Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • slfln

    senior tag

    Sziasztok!
    Nincs valakinek eladó Sony hybridje (fake is jó), esetleg Shure olive, vagy MonsterSupertips?
    Már unom a postára való sok hetes várakozásokat, ezért keresek eladó elfekvőt, -ha van...
    Amúgy minden megoldás érdekel.
    Sajnos a saját fülemre készített fülilleszték se oldotta meg a szigetelés/hangminőség problémámat... (www.resonic.hu)

    Van nálam is egy Xcape :) +1

  • slfln

    senior tag

    válasz Shufny #14716 üzenetére

    Szia!
    Az egyedi fülillesztékek halláskárosodott embereknek (is) készülhetnek hallókészülékhez, de--->
    én felhívtam a céget és megkérdeztem hogy csinálnak e fülmonitorokhoz is e illesztéket.
    A válasz igen volt és idestova egy hónapja elbattyogtam hozzájuk, kiöntötték szilikonnal a fülemet, otthagytam a dtx100-at 2 napra és voila lett egy fülesem egyedi illesztékkel :)
    Holnap ha nagyon óhajtod lefényképezem :)
    Nagyon szeretek zenét hallgatni, de azt a zsargont, ahogy pl. a headfion balettoznak egyesek azt nem tudom neked megütni.
    DTX100 - kiváló tér, erőteljes mélyközép kiemelés, de szerethető, hosszasan hallgatható lefáradás nélkül, élvezetes a ritmusszekció, iszonyatosan érzékeny az illesztékekre, nem megy be mélyre a fülben, izolációja így nem túl jó, a kábelzaj a cx300-ra hasonlít még csipesszel is- idegesítő, szélben pláne.
    Soft rockra, popra ajánlom, nem jön zavarba sok hangszertől se, néha a mély ráhúzása a középre akusztikus zenénél hervasztó.
    Xcape - 2 napos most jött a gd-audiobasetől, nem volt vám! az eladó nagyon kedves, tört angolsága a leveleinkben lenyűgözően bájos (orosz).
    rendkívül neutrális hang az egész spektrumban, legközelebb a Grado-hoz áll (amit eddig hallottam) néhány embernek túl agresszív lehet ez a hang, nekem szoknom kell, időnként túl száraznak találom, és mondjuk ki --- unalmasnak. Nem vagyok az eq híve, de bizony ráhúztam a fiion a mélyhangkiemelést nagyduzzogva...
    ui.: tere, színpada dtx-nek nagyobb és jobban hasonlít nagy fejesekre az élmény... sunrise kicsinek és vékonynak hathat.

    MS1 - gyere hallgasd meg :) (forward,mid-centric,agressive,harshness kb. ez ugrik be most róla ha ránézek a kis polconcsüngőre, erősítőről (creek) megbolondul :D - nagyon hat rá... mélyeknél elpattan, kopog, quality van de quantity nincs, 0 szigetelés ritkán használom mert mindent behallok 3 szobával arrébbról is.)

  • slfln

    senior tag

    válasz Dave™ #14719 üzenetére

    Béna vagyok nem találom :U
    -de a számodat kb. 2 hete elkértem a Xearsek miatt, amiből időközben kifosztódtál, de sebaj :).
    Hamarosan kereslek akkor...
    Köszönöm!

  • slfln

    senior tag

    válasz Shufny #14724 üzenetére

    igen! ver1. sőt a (egyedül itt) gd-audiobase.com-on még van 1-es ha valaki bezsongott rá...

  • slfln

    senior tag

    válasz Shufny #14724 üzenetére

    mert a dba-02 mindenhol pre-orderen van, out of stock, február 6.án tettem rá preordert, akkor arról volt szó, hogy febr. 21-én Szentpétervárra ér... azóta már ott van, de még a vámon szöszöl...
    "Update 02.03.2011: Batch of DBA-02 is already in Saint-Petersburg and going through customs with a not big delay, and most likely will be in stock on this week."

    Ha jövő hét hétfőn repülőre tudna ülni még akkor 2 hét onnantól.

    Xcape volt neki raktáron...

  • slfln

    senior tag

    válasz Shufny #14728 üzenetére

    ? árat emelni ?
    Ez a fischer előnye a nagynevek mellett --- nem azzal adja el a cuccait, hogy 2kg szemetet csomagol a dobozba és a nevével eladja átmatricázva a 8 éves fejlesztést jó drágán.
    -Inkább gyártsanak többet, hogy ne azon kelljen sisteregni hónapokig, mikor jön már le a kínai futószalagról : /
    Bár minél nagyobb a hiány annál nagyobb az igény :)
    ..de én nem értek ehhez : /

