Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bot1978

    senior tag

    Az összefoglaló eléggé vesztésre áll. 10-20 közötti ajánlottakat néztem. 10-ből 8-at nem lehet kapni.

  • bot1978

    senior tag

    Beyerdynamic Byron jobb mint egy 5k-s kínai 2x2 hangszórós csoda?

    Tört vezetékkel találtam 3k-ért egy ilyen Byront, tehát ez nem BT, hanem a sima. Ennek a driverét akarom áttenni az AKG-ba, ha megjött, mert az AKG passzol az agyamba és nem esik ki. Ért az a driver, ami ebben van ennyit így, hogy még vacakolni is kell majd vele?
    Vagy hülye voltam, hogy nem valami kínaira mentem rá?

    Igazából fejhallgatóban ismerem a márkát, fülesben egyet sem hallottam még Beyert. Egy modolt FiioX1-hez kell (a gyárinál kicsit jobb opampot tettem bele)

  • bot1978

    senior tag

    Megjött a hibás Beyerdynamic Byron németből. Többet hirdetett a srác ebay-en, ezért leírom a tapasztalatokat. 3k- alkatrésznek hirdetve
    Nekem csak a driver kellett, szóval nem kezdtem vacakolni a fenekének a levételével, elvágtam a gyűrűt oldalról és ki is pottyant a hibátlan driver.
    Ez a rizikó része, hogy kábel vagy driver, mindkét oldalon hibátlan volt a hangszóró. Beletettem az AKG bogyójába, ennek sajna meghalt az egyik AKG drivere, ezért kellett valami donor.

    A lényeg a hang. Viszonyítási alapom a fejhallgatóm. Ehhez képest értem, amit írok.
    A részletessége az egyetlen, ami tetszik. Én olyan vonalakat építek magamnak, hogy ne kelljen EQ mert nem szeretem, de a hangképe EQ nélkül ennek nagyon vacak. Nagyon sok a mély, minden más meg halk, szerencsére a FiiO-n az EQ egész elfogadható minőségű, szóval ki tudtam hozni belőle valami hallgathatót, de ráadásul még nehezen hajtható is. A FiiO-n 50 nél kezd csak megjönni a hangja alatta szinte alig szól...

    Szóval nem ajánlom. Szerintem aki ezért anno 20 rongy felett fizetett az megszívta, biztos hogy van jobb is.

  • bot1978

    senior tag

    válasz Tulku #81353 üzenetére

    Vékony az a gyűrű, ráadásul alu. A hsz-t tovább tartott megírni, mint ezeket elvágni és kibontani a drivert.

    A szomorú az, hogy ehhez a bontott driverhez mérhető sincs után gyártva külön. Amit lehet rendelni aliról az meg sem közelíti még egy 10k-s füles gyáriját se sajnos. Ma már csak a BT verziót lehet kapni ebből, de azt meg 50k körül láttam, amikor rákerestem, hogy hibásan ér e ez vajon 3k-t. Olyan 20k körül volt a sima vezetékes. Azért hallani rajta.

    EQ-val nem rossz. Ha nem tolakodó a mély onnan már a felbontása jó. Ahhoz képest, hogy csak egy hangszóró hozza azt a prémiumos részletességet, csak fura, hogy EQ nélkül ennyire rossz, valahogy sok a mély. Persze lehet, hogy számít valami vajnyit, hogy nem az eredeti hüvely van mögötte. Ki tudja, lehet hogy rontottam rajta.
    Végül is nem bántam meg, 3k-t nekem megért, mert nincs jobb, amit beletehettem volna, de FiiO nélkül ez a füles nem jó.
    Telefonnal már van annyira gáz, ahogy szól, hogy lehet, hogy valami olcsóbb kínai is jobb.

