag meghal a vinyó), csak akkor lehet elkerülni, ha egy MÁSIK HDD-re mentetted az adatokat, nem pedig ugyanazon HDD másik partíciójára.

    Kernel javaslata is jó, de csak akkor van értelme, ha másik HDD-re mentesz, mert egyébként csak helypocséklás...

    Ezt az elvet a szakmai tapasztalatomra alapozom(és nem most kezdtem a szakmát).
    Az hogy megfogadod-e a javaslatom vagy sem, az már rajtad áll.

    Fire.

    [ Szerkesztve ]

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz attiati #1837 üzenetére

    Hali!

    "Hogy lehet bootolható iso mellé adatot írni iso rendszerben, hogy bootolható dvd legyen belőle?"

    UltraIso, PowerISO programokkal például.

    Fire.

    [ Szerkesztve ]

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz Tosee #1839 üzenetére

    Hali!

    Én most pár perc alatt, a paragon Drive Backup BootCd.iso fájlába beleraktam még 100 mega anyagot PowerIso-val, kiírtam újraírható dvd-re és simán lehet róla bootolni....
    (mondjuk ezt nem először csinálom, tehát e nélkül is biztosan állíthatom hogy megoldható)

    Az már más tészta, hogy nálam az Acronis által létrehozott boot-os pendrive, az önmagában sem indult el....(cd/dvd-vel nem próbáltam)

    Fire.

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz Tosee #1842 üzenetére

    Hali!

    156 mega... :DDD mivel a paragon ISO fájla 56... :C

    Én meg azzal lettem gazdagabb, hogy nem "mission impossible" a pendrive készítés Acronissal... :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz attiati #1844 üzenetére

    Hali!

    Híjjj, itt aztán van keveredés, akkor öntsünk tiszta vodkát a pohárba... :DDD

    Az ISO fálj mérete meg a CD/DVD-n használt ISO fájlrendszer az két külön dolog.

    FAT32 fájlrendszernél bármilyen fájl méret(ezért az ISO kiterjesztésű fájl mérete is) nem haladhatja meg a 4 Gbyte-ot. NTFS rendszernél meghaladhatja.(csúnya lenne, ha egy dupla rétegű DVD-t, nem lehetne leszedni 1 darab 8,3Gbyte-os ISO-ba)

    Az a 2Gbyte-os korlát, az csak az ISO fájlrendszerben kiírt CD/DVD-nél igaz, mert az ISO fájlrendszer esetén nem lehet semmilyen fájl sem magyobb mint 2Gbyte.

    Ezért szeletelik a "ghostoló" progik 2Gbyte-onként a mentést, mert azt feltételezik, hogy ISO fájlrendszerben fogod megírni a CD/DVD-det.(régebben ez volt a leggyakrabban használt fájlrendszer CD/DVD esetén. Manapság már szükség lehet UDF fájlrendszerre is, amely megengedi a 2Gbyte-nál nagyobb fájlok tárolását is)

    A kérdés csupán annyi:
    MILYEN BOOT RENDSZERT RAK FEL(xp alapú, vagy linux alapú, esetleg DOS alapú, vagy valami speckó, az adott cég által fejleszetett), AZ ÁLTALAD HASZNÁLT PARTÍCIÓMENTŐ ALKALMAZÁS?

    Ha speckó a boot, akkor annak utána kell járni, hogy támogatja-e az UDF-et.(Help, online support, stb). Ha Xp vagy Linux alapú, akkor támogatja az UDF fájlrendszer olvasását, ha DOS alapú, akkor meg nem. Tehát nem kell szeletelni semmit, ha támogatja az UDF fájlrendszert.

    AZ UltraISO és PowerISO alkalmazások kb 10GByte-os ISO-kat tudnak létrehozni ill. azt kiírni. Tapasztalatból mondom, hogy senki ne azt csinálja, hogy ezekkel az alkalmazásokkal létrehozza a HDD-n az ISO-t, aztán egy CD/DVD iró progival(pl Nero) utólag kiírja!!!
    Nem, nem. Magával az UltraIso/PowerISO-val irasd ki!

