Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    Hali!

    Nem találtam probléma megoldós topikot a témában, remélem nem baj, hogy ide írok.

    Szóval van egy Sennheiser MX271 jelű fülesem (az egyik) és bosszant, hogy az MP3 lejátszóm (Sansa Clip+) nem képes belőle értelmes hangképet (meg hangerőt) kicsikarni, miközben a jóval nagyobb Sennheiser HD202-vel meg prímán elboldogul. Tudom az MX271 nem egy nagy eresztés, de például PC-vel vagy laptoppal összekötve SOKKAL (nagyon nagyon nagyon SOKKAL) jobban szól.

    Telefonnal és MP3 lejátszóval viszont egy értékelhetetlen szar. Pont úgy szól, mint egy 500 Ft-os gyárilag mellékelt bénaság. A mélyeket nem bírja csak püffög és kopog a magasokba "belecicereg", míg PC-n teljesen jó az árához képest. Ha az MP3 lejátszóm lenne a gyenge "meghajtani" akkor hogyan lehet, hogy egy Sennheiser HD202 viszont vígan elketyeg vele?

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    Sziasztok!

    Sok vásárlói értékelés után úgy döntöttem, hogy ide jövök tanácsért, mert eddig mindig megszívtam azzal, hogy hazai meg külföldi vásárlók véleményére adtam (akkor is ha 10 millióan állították, hogy az adott füles jó). Legutóbb egy Sennheiser MX271-et vettem, mert pont utazás előtt ment tönkre az addig használt darab és SOS kellett valami. Az edigital értékelései szerint tök jó füles az árához (2990 Ft) képest. Én viszont nem így gondolom, nekem nem jött be, erőtlen (nem hangerőben, hanem a hangok megszólaltatásában).

    Egy kis OFF:

    Az a bajom, hogy számítógépre vagy laptopra dugva tényleg nem szól rosszul, de Sansa Clip+, Samsung Galaxy S Advance meg Nexus 7 (1st gen) mellett értékelhetetenül erőtlen minden tartományban. A magasak még elmennek, de a közepes hangok erőtlenek, mélyek meg mintha ott sem volnának. Ha viszont laptopra dugom (Dell Inspiron 15R 5521... nem tudom milyen hangkártya van benne), akkor egészen életre kel.

    Még egyetemi tanulmányaim alatt felszedtem némi hangtechnika ismeretet, de mára ez megkopott, valaki esetleg linkelhetne memória felfrissítő anyagot arról, hogy ez miért van. Az odáig oké, hogy egy jobb hangkártya jobban meghajt egy adott hangszórót, de ennek a fizikája érdekelne, hogy tudjam egy termék adatlap alapján, hogy milyen értékekre kell figyelnem. Ellenállás? Erősítés? Köszi! :)

    Folytatódik a lényeg:

    Szóval az MX271 mehet nyugdíjba, illetve backup fülesnek. Nagyjából 5 ezerig keresek valamit ami ennél jobban szerepel. Nem várok tökéletes hangzást, otthon is megvan a hangrendszerem amivel kellemesen hallgathatok zenét, meg csendes módhoz is van egy Sennheiser HD202. Csak hallani akarom a hangokat (vagy legalább jóval nagyobb részét, mint az MX271 mellett).

    Összehasonlításként: Volt régen egy Samsung P2 lejátszóm és a gyári fülesét szerettem. Valamennyi hangtartomány megszólalt és nem volt erőtlen a mélyekben sem. A max hangerőt nem bírta, ott már torzított, de én az a zenehallgató vagyok, aki nem is igényli egy kis fülestől a nagy hangnyomást. Nem nevezném V karakterisztikának, de nem is volt flat, inkább a kettő között.

    Mit hallgatnék? Elsősorban alter/indie rock, jazz, meg elektronikus zene (ebből semmi mélyláda toszó David Guetta fosomság, inkább Carbonfools, Zagar, Yonderboi, stb). Ha kell megyek feljebb az árban, de csak ha indokolt.

    Nem agyba dugós fülest keresek, mert eddig egyik sem volt kényelmes, vagy túl kicsi a harang és akkor olyan mintha kakálnék a fülemmel mert kicsúszik, vagy túl nagy és akkor meg mintha fajtalankodna velem egy fül-fetisiszta. De mivel sporthoz is használva lenne, ezért nyitott vagyok erre, talán ha találok egy pont jó méretűt, az nehezebben esik ki a fülemből.