  • slfln

    senior tag

    Észrevette valaki, hogy joker threadjében megváltozott az sq-ra való pontozása?
    Érdekes, hogy ott senkinek sem szúrt komolyabban szemet a 100-as lépcső ami szerint most osztályoz. Számomra meg a hitelesség teljes beborulását okozta.
    Amíg 0,25-ös lépésben osztályzott, addig 40-es skálán értékelt. Már ez is elég meredeknek hangzik, de tizedenkééént...
    Ha nem értesz hozzá van a kettes skála: jó - xar
    Iskolában 5-ös skála, ez is érthető.
    Ha érted a dolgod 10-es skála teljesen megfelelő, ha nagyon akkor meg 20-as tényleg elég.
    Ok, hogy hallott 150 iem-et, de van olyan ember aki annyira jó, hogy különbséget tud tenni mondjuk az 5,2 és a 6,1 között vakon? Vagy ha bedugom a fülébe megmondja, hogy ez 4,2 volt ez meg 4,4? :S

  • slfln

    senior tag

    válasz Shufny #14780 üzenetére

    Akkor csak szokás szerint megint figyelmetlen voltam és átsiklottam felette.
    A-B-zás nélkül igen nehéz visszaemlékezni és hasonlítani akár csak olyan cucchoz is amit pl. tegnap hallottál. A zenei emlékezőkéd 1-2 percnél sajnos nem több. Utána már felületes emlékek maradnak a levegőben, pár semmitmondó jelző.

    Se joker és se ClieOS alapján nem tudom belőni magamat, hogy mi az amit szeretni fogok és mi az amit nem. Mindegy is, hiszen sokszor magam se tudom, hogy mit szeretnék hallani, csak keresgélek, tapogatózok. Addig is gyűlni fognak itthon a cuccok és kopik a pénztárcám vehemensen.

    Korábbiakhoz hozzászólva; csak saját észrevételt megosztva: sose hittem a hifi voodoo mágiában, pl. abban hogy kábelek között szignifikáns mindent megváltoztató különbség lenne. Az eddigi legelvetemültebb vásárlásom viszont megrendített ebben. Nem gondoltam volna, hogy egy USB kábel a dac meg a notebook között bármilyen változást fog okozni. Hiszen itt csak 0 és 1 közlekedik meg némi áram, mert a DIY dacom onnan kapja a kakaót. Láss csodát, A-B-zve egy gagyi nyomtatókábellel számos észlelhető különbség adódott. Ez nem placebo hatás egy drágább termék irányába, hanem érezhető változás szeparáció, dinamika, pozicionálás terén. Ez adódhat abból, hogy az áramellátása ezáltal jobb lett? Miért szól máshogy az erősítőm egy gyengébb minőségű adapterrel? És a lényeg: miért veszt a testéből a zene, hogyha a rippelt verziót hallgatom flacban, vagy ha ugyanazt a felvételt hallgatom ugyanavval a lejátszóval csak az eredeti cd-mről?
    Tényleg nem akarok pártaskodni senki mellett, de ezek észlelhetőek és tudom is őket prezentálni a láncommal, bár a technikai hátterét abszolút nem értem és én is a 'nem hiszem' oldalon kardoskodtam inkább, de ezek után már úgy voltam vele, hogy inkább maradok csendben. Az összekötő analóg kábelek között is van különbség és ez is tapasztalat, mert nem egy volt már nálam... ez is hihetelen számomra.

    Abban viszont egyetértek, hogy 320kbit és flac között én személy szerint nem tudok különbséget tenni, de azért a lelkem megnyugtatása végett mindig flac-ban tartok mindent.

  • slfln

    senior tag

    "Abban viszont egyetértek, hogy 320kbit és flac között én személy szerint nem tudok különbséget tenni, de azért a lelkem megnyugtatása végett mindig flac-ban tartok mindent."

    Ezt úgy értettem, hogy a flacból készült mp3-at veszem figyelembe, akkor és úgy nem tudom megmondani melyik jobb.

  • slfln

    senior tag

    Vásárlási segítség

    Sennhesiser CX 300 – Beyerdynamic DTX100 – Sunrise SW-Xcape ver1.

    Eddig soha nem csináltam hasonlót se, de gondoltam hasznos segítség lenne minden vásárlás előtt állónak, ha megtudhatnának pár dolgot ezekről a fülesekről.
    A fent említett három iem az, amit eddig hosszabban volt alkalmam hallgatni, az aláírásomban szereplő fejhallgatók mellett.
    Ne kérje senki, hogy más fülesekkel hasonlítsam össze, objektív képet csak ezekkel szemben tudok mondani bármelyikről.