  • bot1978

    senior tag

    válasz pulutodurumo #81359 üzenetére

    Valószínű én vártam a Beyerdynamic-tól túl sokat. Van egy egészen remek felbontású mélyközepe, de ha emelem az EQ-n a mélyet még az is tud jönni több belőle és zeneileg értékelhető módon, nem szétmaszatolva, de minden más viszont olyan, mintha lenne egy tekercs a jelútban.
    Mintha csillapítaná valami.
    A hangerő emelésével előjön egy kicsi közép meg valami kis csilingelés is, de kevés. Fú nem elég. Az EQ kiemelés miatt meg olyan bazári hifissé válik… Azt reméltem beszarásos hangja lesz, de nem szartam be sajnos. Fú nem.
    Ez az, amikor ha van egy-két jobb cuccod, megszoksz egy hangminőséget és onnan már… mondogatom én magamnak, hogy jó lesz ez a vonatra, meg fú ez is jól szólt meg az is jól szólt, de azért hááát, savanyú egy kicsit. Ne vegyetek ilyet. Nem jó ez. Valami érzékenységgel kapcsolatos baja lehet. Ott van, majdnem ott van, de nincs ott. :DDD Nem jó. :(

  • bot1978

    senior tag

    válasz zsolesz777 #81370 üzenetére

    Sennheiser cx sorozat hasonló, de hangban és tartósságban is sokkal gagyibb, mint az AKG, viszont kb. harmadáron van olyan 5k körül. Tipikus eldobós, fél max 1 év, de az első pillanatban sem szól úgy, mint az AKG, ezért mondanám, hogy vegyél azt, de én vettem Ebay-ről egy másodikat (elsőt itthon vettem anno és imádtam) és hamis volt. Köze sem volt hangminőségben az eredetihez és a nikkel lekopott a bogyójáról, pedig dobozos volt. Máshol meg kifutott. Szóval szerintem eredetit már nem lehet kapni sehol k324p-ből. Ami van az átverés.

  • bot1978

    senior tag

    válasz zsolesz777 #81372 üzenetére

    Fú ne tudd meg hány évig kínoztam. 3 teljes szett után gyártott vezetéket elhordott, mire elfáradt teljesen a törésgátló is a bogyójánál és lecsúszott a vezetéken, de még mindig szólt mindkét fele.
    Akkor vettem a másodikat.
    Arról kiderült, hogy hamis akkor annak a törésgátlójával és vezetékével ment újra a régi majd még egy évet amikor kipukkadt az egyik oldala.
    Akkor vettem egy Sennheisert hatalmas csalódás hang, nem szerettem. Először a tartójáról lehámlott a textilbőr aztán meg is tört a gyári kábele, hihetetlen gagyi érzet árad belőle szerintem.
    Jó, mondom akkor veszek valami ettől drágábbat, mert ez nekem kevés.
    Akkor vettem innen egy Xears-t, aminek jó is volt a hangja (Sennheiser után pláne), csak nagy/nehéz volt a bogyója és kényelmetlen emiatt meg olyan bután is néztem ki. Lógott az a nagy fika a fülemből. De (nekem) drága is volt meg egyébként sem volt szívem szétgányolni a patika állapotú fülest csak a driver miatt, ezért továbbadtam hibátlanul itt az aprón.
    El is vitték és mivel minden újnak ilyen nagy fém töltényhüvelye lett akkoriban, ezért nem találtam semmit és akkor kezdtem keresni valami jó drivert inkább az AKG bogyójába. Gondoltam, ha már úgy is szétgányolni akarom akkor veszek valami eleve megtört vezetékűt fillérekért.
    És akkor megláttam ezt a mostani Beyer Byron 3k-ért az Ebay-en alkatrészként. Na, mondom ez mégdrágább, mint a Xears volt, hát csak jó lesz, de nem tuti. Ennél a Xears hangképe jobban tetszett, viszont az AKG bogyójában van, így legalább kényelmes és 3k-ból megúsztam.

    Az az AKG bogyó (lehet hogy már idealizálom is az emlékeket) valahogy ügyesen megtart egy szerethető hangképet miközben elhallgat dolgokat a zenéből. Nem profi, de mégis szerethető. Nincs az az érzésed, hogy ez bizonyos frekin van benne egy lyuk. Ez a Byron ez lyukas, vacakolhatsz az EQ-val. Ugyan van az a frekitartomány amiben többet tud, de a jó felbontásával, a több részletével is inkább csak a saját gyengeségére mutat rá, nem tudja előnyére fordítani. Igazából nem tetszik, csak már ott vagyok, hogy pcsába az egésszel, ilyen lett, nem érdekel. Most ez van, szól amíg szól.

Új hozzászólás Aktív témák