    Szerk: Ja és a Samsung Galaxy S Advance telefonommal használnám, mert előfizettem a Spotify-ra és a Sansa Clip+ a barátnőmé lett.

    Köszi a segítséget! :)

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz #16820480 #41129 üzenetére

    Még nem biztos, hogy használnám sportoláshoz, mert nem szeretem funkcionális siketté változtatni magam futás vagy kerékpározás közben. Olyankor jobb ha hallom a környezetem.

    Ez az M6 létezik hagyományos kivitelben is? Illetve akkor is ezt ajánljátok ha nem szempont a sport? Gondolom az ilyen speciális igényeknek van felára.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    Pár napja kérdeztem már, akkor egy sportoláshoz is használható fülesre kérdeztem rá, ezt a tippet köszönöm (Meelec M6), de most kérnék tippet egy hagyományos fülesre is, mert nem biztos, hogy tényleg akarok megsüketülve kerékpározni. Lehet mégsem sportolnék vele (sőt).

    Szóval a szempontok:

    - Nagyjából 5.000 HUF körül (vagy ennek megfelelő EUR külföldről rendelve, szállítással együtt)
    - Az earbud kialakítást preferálom, de a jobb hangminőség miatt hajlandó vagyok az in-ear fele is nyitni, de fontos lenne a kényelem
    - Elsősorban alternatív/indie rock, jazz, sokféle egyéb élőhangszeres zenei stílusokhoz de akad elektronikus (The Carbonfools, Zagar,Yonderboi, csak semmi dance majomság) is a repertoárban
    - Nem vágyom elsöprő mélyekre, de nem szeretem ha eltűnnek a mély hangok (pl: Sennheiser MX271 ilyen és nem csípem, túl sovány a mély tartományban), szóval csak annyi a vágyam, hogy ne legyen nagyon eltolódva a tücc-tücc zenék felé a hangolása
    - Viszonyítási alap (már aki ismeri) a Samsung P2 lejátszó gyári fülese. Ha valami hozza annak a szintjét és karakterét az nekem jó lesz
    - Egy Samsung Galaxy S Advance és Nexus 7 (1st gen.) hajtaná a fülest

    Köszi :)

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz #16820480 #41266 üzenetére

    Szerintem rárabolok egy EX50-re. :) Még a vásárlói véleményekben is sokan kiemelik, hogy kényelmes. Nálam ez is fontos, mert eddig akárhány in-ear fülest próbáltam, mindegyik borzalmasan kényelmetlen volt (vagy szét akarta feszíteni a hallójáratom vagy folyton ki akart csúszni, akárhogy kísérleteztem a harangokkal).

    Kemcso: Nem akarok 10k értékben fülest venni, egyrészt amúgy is fogyóeszköz, másrészt meg ennyire fontosnak nem tartom, inkább otthon szeretek zenét hallgatni. Meg ha jön a jobb idő, akkor amúgy is kerékpárral járok dolgozni, szóval nem lesz túl sűrűn elővéve. De annyira meg vagyok igényes, hogy nem a legalja kategóriából válogassak.

    A Sennheiser MX271-el befürödtem. Sok pozitív értékelést kapott az egyik legnagyobb webshopban, nekem meg egy utazás előtt SOS-ben kellett valami mert csomagolás közben vettem észre, hogy törött az addig használt. Mondjuk laptopra dugva az sem szól rosszul az árához képest, de a telefon, táblagép meg még a Sansa Clip+ sem tudja rendesen meghajtani.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz kemcso #41270 üzenetére

    Nem sajnálnék egy fülesre 10-15 ezer forintot sem ha kihasználnám. Mivel viszonylag keveset fogom használni, ezért nem nagyon szánnék rá többet. A zenehallgatásra szánt időm 90%-ban otthon történik, vagy az 5.1 hangrendszeren vagy fejhallgatón. A munkahelyemen is fejhallgatóval nyomulok. Szóval csak kell egy relatíve olcsó füles a maradék 10%-ra és nem a legaljából válogatnék. :)

    (#41271) sheratan: Nem a jó hangzás elérésével van gond. Hanem azzal, hogy szerintem annyira elüt az átlagtól a hallójáratom mérete vagy formája (vagy talán mindkettő), hogy eddig nem igazán akadt in-ear füles ami kényelmes lenne. A telefonomhoz kapott Samsung fülest is azért adtam oda a barátnőmnek, mert hihetetlenül kényelmetlen volt. Ha rendesen beraktam ahogy azt illik, akkor folyamatosan feszíti a hallójáratom, ha meg úgy rakom, hogy kényelmes legyen, akkor mozgás közben úgy csúszik ki, mint Ace Ventura a rinocérosz seggéből.