    Ha van még kérdésed, akkor írj bátran, mert NEM MISSION IMPOSSIBLE... :DDD

    Fire.

    [ Szerkesztve ]

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz Kernel #1848 üzenetére

    Hali!

    El tudnád küldeni az acronis BOOT ISO fájlát, ha nem nagy kérés, mert mostmár nagyon kiváncsi vagyok, hogy mi van benne... :K
    Aztán majd írok mire jutottam vele.

    erre címre: firesoulcd@freemail.hu

    Előre is kösz!

    Fire.

    UI: csak ezért most nem szedném le a Drive Backupot...

    [ Szerkesztve ]

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz Kernel #1851 üzenetére

    Hali!

    Kösz, de időközben leszedtem "máshonnan" az Acronis True Image 2009 Boot CD ISO-t.

    örömmel közlöm a nagyérdemű publikummal, hogy minden macera és erőfeszítés nélkül, beleraktam egy FireMappa nevű könyvtárat, abba egy fényképet, kiírtam CD-re, és kifogástalanul BOOT-ol és elindul.

    Fire.

    [ Szerkesztve ]

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz Kernel #1854 üzenetére

    Hali!

    Ne vele hozz léter ISO-t, hanem keresd meg a könyvtárában valahol(a paragonnál ott van az ISO könyvtárba), és abba integrálj. Vagy töltsd le "valahonnan"

    Fire.

    [ Szerkesztve ]

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz Kernel #1858 üzenetére

    Hali!

    Mindjárt kipróbálom, az általad küldött ISO-val is, épp most töltöm le.

    Fire.

    [ Szerkesztve ]

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz Kernel #1858 üzenetére

    Hali!

    Az általad küldött BOOT ISO-val sincs gond, simán be lehet integrálni cuccokat, és boot-ol, indul, kifogástalanul...

    Fire.

    [ Szerkesztve ]

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz attiati #1861 üzenetére

    Hali!

    Elöször is hagyhatod, hogy szeletelje 2G-s darabokra(gondolom, restore-nál egymás után fogja beolvasni a darabokat)
    UltraISO Premium Edition V9.3.0.2612 használtam. épp ez volt kéznél

    1. hozd létre pl d:\acronis_save könyvtárat
    2. indítsd az acronist és hozd létre a fenti könyvtárba az BOOT ISO-t, bezárhatod
    3. indítsd az UltraISO-t, a FÁJL MENÜ/MEGNYITÁS segítségével nyisd meg a BOOT ISO fájlt, ha ezt meg tetted, ezt kell látnod. Majd ahogy a képen látod, hozd létre a saját könyvtárakat(a példa kedvéért csak egy attiati090627)

    4. jelöld ki a könyvtárat(állj rá az attiati090627 könyvtárra)
    5. MŰVELETEK MENÜ/FÁJL HOZZÁADÁSA segítségével adogasd hozzá a fájlaid(az acronis szeletelt mentéseit példul)
    6. természetesen több könyvtárat is létrehozhatsz és azokba olyan fájlt adsz hozzá amit szeretnél, és persze az 5. pontba említett menüpontba van lehetőség könyvtárak hozzáadására is
    7. kattints az ESZKÖZÖK MENÜ/CD LEMEZKÉP FELÍRÁSA menüpontra, a megjelenő ablak elég egyértelmű szerintem, annyi ami fontos, hogy a VERIFY opció legyen bekapcsolva(pipa elé), nem lenne jó, ha hibásan lenne kiírva a lemez....

    És ennyi. Elöször ha lehet, próbálj újraírható lemezre írni, csak a próba kedvéért, aztán utána mehet élesbe

    Fire.

    [ Szerkesztve ]

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz Kernel #1865 üzenetére

    Hali!