    Sennheiser CX300:

    Bla-bla:
    A CX300-ról nem akarok semmi extrát megosztani, hiszen mindenki nagyon jól ismeri a Sennék korosodó, de valamiért mégis időtálló fülesét, ami ma már nagyon nem állja meg a helyét a feltörekvő távolkeleti márkák között mind ár, mind hangreprodukció terén. A-B-zni csak egy nagyon kevés időt tudtam a másik kettővel mert pár hete elhagytam a CX-et egy buszon. Ennek –bármilyen furcsa is lesz ezt olvasni egyeseknek- most már nagyon örülök. A CX tipikusan az a füles volt, amiért már annyi pénzt kellett adni, hogy az ember nehéz szívvel adja oda valamelyik ismerősének csak úgy ingyen, mert nem használja, és ugyanezzel a nehéz szívvel nézi a polcon porosodni, mivel annyira nincs kedve a többi mellett a fülébe rakni.
    A CX-et a 100 millió légy nem tévedhet alapon vettem meg kíváncsiságból. Számomra hatalmas csalódás volt minden téren. A csomagolásából alig lehetett kiszedni, az egész felépítése, olyan olcsónak és gagyinak hatott a kezemben.
    A kábelzaj roppant idegesítő, akármilyen ruhát is visel az ember, és hiába próbálsz meg lépkedni mint egy puma, akkor is ’sajtosropirágás’ hang és csontzene lesz a dobhártyádig eljutó hangok fele. Az izoláció szintén nem nyűgözött le, köszönhetően annak, hogy a behelyezési mélység igen sekély, a külvilágból sok zaj kerül be. Kényelmileg is pocsék a helyzet, a fém részek folyton bizgurálták a fülemet. A hozzáadott 3 szilikon illeszték, pedig nagyon puha és számomra teljesen használhatatlanok.
    Mindezen túltéve magam elkezdtem hallgatni. A hangja beégetés után se változott semmit.
    Az iaudio 7 lejátszómmal közepes mértékű alapzajt produkált.
    Hang:
    Mélyek: Uralják az egész spektrumot. Egyáltalán nem feszesek. Hosszú, folyós, terhes, taknyos mélyek ezek. Teljesen abnormális, élőzenében soha nem hallott, reprodukálhatatlan ütős szekció. Ráadásul rátelepednek a középre. Nincs teste, nyújtott lecsengésű, és rendkívül nyomasztó. Fogalmam sincs melyik műfajnak áll ez jól, minden esetre az én repertoáromban ez semmihez sem stimmelt.
    Közepek: Vannak… valahol biztos vannak benne, de amikor előjönnek a mély mögül akkor is mosottak és távolinak hatnak. Az énekesek hangja olyan mintha, úgy énekelték volna fel a felvételt, hogy közben mindkét kezüket a mikrofon elé tartották volna. Egy hatalmas vastag terhes lepel nehézkedik a színpadra.
    Magasak: Legszívesebben egy szóval elintézném: mesterkélt.
    Erőltetettnek hat, mintha ide is ráhúzódna a mélyek tömege.
    Szeparáció és színpad: Az összes hangszer a fejem közepében szól és nagyon nehéz kiragadni közülük bármelyiket is. Zsúfolt a tér, a zenészek egymás hegyén-hátán ülnek. Irányokat szinte lehetetlen belőni. Még csak 2D-s térről sem beszélhetünk. Azt, hogy fent, lent, előttem vagy mögöttem szól e, nem tudom megállapítani.
    Konklúzió: Nem szívesen ajánlom senkinek, 9e Ft-ért nem érdemes ilyet venni. 4e Ft kb. reális érte, a lejátszókhoz adott fülhallgatókhoz képest előrelépés ’lehet’.

    Pötty: 10/3

    Beyerdynamic DTX100:

    Bla-bla:
    Tavaly novemberben vásároltam, miután a DT770 hangjába szerelembe estem. Aki ismerős a Beyer háza táján, annak nem fog meglepődést okozni amit kap. A füles vásárlásába ’csak úgy’ alapon ugrottam bele, mivel a neten semmilyen objektív képet nem kaptam róluk. Kizárólag olyan írásokat találtam, amelyek semmitmondóak voltak számomra, vagy úgy éreztem, tipikus újságírós reakciók, azaz: írjunk róla valami jót, különben nem kapunk tőlük több cuccot tesztelésre.
    Az ára nem kevés, az MM-ben 26e Ft-ot kértek el érte. Ebben az árkategóriában sok versenyző található, talán akkor a legnehezebb dönteni, ha ekkora keretből kell pont gazdálkodnunk. Mit is kapunk a pénzünkért? A csomagolás kielégítő, illesztékből csak 3 méret van, amelyek kísértetiesen megegyeznek a Sennhez kapottakkal, azaz puhák, és a harangok fala párhuzamos, így a szigetelés egyikkel sem varázsolható még csak elfogadható szintre sem. Itt meg is jegyezném, hogy a füles iszonyatosan érzékeny az illesztékekre, a hangját meglepő módon változtatja. A csomagban találhatunk még egy ruhacsipeszt, és egy textil batyut, ami egész használható.
    A megfelelő illeszték megtalálása ennél a fülesnél nem lehet eléggé hangsúlyozni, hogy mennyire fontos. Én már addig elmentem a kérdésben, hogy egyedi fülillesztéket gyártattam hozzá audiológusnál, de ez se bizonyult megoldásnak, mert a hangkép váratlanul mégsötétebb irányba húzott el (ami egyébként is nagyon sötét és brummogós). Végső megoldásként egy olyan illeszték bizonyult a legjobbnak, ahol a harang anyaga közepes keménységű, alakja pedig kifelé szélesedő. Ilyenek pl. a Vmoda átlátszók, v. a Fischer EP-190, de ilyet adnak a Sunriseokhoz is.
    A kábel kb. 2 hónap után el kezdett felkeményedni, és mostanra már rendkívül törékenynek és merevnek hat, az óvatos bánásmód és a helyes tárolás ellenére. A kábelzaj magas, idegesítő, fül felett vezetve a probléma megoldódik, ezzel csak az a gond, hogy rigidsége miatt úgy áll, mint a cövek és nagyon nehéz a fül mögé betenni, azonnal lefordul.
    Az y elosztó tartós, jól átgondolt, a jack L csatlakozója, pedig letisztult és a legjobb megoldás, amivel eddig találkoztam.
    A füles megtévesztő hasonlóságot mutat a Nuforce NE-7M / NE-6-val és a technikai adatokat nézve lehet, hogy nem csak a házon és a jacken osztoznak, hanem a driverben is. Az impedancia ugyanúgy 12 ohm és az érzékenység is hasonló, lehet, hogy ezt piszkálták tovább.
    A füles maga jól megépített, masszívnak hat. A forrást itt is a jól bevált iaudio 7 biztosította, 12ohmnak köszönhetően erőteljes, de még elviselhető zsizsik alaphanggal üresjáratban. Erősítő NEM javallott. Semmilyen. A hangra hatással abszolút nincs, ellenben az alapzaj elviselhetetlen mértékűre növekszik.
    Hang:
    Itt most inkább nem kezdenék a frekvenciák külön részletekbe menő boncolgatásába, mert hamar zavarba jönnék. Főleg azért, mert a megfelelő illesztéket csak pár napja találtam meg.
    A szignatúra egyértelműen a mélyeken utazik, de közel sem azon a szinten mint a CX-nél. A mélyek erőteljesek, rendkívül dinamikusan prezentáltak, érezni hogy van testük, és kerek, teljes egészet alkotnak. Ezen azt értem, hogy pl. a dob leütése után a hang megfelelő ideig van jelen és kellő mélységgel szól. A zongora nagyon viccesen tud szólni a mélyebb regiszterekben vele. A villanygitár viszont hátborzongatóan jó. Korn, SOAD, (nu metal) semmin nem szól ilyen erővel.
    Ha egy szóval akarnám jellemezni a fülest akkor azt mondanám rá, hogy ’funky’. A Sunriseal ellentétben itt nem a fülhallgatót magát hallom, hanem a zenét. Beindul a kezem, dobolni kezdek, rázom a fejem közben, éneklem a szöveget, anélkül, hogy észrevenném. Rendkívül muzikális. A közepek bársonyosak, puhák, fel vannak melegítve. Az énekes mikrofonja előtt azonban itt is van valami szöszösödés, ami miatt a tisztaság nem mindenhol 100%-os, de ugyanakkor mindig egész élvezhető szinten van. A magasak tipikus Beyer magasak, jelen vannak kellő mennyiséggel, azonban nem megfelelően textúrázottak és egyeseknek kissé ’fémesnek’ hathatnak.
    Szeparáció és színpad: Nagyon jó! A színpad széles és életteli, könnyű kiszúrni a hangszereket. Felfelé és lefelé is kiterjedt nem tubuláris, mint pl. a Gradómnál.
    Konklúzió: Egy erősen színezett hanggal van dolgunk amit itt nem negatívumként emelnék ki, nagyon is hallgatható és szerethető ez a hang. Az árát erős túlzásnak találom, viszont ha 15e Ft körül sikerül hozzájutni érdemes rá lecsapni.

    Pötty: 10/6.5

    Sunrise SW-Xcape:

    Bla-bla:
    A headfi-on kialakult hype miatt nyílt ki a pénztárcám ebben az esetben. Nekem még sikerült berendelni az 1.-es szállítmányból. Nem tudom érdemes e írnom róla, mert már nem lehet kapni, bár a ver 2. nem hozott áttörő sikereket, lehet, hogy az Eternához hasonlóan itt is később visszaállnak az 1.-es variációra. A doboz kicsi, sokkal nagyobbra számítottam, tetszett, hogy a Sunrise cuccok oldalán mindegyiken valamilyen ’vietnamikum’ szerepel, ezen egy bronz izé… valami kolomp van. Eljátszottam a gondolattal, hogy magyar fejlesztés esetén milyen jól mutatna egy Hortobágy látkép, vagy egy tál tőtöttkáposzta’ a dobozon, na de ez most nem ide tartozik.
    Kapunk egy meglepően használható merev tárolókát, amiben külön hely van az illesztékeknek. A zipzár kialakításának köszönhetően sose kapja el a kábelt behúzáskor, úgy ahogy van tökéletes. A Sunrise logó már a dobozból való kivételkor levált róla, de ez részletkérdés, ezért nem lehet megorrolni. Illesztékből van három sima harang, átlátszóak és keményebb anyagból vannak, valamint egy közepes dupla, ami nekem túl nagy volt. A kényelem… ó… Istenem mennyire kényelmesek, egyszerűen ergonómiailag tökéletesek, bravó! Így néz ki egy fül! Végre valaki azt is számba vette, hogy ezeket fülbe kell majd tenni. Az illeszkedés is fantasztikus, csak úgy ’becuppan’ a fülben, olyan mintha vákuum húzná be. Fantasztikus! Nézzünk a kábelekre: rendkívül puhák, ezért nem emlékezős, mint a másik kettő, de mégis valahogy jobban tartok tőle, hogy eltörik. Az y elágazás nem túl bizalomgerjesztő és a jack se tartozik a legjobbak közé, egyenes kialakítású és könnyen nyeklik. Kábelzaj? Nincs, még ha lefele vezetjük akkor sem!
    32ohm – alapzaj nem volt a Cowonnal, erősítővel jelen van.
    Hang:
    Általánosságban: Első blikkre minden hang távolinak tűnik. Furcsa volt, nem erre számítottam, sokkal agresszívabb tolakodó csilingelő hangot vártam. Az egész produkció olyannak tűnik, mintha messze lenne tőlem, ami pluszban furcsaság, hogy mégis minden perfekt tisztasággal szólal meg. A Beyernél lévő lepel itt nem jelentkezik. A távoliság és a tisztaság zavaró elegyet képez.
    A mélyek jelen vannak, de valami nem stimmel. 60Hz körül és onnan lefele komolyan elfogy a füles. Úgy értem a hang ott van, jelen van, de nem kellő nyomatékkal rendelkezik. Aki szereti az AKG-k hangját, annak ez a mély is üdítő lehet, én viszont nem utálom a basszust, szerintem ugyanolyan fontos, mint a másik két tartomány, ebben a tekintetben viszont a Sunrise igencsak vékonyka nekem.
    A közepek kellően textúrázottak a magasakkal együtt. Szépek.
    Valami mégis hiányzik. Itt most más tollával fogok ékeskedni, de igazat szólt, amikor ezt mondta: A fülhallgatót hallom vele, nem a zenét.
    Nem von be, nem varázsol el, nincs meg a wow! hatás, nem indul be a láb dobolni, nem kezdek el bólogatni. Kedvenc zenéimet hallgatva unalom nehezedik rám, egy idő után azt is elfelejtem vele, hogy zenét hallgatok, minden háttérzenének hat vele, amit a távolisága okoz.
    Valahogy ugyanakkor semmit nem csinál rosszul, de semmit nem is csinál jól.
    Szeparáció és színpad: A szeparáció remek a hangszerek külön rétegeken szólnak, könnyű megállapítani miket hallok. Az emlegetett távoliság miatt a színpad csalóka, mert se nem széles se nem kiterjedt egyik irányba sem, ugyanakkor nem is a fejemben szól. Egy szóval: kicsi, de lehet vele élni.
    Konklúzió: Kiegyensúlyozott és unalmas. Ára stimmel, ugyanakkor első fülhallgatónak semmiképp nem ajánlanám, edzetlen füleknek nagy csalódást fog okozni. Hátránya, hogy már újonnan nem igen lehet beszerezni.

    Pötty: 10/6

    Ez jó hosszúra sikeredett, remélem hasznos volt és valamennyire lehetett élvezni eszmefuttatásomat. Ha tudok segíteni, bátran írj, megpróbálok válaszolni rá.
    Aki szeretné, esetleg igény van rá, kirakhatja a cikkek közé is fényképekkel, igényesebben, nem fogok megsértődni és plágiumért kiabálni, de én nem kívánok most ezzel foglalatoskodni.

    Köszi, ha elolvastad!

    slfln 11.03.09.

  • slfln

    senior tag

    válasz zack #14897 üzenetére

    Mint egy kölykét védő anyatigris :) Úgy látom nagyon a szívedbe gázoltam, ezek szerint neked tetszik az Xcape hangja. Én továbbra se borulok le a székről tőle. Nem hinném, hogy faket kaptam volna... Neked is a ver 1.-van?
    Nem, egy szóval sem írtam ilyet, hogy a fejesekhez hasonlítanám. Csak a füleseket hasonlítottam össze, a fejesek a környéken se voltak.
    Más forrás, más ízlés, más vélemény.
    Ezt a modoros beképzeltséget, meg főleg nem tudom honnan olvastad ki az írásomból :S ... hogy én hallok mindent jól, mindenki más meg nem.
    Véleményemhez ragaszkodok, és a Beyer hangját én jobban preferálom még mindig.
    Megkérdezhetem, hogy te eddig milyen füleseket hallottál az Xcape mellett?