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz kemcso #41277 üzenetére

    De azért nyugtassatok meg, hogy az EX50 értékeléseknél csak azért olvasható annyi "nincs elég basszus" majomkodás, mert ők nem értenek hozzá! :D Az MX271-et azért nem szeretem, mert elég gyenge a basszusokban (pedig nem vagyok a főleg basszushangokra épülő zenei stílusok rajongója). Ha számítógépről hajtom meg tisztességgel, akkor már jobban adja, de akkor is lemaradnak hangok. Telefonról meg totál nulla, püffög erőtlenül.

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz szentkuti11 #41282 üzenetére

    Kár, hogy kipróbálni nem tudom sehol. Nem olyan, mint egy fényképezőgép amiről nézhetek tesztfotókat és eldönthetem ízlik-e. :D

    A Samsung Galaxy S Advance in-ear gyári fülesét ismeri valaki? Ahhoz képest milyen a Sony EX-50? Mert az már nem rossz (a Sennheiser MX271-nél mindenképpen sokkal jobb). Ha hozza annak a basszusát (vegyítve azzal, hogy a többi hang is szépen szól), akkor jó barátok leszünk a Sony-val.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz sg22 #41297 üzenetére

    Én abszolút megértem azt, hogy erre nincs rendes válasz. Sajnos ez pont olyan mint a bor, bárki írhat bármit, de úgyis csak az dönti el, hogy ízlik-e ha megkóstolod.

    Ezért próbálok különböző füleseket bedobni, hátha akad valaki aki ismeri azt és tud ahhoz viszonyítani. A Samsung Galaxy S Advance gyári fülese (in-ear az is, csak épp baromi kényelmetlen, nem tetszik) gondolom sok más Samsung telefonhoz is jár, ennél közelebbit nem tudok mondani viszonyítási pontnak (in-ear kategórián belül), mert sosem szívleltem őket, de ma már nem nagyon kapni rendes earbud-ot, főleg ennyi pénzért nem.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    Hangminőség alapján melyiket ajánljátok inkább? Meelec M6 vagy Sony EX-50? Karakterisztikában van köztük különbség?

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz contaxg #41337 üzenetére

    Nekem sok fülessel az a bajom, hogy a legkisebb szilikon harangot használva is feszíti a hallójáratom ha rendesen benyomom. Ha meg nem tolom be amíg kell, akkor kiesik és a hangja sem olyan.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz #16820480 #41342 üzenetére

    Oké, akkor maradok a Sony EX-50 mellett, csak néztem, hogy eBay-en a gyártótól közvetlenül rendelve 4700 Ft-ból itt lenne a az M6 (ha esetleg áfa+vám rájön az sem vészes), de akkor nem várok rá, mert lenne kb 15 munkanap a szállítás, az EX-50-ért meg elmegyek ma vagy holnap.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Tomace91 #41382 üzenetére

    Én csak arra tudok hagyatkozni ami köztem és barátnőm között a legfőbb különbség:

    Barátnőm össze-vissza nyúzza a kábelt, nem érdekli ha csomót köt rá és jól meghúzza, nem figyel oda, hogy a jack csatinál ne feszítse meg. Ha feltekeri a kábelt a lejátszó köré, akkor jó feszesen (hogy ne gubancolódjon össze... elvileg) és ha a zsebében van a lejátszó, akkor a kábel felesleget trehányul begyűri a lejátszó mellé. Még szerencse, hogy totálisan botfülű, az égvilágon semmi igénye nincs a jó hangzásra, így meg nem gáz fél évente cserélni az ezer forintos füleseket. Bár ha valami kitart 6 hónapig nála, az már sokat élt.