    Jól van örülök, hogy sikerült. Akkor egy problémával kevesebb... :DDD
    Ezért írtam korábban, hogy ne utólag legyen más íróprogival kiírva.
    Ez a legbiztosabb megoldás.

    Fire.

    UI: DVD-re készítetted?

    [ Szerkesztve ]

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz Kernel #1867 üzenetére

    Hali!

    Bocs, én kérdeztem "nem jól"... :DDD
    Integráltál valami 2 Gigánál nagyobbat is a lemezre?

    Fire.

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz attiati #1873 üzenetére

    Hali!

    Ezeket a "tévhiteket" meg "ellentmondásokat" felejtsd már el. :W
    Használj ULTRAISO-t, az integrálás menetét meg leírtam itt: [link]

    "az még megerősíthetnéd, hogy akkor az összes (fent írt) adatomat belerakhatom 1 nagy iso-ba?"
    IGEN!!!
    De ha figyelmesen visszaolvasnál egy kicsit, akkor ezt a kérdést fel sem szabadott volna tenni. :N . Főleg itt a Kernel kollégával folytatottra gondolok...

    "És hogy milyen módot választanál íráshoz, hogy totál üres vinyóra is vissza tudjam állítani."
    Ezt a kérdést nem is értem igazán, csak sejtem mit takarhat. Gondolom a RESTORE-ra(partició visszaállítására) gondolsz...
    Mint már sokszor írtam, nem Acronist használok, ergo, nem ismerem a tudását, csak sejtem, hogy a Paragon Drive Backup meg az Acronis True Image ugyanolyan szinten vannak. Azt tudom csak leírni, hogy a PDB megtudja azt csinálni RESTORE-nál, hogy ha beraksz egy új formázatlan, partícionálatlan HDD-t, akkor létrehozza a megfelelő méretű particíót és visszaállítja azt. AZt, hogy ezt az Acronis tudja-e, azt nem tudom, csak sejtem hogy igen.
    De Acronis részletes használatában majd segít olyan emberke, aki Acronis-t használ....

    Fire.

    UI: figyelmesebben olvasd át a HSZ-kat, ne csak úgy átfusd, akkor sok felesleges kérdést spórolnál meg... :DDD

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz KrAt #1887 üzenetére

    Hali!

    Pár kérdésem lenne először.

    1. A régi(kicsi) HDD-n még meg van minden adat, arról lehet bootolni, és hány partíció van rajt?(bár erre az utolsó kérdésre gondolom 2 lesz a válasz)

    2. az új HDD mekkora, még megoldható, hogy mindent törölj róla?(a teljes partíció(ka)t értem ezalatt)?

    3. Acronis BOOT CD-t használsz van? (vagy esetleg grafikus felület alatt futtattad, amikor a mentést csináltad)

    Fire.

    [ Szerkesztve ]

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz KrAt #1891 üzenetére

    Hali!

    Ha mineden adat megvan a kis vinyón, és erről tudsz is bootolni, akkor tedd ezt
    (Persze a BIOS-ba a boot sorrendet átállítani, hogy a kis HDD-ről bootoljon, nem pedig a bootmenü segítségével bootolni..)
    Az új HDD-ről letörölni a partició(ka)t, ne legyen még csak partícionálva sem.
    Az acronisban kellene lennie TOOLS vagy UTILITIES menüben(látatlanba írom, mert nem használok Acronist, csak rémlik) ADD NEW DISK menü. Ezt használva tudod "megmondani" a proginak, hogy az a HDD amit hozzáadsz, azt a jövőben rendszerindításhoz fogod használni.
    Ezután szintén a TOOLS vagy UTILITIES menüben kellene lenni CLONE DISK lehetőségnek, használd! (gondolom kérni fogja melyik a forrás HDD, melyik a cél, stb stb)

    Ha ez megtörtént, akkor az új HDD-n meg kell lennie a kis HDD-vel azonos partició(k)nak és a többi terület particinálva/nem particionálva lesz, de ez nem gond, mert utólag azt már egy particionáló progival könnyen megoldható(vagy lehet hogy az Acronis is tudja)

    Ha csak a kis HDD rendszerindító partícióját akarod átteni az újra, akkor meg talán CLONE PARTITION vagy COPY PARTITION lehetőséggel teheted meg.