  • slfln

    senior tag

    Némi kiegészítésképp:

    A forrás mindvégig változatlan volt, iaudio7, eq természetesen flaton, bbe, mach3 meg hasonló kiemelő funkciók 0-án. A hallgatott számok 800kbit/sec feletti flacok voltak, 16bit, 44,1khz saját rippek. A mélyek vizsgálódásánál mindent egyöntetűen a Massive Attack: Mezzanine című albumával kezdek. Az Angel (ezt mindenki ismerheti) című szám az albumon nagyrészt 100Hz alatt zajlik. Minden füles és fejes itt szokott elvérezni általában. Utána Magda : She's a Dancing Machine című albumát szoktam végighallgatni, mert a minimal jó eséllyekkel egyből kimutatja meddig bír lemenni az eszköz, úgy értem a kevés hangszer miatt küzdelem nélkül kiszúrható. Legvégül a Chesky Records teszt cd-jét használtam, ahol a 'bass resonance' teszttel élő hangszeren tudom tesztelni a mély erejét, dinamikáját, lecsengését. Az Xcape végig várakozásaimhoz képest alulteljesített ezeken a számokon, ahogy írtam elvesztette érezhetően az erejét amikor a Beyerben még bőven volt nyomaték.
    Középtartomány kivesézéséhez Agnes Obel : Philharmonics című albumát használtam, ahol középpontban van az énekesnő, saját magát kíséri zongorával, és néha vonósok is bekapcsolódnak.
    Magasakhoz használok hozzá dob demonstrációkat, ahol a cint püfölik, valamint Vivaldi négy évszakját, mert itt központban van a hegedű.
    A színpad felméréséhez a Nouvelle Vague : Aula Magna koncertfelvételét használom, valamint a 'Virtual barbershop' tesztet, erre keressetek rá, ha nem ismeritek, térleképzésre, pozicionálásra remekül használható.

    Mellette még sok mindent hallgattam, de ez nem kifejezetten kritikus zenehallgatás volt, hanem csak lazításból. Álljon itt néhány cím a teljesség igénye nélkül: Bonobo, Boards of Canada, Air, Death From Above, Queens Of The Stoneage, Korn, System Of A Down, Franz Ferdinand, Yeah Yeah Yeahs, Yonderboi, 2 Many Dj's etc.

    Zack, a kedvedért elolvastam megint amit Mikhail Lifshits (joker) írt az Xcaperől, a többiekét most nem volt kedvem. Ő végig a Re0 mellett hasonlíthatja, amihez képest a mély lehet, hogy sok. Nekem akkor is vékonynak tűnt. Joker is megemlíti a kicsi teret, ami szerinte a Re0-tól kisebb... pedig abban se írta, hogy nagy. Azt is írta, hogy a basszus mennyisége kevés, a minősége viszont decens... stb.

    A Beyer egy 'fun' fülhallgató, karaktere sokkal közelebb áll azokhoz a zenei stílusokhoz, amiket én hallgatok.

    Mindneki véleménye más. Nagy iem tudorok véleménye között is hatalmas eltérés van. Pl.: marc2104 szerint a Radius DDM szinte hallgathatatlan, Joker 9,5 köré tette (eddig annyi volt, ha jól emlékszem) ClieOS szintén igen jónak minősítette. Joker a Fischer Eternát 8 köré rakta, ClieOS mindenkori listáján 2.! stb.stb,stb.
    A különbség annyi, hogy ők ezt úgy beszélték meg, hogy: pajti, imádom az írásaidat, de most itt nem egyeztünk meg...

    Az Xcape, ahogy írtam is megéri azt árát, de a 8,75-öt jokertől csak a hangra kapta. Ez számomra (fontos a számomra) rendkívül túlértékeltnek tűnik.

  • slfln

    senior tag

    válasz Shufny #14942 üzenetére

    Azt hiszem fejes és füles fetisiszta vagyok. Ha nem is hallgatom őket, sokszor csak odamegyek a polchoz és nézegetem őket, tetszenek mint tárgyak, valamiért megnyugtatnak.
    A sokszínűsége a 'gyűjteményemnek' azzal is magyarázható, hogy szeretném megtapasztalni a saját fülemmel is amit olvasok róluk, ezért próbálok meg minden márkából egy-egy jellegzetes tagot beszerezni, hogy azzal megismerjem a 'ház' hangzását, amit a márka képvisel. Az Alessandrot karácsonyi ajándékként kaptam. USA-ban járt egy ismerős, én pedig éltem az alkalommal, hogy ezt a kuriózumot beszerezze nekem, mert ott csak 100 dollárba került, itthon szerintem egyedi darab lehet.