    Ezzel szemben én mindig odafigyelek, hogy soha ne feszüljön a kábel, nem kötök rá masnit, nem cibálom, ha túl hosszú a kábel, akkor fel lehet csévélni vagy csak hagyom lógni (ha nincs esély rá, hogy valamibe beleakadjon). Ha elteszem, akkor szépen lazán négy ujj köré feltekerem és egy tokba rakom. Napszemüveghez kaptam egyszer egy vászon tokot, abba szoktam berakni és úgy a táskába, így nem fordulhat elő, hogy mire előkotrom már hétszer körbefonta a lakáskulcsot. Eddig még soha egy fülesem sem ment azért tökre, mert megtört a kábel. Illetve egyszer egy fejhallgatómból kiszakadt, de arról elismerte a szerviz, hogy rosszul volt rögzítve és adtak egy újat.

    Szerk: Egyszer egy haveromnak volt olyan fülese amihez egy felcsévélős tokot adtak. Kör alakú volt, volt rajta egy jack csati, abba bedugtad, majd feltekerted és rápattintottad a fedelet. Nem tudom milyen márka volt, de ez a megoldás tetszett, jó lenne ha lehetne ilyet külön is kapni.

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Maxtreme #41393 üzenetére

    A legutóbbi laptopját is alaposan leamortizálta 1,5 év alatt. Jó mondjuk azt ajándékba kapta és amúgy sem volt egy minőségbajnok, de azért nem 1,5 év kellene az élettartama legyen még egy vacak szar 150 ezres Acer fosnak sem. Amióta összeköltöztünk már magának kellett vásárolnia utódot, az már egy jóval minőségibb Dell, de azért mindig nevelem, hogy azzal bánjon már rendesen. Annak is a töltő kábelét nem tiszteli eléggé... húzza, nyúzza, csavarja, feszíti, gyűri...

    A füles témában már feladtam, hogy valaha megneveljem. Kész, nincs az az isten mely rábírná arra, hogy bánjon óvatosabban vele. :D Bezzeg a drága és elegáns ruháival nem bánik így, meg a drága sminkes készletével sem. Azokra mindig vigyáz, de a laptopot simán lerúgja az ágyról és nem is izgatja... :D

  • Stauffenberg

    nagyúr

    MM-ben vagyok kiarusitason, Denon AH-C360 jo vetel 12990 Ft helyett 5000-ert? Sony EX-50-hez viszonyitva milyen?

    Utolso darab, kosarba tettem, amig valaszoltok megnem a mosogepeket :D

  • Stauffenberg

    nagyúr

    Kiprobalom, ha nem begyere felmegy Hardveraprora. :D

    Probalok telefonon reviewkat keresni de nem sok van.

    Raven: de most az a kerdes hogy 13 helyett 5 ezerert jo-e. Sony EX50 itt 6k, szoval olcsobb lenne.

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz blackmajesty #41401 üzenetére

    Megvettem, most próbálgattam egész este.

    Alapvetően tényleg sok a baszus, de eq-val kicsit visszavettem az arcból. Egyébként nekem első benyomás alapján tetszik, csak nem szabad gyári hangszín beállítással használni, mindenképpen vissza kell fogni kicsit a mélyeket. Aki a mélyláda szaggató tücc-tücc zenét kedveli az biztosan imádná, mert ez arra tökéletes. Még használom pár hétig aztán eldől, hogy marad-e. Talán elcserélem egy E10-re valakivel aki kevesli a mélyeket abban. :D

    Tetszik a keménytok amit adtak hozzá. Viszont a kábele vékonynak és sérülékenynek tűnik, jó lesz óvatosan bánni vele.

    Összességében kicsit olyan karakter mint a Sennheiser HD202, szépen szól, de érződik, hogy a mélyekre gyúrtak rá erősebben.

    Nem érzem úgy, hogy 5 ezerért rossz vétel volt, főleg az eredeti 13 ezres árához képest. Azért egy Sony EX-50-el összehasonlítanám egyszer mert az volt az eredeti kiszemelt.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Ati1979 #41406 üzenetére

    Mit kell tudni erről a találkozóró? Pár nappal ezelőttig nem követtem még a topik életét. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz #16820480 #41421 üzenetére

    Na majd meglátjuk, hétvégente sokszor foglalt vagyok. De ha lesz rá időm meg kedvem akkor lehet elnézek. :) nekem sem ártana kipróbálnom néhány fülest, hogy kapjak egy kis mankót meg viszonyítási alapot. :)