    Mivel ez csak egy elméleti lehetőség, ezért csak akkor használd ezt a módszert, ha tényleg tudod mit csinálsz, és hogy mit kér a program tőled. Ha valamit nem értesz, nem vagy benz biztos, akkor inkább hagyd, mert azért nem vállalok felelőséget, hogy eltünik minden adatod végleg...

    Fire.

    [ Szerkesztve ]

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz KrAt #1893 üzenetére

    Hali!

    Remélem ez a "hosszú" idő mióta "eltüntél", nem azt jelenti, hogy leamortizáltad a géped :DDD , hanem azt hogy pl CLONE-ra mentél, aztán eltart egy ideig, míg a sok adat "átmásolódik".... ;)

    Fire.

    [ Szerkesztve ]

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz lúzer #1911 üzenetére

    Hali!

    Az #1892 HSZ alapján megpróbáltad? Úgy sem jó?
    (Acronis True Image Home 2009-re vonatkozik)

    Fire.

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz lúzer #1913 üzenetére

    Hali!

    Ha elolvasod krenAtesz-nak segítettem, ugyanezt szerette volna megcsinálni mint Te, lépésről-lépésre megcsinálta amit írtam neki, és elsőre teljes volt a siker....
    (nem tudom, hogy a korábbi acronisba mi meg hogy volt, ezért írtam előbb, hogy ATI home 2009-re vonatkozik)

    Fire.

    UI: az meg a legfontosabb, hogy ne legyen partíció!!!

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz lúzer #1916 üzenetére

    Hali!

    Hát azt be kell vallanom, hogy notin, külső HDD-re klónozni, na ez még kimaradt az életemből... :DDD
    De nem hiszem, hogy gond lesz vele, mert a ficsörök közt van utalás rá [link]

    Fire.

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz lúzer #1918 üzenetére

    Hali!

    Nekem az a variáció meg sem fordult a fejemben, amit írtál... :DDD
    A régi HDD-ről bootolj és az új legyen a külső, ne fordítva...
    (Bár ha meg így is jó lesz, akkor tanultam egy új dolgot... :C )

    Fire.

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz lúzer #1920 üzenetére

    Hali!

    Ez most mit jelent? Sikerült minden, vagy csak hogy megy fordítva is? :U

    Fire.

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz Endruboy007 #1928 üzenetére

    Hali!

    Az NG14-el meggyűlt a bajom, de ez nem azt jelenti, hogy rossz program, másnál lehet, hogy kifogástalanul műxik...

    A többi kérdésedre meg itt találhatsz leírást: [link]

    Annyi a különbség, hogy ott az Acronis ISO fájlról van szó, Paragon esetében természetesen a Paragon bootcd.iso fájlt kell használni...
    Ezt itt találod, miután telepítetted(ez a pro, de a free változatban is itt van valahol :DDD )
    "c:\Program Files\Paragon Software\Drive Backup 9 Professional\iso\bootcd.iso"

    Értelemszerűen, ezt az iso-t másold át valahova(ne az original iso-t "barmoljuk" szét) :DDD
    Az ezt követő lépéseket, meg el tudod olvasni a fenti linkben...

    Fire.

    [ Szerkesztve ]

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz Endruboy007 #1931 üzenetére

    Hali!

    ".szereték egy olyan dvd-t létrehozni, amivel be tudom bootolni és vissza tudom állítani rendszert!"