    Valóban, a melegebb testes, lágy hangzást szeretem, de a kíváncsiságom sokszor győz. A DBA-02-től én is félek, valószínűleg nem fog feküdni nekem, de már nincs visszaút, jövő hét végén ideér.

    Remélem sokkal nagyobb örömödet leled majd a Sunrise-ban. Az enyém ma egy hetes, de éjszakánként járattam folyamatosan, így már van benne jó pár óra.
    Az, hogy 'megtetszik' e, azt kétlem, de biztos fogok olyan zenét találni, ahol fog tudni domborítani.
    (Az MS-1 például akusztikus zenékben, női énekben páratlan!)

    Köszönöm az észrevételt!

  • slfln

    senior tag

    válasz Shufny #14947 üzenetére

    Az ie8 az én fantáziámat is piszokul izgatja, lehet egyszer azzal jutok el a nirvánáig, szeretem a nagy teret és nem zavar a kiemelt mély tartomány se...
    Ugyanakkor egyre jobban fúrja az oldalamat a Silver Bullet meg az Eterna is... bárcsak osztanának egy kis prémiumot melóban :DD

    "az "unalmas/visszahúzódó" hangzás az nagyon bejövős nekem. :)"
    Abból fogsz kapni rengeteget, garantálom! :D

  • slfln

    senior tag

    válasz Bici #14969 üzenetére

    Megeshet, mindenesetre csökkent elvárásokkal várom az újabb versenyzőt. Adok neki egy esélyt, kíváncsi vagyok, hogy szól egy armatúrás füles, mert ilyen állattal eddig még nem találkoztam.
    Az ie sorozattal, csak annyi a bajom, hogy mindegyik ereszti be a hangot (állítólag). A környezet, ahol 90%-ban használva vannak a fülesek az egy nyomtatókkal, faxokkal, fénymásolókkal, telefonokkal teli tervezőiroda. Ezek baromi nagy zajt csapnak, és egész nap meg nem áll egyik sem.

    Az izoláció így az elsők között van a listámon.
    Szeretnék nagy teret és remek textúrázást, részletes hangot. A hangja legyen meleg, nagyon enyve V görbe, de ne brummogjon. Fontos a tisztaság is. Legyen kényelmes, mert nem szeretném, hogy 5 perc után üvöltve kelljen kitépni a fülemből. (Triplefi10 itt vérzett el). Ne üljek a színpadtól 150m-re lévő sörsátorban, (ie8) de ne is az első sorban kelljen csápolnom. Legyek valahol a 3. sorban. Ne legyen fárasztó a hangja, 2-3 óra után se váljon terhessé. Kábelzaj nem érdekel, mert nem mászkálok benne túl sokat. Zárt fejhallgató se érdekel, mert fontos a mobilitás, a kis méret, és sajnos a szigetelésük oda nem elég (>-20db kellene).

    A keret 500$.

    Amire kell: trip hop, downtempo, electro, minimal, nu-metal, soft rock, indie, stoner rock, gagyi glam rock, sok sok koncertfelvétel, női ének... amire soha: r&b, hip-hop, jazz, d&b, rap...

    Tippek?

    (q-jays, sleek sa7?)

  • slfln

    senior tag

    válasz Peti66 #15009 üzenetére

    Szerintem nagyon ideje sem volt megszeretni, de az viszont rövidebb távon kiderült, hogy az ízlésünk közel ellentétes lehet, így előfordulhat, hogy én imádnám.
    A Shure-ról bárhol olvasok, rendkívül megoszló véleményeket találok. Valaki egekbe emeli őket, valaki a 100e Ft feletti füleseiket gyengébbnek találja mint a 10e Ft-os szutykát.

    A headfion a nagyon művelt iem értékelők se nyilatkoznak róluk.

    joker ezt írta:
    "There are no plans to review any Shure products. None of the previous-gen models (except the SE530, which I've not tried) managed to impress me. Glowing reviews and ridiculous claims made by a Shure retailer do not impress me either; actually, they make me less interested in the product."

    Ha megveszem mondjuk az se535-öt 125e Ft-ért és cefre lenne, biztos fejjel mennék a falnak.
    A Shure és a Denon termékeit a témában mindig is ferde szemmel méregettem. Szerintem túlárazottak.

    [ Szerkesztve ]

  • slfln

    senior tag

    válasz Shufny #15010 üzenetére

    Kíváncsi vagyok a mélyebb benyomásokra. Szignifikáns különbséget én még semmivel nem tapasztaltam járatás után, a karakter úgyis megmarad, nekem eddig semmi se fordult ki magából. Fórumon is azt írták amit te, hogy megmelegítették kicsit alulról.

    Earsonics annak ellenére, hogy francia cég egy dealert sem tart Európában, az oldalukról az SM3 meg marha drága. Amerikában olcsóbb lenne sokkal, de tartok a vámtól, ott már sok lenne és fájna, és ütném az 500$.
    Westone-nak nincs a környező országokban, dedikált audiológusa a customhoz, a nélkül meg nem megy. UM3X vagy a 3 hááát... erős talán talán, de nem vagyok benne biztos, hogy az általam írt elvárások illenek rájuk.