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz kemcso #41424 üzenetére

    Nem tartom valószínűnek, hogy ez megtörténjen, eddig sem volt nagy szükségem fülhallgatóra, mert alig hallgatok utcán vagy utazás közben zenét, de ha mégis, akkor erre ez a Denon jó lesz amíg ki nem purcan, utána megint valami 5k körüli jön. Ma reggel is annyi volt a nagy zenélés, hogy bedugtam a fülembe, kiléptem otthonról, lement három és fél Kispál zeneszám aztán már vehettem is ki a fülemből, mert beértem dolgozni... :D

    Mondjuk egy Sennheiser HD202-nél jobb fejhallgatót el tudnék viselni otthonra, mert nálam a zenehallgatás inkább otthoni tevékenység (nem számítva a koncerteket persze). Az 5.1 hangrendszeremet még jobban kedvelem, bár mostanában amióta beköltöztünk a párommal az új helyre, alig járatom meg illő módon a szomszédok miatt. Régen családi házban más volt a történet. Akkor a HD202 csak a késő esti csendes üzemmódhoz volt, most meg az lépett elő elsődlegessé, így meg már kellene valami jobb, csak épp mindig van más amire költenék (főleg fotós cuccok vagy éppen kerékpár).

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz kemcso #41427 üzenetére

    Azért sem tudnék lecsúszni, mert ennyire audiophile nem vagyok. Nekem már egy jobb MP3 meg FLAC között sincs akkora különbség. Spotify Premium előfizuval elérhető 320kbps HQ MP3 untig elég. Sokaknak meg ez is kevés. :D Én inkább a vizuális dolgokra vagyok ráprogramozva. Fotósként és videósként képes vagyok elgyengülni egy ezer dolláros Fujifilm XF 23mm f/1.4 R objektív képétől. Meg kell vennem, már dobálom a malacperselybe a pénzem. :D Pedig ez sem egy tökéletes darab, de az összkép annyira megnyerő, hogy a vele készült fotók hangulata megbabonáz, ennél már csak a 2-4 ezer dolláros Zeiss és Leica objektívek tudnak jobban lázba hozni.

    De a hangtechnika egy olyan dolog nálam, hogy az átlagnál igényesebb vagyok, de azért messze nem igénylem a tökéletességet. Legjobb példa erre, hogy szerintem a Delon AH-C360 olyan füles amihez itt a legtöbben hozzá sem nyúlnának a túl sok mély hang miatt. Hozzáteszem nekem sem jön be, vissza is kellett húznom EQ-val ezt a tartományt, de azért így is jelen van egy hajszálnyit jobban a kelleténél (nagyon visszavenni sem akarom, mert akkor erőtlenné válnak a basszusok), de ez nálam már a "jó lesz az" kategória. :D Tanultam pár éve hangtechnikát muszájból (videótechnika mellé kötelező volt), volt is nem egy szaktársam akiknek nagy kaliberű AKG, Pioneer, Shure, Beyerdynamic meg RODE cuccai voltak. Elismerem, nem voltak szarok, de azért nálam ez bőven túl ment azon a határon amit kifizetnék a jó hangzásért.

    Fejhallgatóból mondjuk 15-20 ezer a lélektani határ nálam. Hangtechnika kapcsán nincsenek nagy igényeim, maximum csak kicsit igényesebb vagyok az átlag vásárlónál aki leveszi a polcról az első márkás cuccot, aztán vigyorog mint a tejbetök amiért David Getyva basszusaitól behorpad a feje.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    Sziasztok!

    Úgy teszem fel a kérdést, hogy azokhoz szól akik ismerik a Soundmagic ES18s-t (a mikrofonos változat, ha számít).

    A fülem eléggé finnyás a bele való in-ear fülesek terén (kiesik, feszít, megerőszakol, ilyesmi bajaim szoktak lenni), de ez eddig bejött kényelemben. Ennek keresem az utódját és rápróbálnék egy kínai csodára hasonló árban (5k HUF környéke) Aliról berendelve. Az ES18s hangjával meg vagyok elégedve az árához képest, headset kell, ebből induljunk ki és mellesleg reggeli ingázásban szolgáltasson zenét ilyesmi hangzással (egy kicsit laposabb karakter nem baj).

    A váltás fő oka a kábel: Ez borzasztóan gubancolódik, szóval valami olyan kell, ami a feltekeréstől nem lesz cikkcakkos (ha le van harisnyázva az pluszpont).

    Árban találok ilyet a kínai csodaműhelyek kínálatában?

Új hozzászólás Aktív témák