    1. Ebből adódóan nem kívánok kitérni a bootolható pendrive készítésre, nyílván ha csak kimásolsz egy ISO-t pendrivre, attól még az nem lesz bootolható(mintahogy egy dvd sem bootolható, ha csak úgy "simán" adatlemezként ráírod az ISO-t)
    2. Igen, valamilyen ISO(és egyéb lemezkép-kezelő) progira szükséged lesz, mivel korábban írták, hogy nem ultraiso-t használtak, hanem valami mást(igaz régi verziót) ezért nem sikerült megcsinálni a feladatot, míg Ultraiso-val meg simán
    3. Az az ISO fájl, amiről az előző HSZ-ben írtam, az a Paragon Drive Backup 9 Pro ISO fájl. Ezt írja ki, ha bootolható CD/DVD-t szeretnél készíteni. Viszont amit Te szeretnél, ahhoz arra van szükség, hogy ebbe az ISO fájlba "belemásold" a korábban lementett partíciód adatait. Ezt meg csak úgy lehet ahogy írtam korábban...
    Ezért kell a PDB ISO-ról egy másolatot készíteni, azt megnyitni Ultraiso-val, és a korábban linkelt módszer segítségével hozzáadni, a partíciómentést. Ezt a nagy ISO-t kell az Ultraiso-val kíírni. Ha így jársz el, akkor bootos is lesz a dvd, plussz rajt lesz a partíciómentés is egy azon lemezen

    Fire.

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz Endruboy007 #1933 üzenetére

    Hali!

    Húúú, fáradt lehetsz.... :))

    1-2. pont : Igen
    3-4-5-6. pont : Itt tényleg van kavarodás, de ezt lépésről lépésre leírtam [ITT] , ha figyelmesen elolvasod, akkor egyértelműnek kell hogy legyen
    7. pont: oké... :DDD
    8. pont: Én is örülnék, ha végre sikerülne megoldanod a problémát... :C

    Fire.

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz nagylaci32 #1965 üzenetére

    Hali!

    Paragon Drive Backup 9.0 Free Edition
    Amint látod FREE, külön 32/64 bites változat(eldöntöd melyikre van szükséged), a telepítéskor kell kérni kulcsot. (amit adnak is ingyen... :DDD )
    Free "létére" nagy tudású alkalmazás, ennek ellenére roppant egyszerű a használata, nem hiszem hogy gondot fog okozni, ha mégis, akkor persze írj, segítünk!

    Fire.

    UI: Bár a támogatott OS közt nincs a Windows 7 a honlap szerint, ennek ellenére én is x64 RTM alatt használom, kifogástalanul működik... :K

    [ Szerkesztve ]

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz nagylaci32 #1967 üzenetére

    Hali!

    Először is töltsd le és telepítsd fel. Erre azért van szükség, mert létre kell hozni egy boot-os eszközt(CD/VD, Pendrive), amiről el lehet indítani a rendszert. Ezt a Build Recovery Media menüpont segítségével teheted meg. Természetesen boot-os Pendrive-ot csak akkor hozz létre, ha az alaplapod BIOS-a támogatja az USB-ről történő rendszerindítást.

    Egyáltalán nem foglal túl sok helyet(kb 82 Megabyte), ami nem oszt, nem szoroz semmit egy partíciómentéskor, de persze miután létrehoztad a boot-os CD/DVD-t vagy Pendrive-ot, akkor el is távolíthatod a programot.

    Általánosságban elmondható, hogy a Drive Backup alapbeállításait nem kell "piszkálni", az alapvetően jó.

    A Back up Disk or Partition menüpont segítségével tudod lementeni a HDD-t vagy partíciót, míg a Restore Disk or Partition menüpont segítségével meg visszaállítani.(bár ezt nem javaslom, inkább a boot-os eszköz segítségével állítsd vissza az adatokat)

    Innentől kezdve pedig ugorj neki, és ha valahol elakadsz akkor írj, mert ha lépésről lépésre leírok mindent, annyi erővel készíthetnék egy komplett tutorialt is.. :DDD

    Fire.

    [ Szerkesztve ]

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz nagylaci32 #1969 üzenetére

    Hali!

    "...itt a második lehetőség miben tér el a Typicaltól? "
    például ha kellően kicsi a partíciómentés és ráfér mondjuk egy dupla rétegű DVD-re is, akkor az eredeti Paragon Boot-os ISO-ba bele lehet integrálni(pl Ultraiso-val), ezáltal egy olyan lemezt írhatsz, ahol be is tudsz bootolni e lemezről, plusz rajt lesz a mentésed is

    "Ha megvan a boot pendrive, akkor innentől kezdve letörölhetem a programot, és a backupolni és visszatelepíteni a backup-ot is meglehet csinálni a boot pendrive-val?"
    Igen, uninstalálhatod, mert a pendrive-ról minden megoldható. Én nem szoktam, mert Windows alatt mentek, nem kell indítgatni újra a rendszert. Ha mégis úgy döntesz, hogy eltávolítod, azért előtte nézd meg a súgófájl és esetleg el is mentheted.

    "Ha lementek egy kb 50 Gb-os partíciót, az kb mekkora helyet foglal majd (ha max. 15 Gb adat lesz rajta, nem tudom ez számít-e)? "
    Alapbeállításban a partíció mérete nem számít, csak a rajta lévő adatok mérete, csak akkor van jelentősége a partíció (vagy hdd) méretének, ha az ún. RAW módot választod. Ilyenkor az összes szektort az elsőtől az utolsóig elmenti, ezzel persze nő a backup fájl mérete, illetve lassabb is lesz a művelet, de mint említettem, az alapbeállításban ez az opció nincs engedélyezve. A tömörítési aránytól függően(állítható) pl NORMAL beállításnál(ez a default) kb a felére, de ez függ, hogy milyen adatokat kell tömörítenie, hisz vannak jól és kevésbé jól vagy egyszerűen nagyon rosszul tömöríthető adatok.
    Mivel sima OS partíciót szeretnél lementeni, ezért az 50%-os hatásfok reális lehet.
    Attól függően, hogy hova kerül a partíciómentés, fontos lehet a DARABOLÁS. Ha egy NTFS partícióra kerül(és onnan nem akarod több DVD-re kiírnipélául), akkor nem szükséges a darbolás, mert az NTFS fájlrenszer 2Terrabytos fájlokat engedélyez. Azonban ha DVD-re kerül utólag a mentés, akkor hagy az alap 2000MB daraboláson, mert az ISO fájlrendszerben 2Giga a max fájlméret...

    "Ezt a backupfilet hova tudom majd menteni (esetleg használatban lévő hddre, vagy csak teljesen üresre)? "
    Mérettől függően vagy egy másik HDD-re, vagy másik partícióra, vagy akár direkt DVD-re ís tudja írni.(bevallom, hogy a közvetlen DVD-re írást NEM windows alól meg tudja-e csinálni, arra nem emlékszem, de szerintem nem... )

    "Ez már nem ide tartozik, de ha van már egy rendszerem a hdd-men, akkor egy teljesen üres partícióra rá tudok telepíteni még egyet (amit majd backupolok)?"
    Hát ha arra gondolsz, hogy például van a C-n az XP, a D partíció üres és ide mondjuk későbbiekben rá akarod rakni mondjuk a Vista-t, vagy W7-et, akkor a válaszom IGEN.

    Fire.

    [ Szerkesztve ]

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz nagylaci32 #1974 üzenetére

    Hali!

    Ahogy Tosse is mondta, működni fog. Annyit tennék hozzá, ha egy új HDD-re akarod visszamásolni a korábbi partíciómentést, akkor NEM KELL ELŐRE PARTÍCIONÁLNI az új HDD-t! Majd a Paragon megoldja ezt automatikusan(létrehozza a partíció mentésednek megfelelő méretű partíciót), a fennmaradó résszel meg már azt csinálsz, amit csak szeretnél..

    Fire.

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz attiati #1979 üzenetére

    Hali!

    Tehát arról van szó, hogy egy 8G-s partícióról készítettél mentést aminek a mérete 5G lett.
    Nos ha NEM ÁLLÍTANÁL semmit, akkor a Paragon valóban azt csinálná, hogy létrehozna egy 8G-ás partíciót, a többi meg nem lenne partícionálva. Persze ez nem jó, hisz ha most meg lesz egy 500Gigás HDD-d, akkor elég "furán" mutatna, egy 8G-s rendszerpartíció.. :DDD Szerencsére ez sem probléma, mert a visszaállítás folyamán van lehetőség a partíció méretének megnövelésére, azaz készíthetsz pl 100Gigás rendszerpartíciót, a korábbi (gigás partíciómnetésedből, adatvesztés meg miegymás nélkül természetesen...

    Fire.

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz bnss #1985 üzenetére

    Hali!

    Igen, ez jó kérdés. Arról van szó, hogy ha rendszerindító partícióról készítesz mentést, akkor automatikusan mentésre kerül a first track(MBR) is, viszont azért lehet külön kijelölni, hogy ha csak a Master Boot Record-ról szeretnél másolatot készíteni. Ez akkor jöhet jól például, ha bekapsz egy boot vírust(vagy egyéb okból megsérül az MBR), ilyenkor nem kell az egész partíciómentést visszaállítani, elég ha csak a first track mentést rakod vissza, ezáltal felülírod a MBR-t, azaz a vírust...
    Ennek ellenére én megszokásból is be szoktam pipálni a first track-ot is mentéskor.... :)

    Fire.

    [ Szerkesztve ]

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz bnss #1989 üzenetére

    Hali!

    "hogy ha a lementett partíció, nem az első - értsd nem a lemez elején van -, ez nem okoz problémát?"
    Ha ezen azt érted, hogy van egy C(rendszerpartíció) és egy D(adatoknak), és a D partíciót akarod lementeni, akkor természetesen ezt minden gond nélkül megteheted. Természetesen az egyértelmű legyen(ha nem az :DDD ), hogy mivel a D nem rendszerpartíció, ezért azt egy új HDD esetén elsődleges partícióként visszaállítva nem fog indulni a rendszer. :B

    "A második, lementettem a partíciót, létrehozott jó néhány filet a Paragon, az összeset felírhatom egy lemezre, ill fel kell írnom, hogy később a helyreállítás maradéktalanul lefusson?"
    KÖTELEZŐ felírni/elmenteni az egész könyvtárat, amibe lementette a partíciót! Általában alapban ilyen "fura" neveket ad a könyvtárnak, mint pl: arc_030909101128171.
    A könyvtárban található fájlok száma attól függ alapvetően, hogy hasznélod-e a DARABOLÁS(Splitting) opciót(ez az alapbeállítás) vagy sem. Ha nem használod, akkor alapban 4 fájl kerül a könyvtárba, míg 2Gigás darabolás esetén nyilván több, a particiómentés méretétől függően.

    "a mentés ráfér egy DVD lemezre, azt hogyan tudom megoldani, hogy erről lemezről induljon el visszaállításkor a Paragon?"
    Erre majd akkor válaszolok, ha valóban ráfér egy DVD-re... :DDD
    (amúgy alapvetően ÍGY, csak ez Acronis-ra igaz, Paragonnál egy kicsit más az előkészület)

    Fire.

    [ Szerkesztve ]

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz bnss #1992 üzenetére

    Hali!

    A végével kezdem. Azt tökéletesen leírtad, hogy kell a Paragon ISO-ba berakni a mentést, úgy kell csinálni. :C

    A Splitting funkciót akkor tudod állítani, amikor elindítod backup metódust(Win alatt), rögtön az üdvözlőképernyő után jövő ablak alján(itt választhatod ki, hogy melyik partíció(ka)t szeretnéd menteni) Change Backup Settings lehetőséget ha bepipálod, akkor a next-re kattintva már látni fogod.(többek közt itt lehet a tömörítési hatásfokot is állítani)

    A kérdésed első része számomra ismeretlen terület. Több partíciót már mentettem egybe (XP és Vista OS multiboot) és vissza is raktam, azzal nincs is gond. Ez esetben viszont "csak" a szakmai ismereteimre támaszkodok. Nos, mivel az a Swap partíció a Win konfiguráció szerves részét képezi, ezért nyilván, ha csak simán a Win partíciót mentenéd le, és ezt visszaraknád, akkor a Win minimum reklamálna, hogy nincs meg a Swap(pontosabban az az útvonal, ahol keresné). Ezért ilyenkor ÉN azt tenném, hogy Paragon Backup-nál biztosan azt a partíciót is elmenteném együtt a win partícióval.
    Persze mivel konkrétan ilyen helyzettel még nem találkoztam, ezért nem tudom 100% biztosan állítani, hogy egy eseteleges visszaállításkor az simán menni fog.(csak 99% :DDD )
    Érdemes lenne(ha van rá lehetőséged) egy üres partícionálatlan HDD-n kipróbálni, azaz First Track(mbr)+Swap+Win partíció egyben lement, egy üres partícionálatlan hdd berak, Pendrive-ról boot, Restore.

    Ha esetleg megcsinálod, akkor légyszíves írd majd meg az eredményeket, mert akkor már ezt is fogom tudni... :R

    Fire.

    [ Szerkesztve ]

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz abéla #2002 üzenetére

    Hali!

    Az arc_ kezdetű fájl kell kijelölni, ezután a következő ablakon, attól függően, hogy korábban bejelölted a first track-ot vagy sem, lesz egy Basic Disk 0 lehetőség is, de értelem szerűen, a Primary partíciót válaszd.
    (ott lesznek a partíció adatai, neve, típusa, mérete, stb)

    Nem kell az új HDD-t partícionálni, úgy ahogy van egybe mehet a gépbe. A RESTORE elindítása során, meg fog jelenni egy ablak, ahol egy csúszkával lehet a méretet állítani(hogy ezt a Free is tudja-e, arra nem emlékszem)

    Tosee
    Pár HSZ-el korábban írtam, hogy hogy lehet kikapcsolni a darabolást. Azért ez az alapbeállítás, mert az a fránya Level1 ISO...(Tudom, már kiveséztük, lehet állítani, de azt meg nem mindenki tudja, darabolva meg teljesen mindegy, milyen módba ír valaki....)

    Fire.

    [ Szerkesztve ]

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz Tosee #2006 üzenetére

    Hali!

    Én meg az ATI-t raktam fel, de nem működik a boot-os Pendrive, nem indul róla a műsor...
    Fatal error-t ír ki, merthogy nem tudja betölteni az Acronis Loader-t. Már 3 fajta Pendrive-al próbálkoztam(Kingston, Samsung, Verbatim) de egyikkel sem jó...
    Persze ha boot-os CD/DVD készítek vele az műxik...

    Ötlet?

    Fire.

    UI: A PDB mindhárom pendrive-on működik...

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz sbazsi #2008 üzenetére

    Hali!

    Megoldható, csak azt azért tisztázni kellene, hogy azaz első rejtett partíciónak, mi a funkciója. (ha adatvédelmi okokból van ott például, akkor pár dolgot a "költöztetés előtt meg kell csinálni, illetve ha olyan notid van, amiknek a boot-hoz kell az a rejtett partíció, akkor az megint felvethet néhány kérdést...)

    Fire.

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz Expertus #2013 üzenetére

    Hali!

    Kivéve, Bitlocker... :K

    Fire.

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Új hozzászólás Aktív témák