    A Vsonicot amit linkeltél megpilláztam, de Clie azt írta, hogy unalmas, mindenestre betolta a listáján a triplefi mögé 2.-nak. :S ???
    190SGD ~ 30e Ft az nem vészes mondjuk.

    Monster... kábelgyártó cégtől fülhallgatót... :D ... Itthon meg az a hínáros Hama forgalmazza... hááát... Turbine Pro egy közepes talán... kutatok utána kicsit azt hiszem.

    A Miles Davis iszonyat undorító :D és jazz ugye az ihletése... itt ki is esett, ja és mocskosul hamisítják is.

    Köszi, van még valami ? :D

  • slfln

    senior tag

    válasz Peti66 #15014 üzenetére

    'Kaming szúún'... de amazonon már van. (?)
    a pdf ben nem sok tartalmat találtam a hangjáról, a hapcizni készülő ember a legfelső képen szimpatikusnak tűnik. Tetszik a kábel lecstolhatósága.
    Máshol: "Sorry, Shure products can only be shipped within the USA"
    300$... még kereten belül. Kéne legalább egy angliai dealer.

    Victor-ral mi a helyzet? Illik rá amit írtam szerintetek? Nem lett közben discontinued?

  • slfln

    senior tag

    válasz Shufny #15017 üzenetére

    Ja ok a Victor, ereszt befele mert nyitott hátul, de vicces, hogy ugyanarra gondoltunk párhuzamosan.
    Az SM3-hoz írtam, hogy drága játék kerekedhet belőle.

    Az 1964 Oregon bázisú, a Q-hoz minta kellene a fülemről, azt meg ki kellene küldeni nekik - márha lenne itthon akivel szerződésben vannak és úgy készíti el, ahogy ők kérik. Kegyetlen macera. Ha nem jó lehet hónapokig levelezni meg postával szívni. Vám is bejátszana 100%.
    Westone-nak van európai eladója? Kutatok.

    Nuforceok melegek és krémesek; nyami. Utána nézek ennek az embernek, jó ízlése van :D
    Köszi!

  • slfln

    senior tag

    válasz Bici #15020 üzenetére

    Ezzel az a baj, hogy rossz helyre születtem. Itthon a mainstream fejeseket is alig lehet meghallgatni nyugodtan. Ha sikerül is találni valamelyik hiperelektronikus áruházban valami jobbfélét, akkor ott vagy nem szól az egyik oldal, vagy lelopták a szivacsot róla.
    Fülest meg... áh.... sehol nem lehet, Kolompár Vinettu zsíros, fülbemászós feje után meg nem is lenne mondjuk ingerem.
    MD-re reagáltam már, nagy rizikófaktor az is, mellesleg 100k-ba, ha jól emlékszem nem fér bele.

    Persze; megvárom a DBA-t először, hogy legyen képem róla, érdemes e nekem az armatúrások között túrni egyáltalán.

    Peti: SE535: rich bass + spacious :O (kereten kívül megy viszont)

  • slfln

    senior tag

    válasz Shufny #15017 üzenetére

    Unique Melody: ugyanaz mint az 1964-nél. Plusz fájdalom, hogy 450$ alatt nincs náluk semmi. Ehhez jön még a füldoki, ami kb. 100$ meg a shipping oda vissza, ami szintén nem megúszható 80$ alatt. Máris kiszánkáztunk a 100e Ft-os álomhatárból.

    Sok fog múlni a DBA-n. Ujjak keresztben, remélem a szám jófelé görbül majd...

  • slfln

    senior tag

    válasz themebuilder #15023 üzenetére

    2 napig volt nálam 'zajzáras' px 200, de már a típusára sem emlékszek. A magaddal cipelendő 'ellenmikrofon' ami gyűjti a külső zajokat egy... hogy is mondjam... 'pain in the ass' és iszonyat hiss-t produkált. Nem lenne máshogy ennél se. Kikapcsolva a noiseguardot meg 60db-elt halkult a cucc és maxon se bírta kihajtani a cowonom az alap 300! ohm impedancia miatt.
    Ja és ez a szűrő főleg konstans alapzajt szűr, pl.: repülő, meg busz stb. Erre van kitalálva.
    Sajnos ez is ugrott.

  • slfln

    senior tag

    válasz bigmasterg #15026 üzenetére

    Az MDR-EX700-at már nem gyártják, bár az árbelövős oldalon még van ajánlat rá itthon is.
    Megrázóan sok és profi fake van belőle! A kalapácsos oldalon is nagyon sokáig volt egy csomó, mostanra már eltűntek de 2,5-3e Ft-ért mentek. Az 1000-esről még nem is olvastam, nem tudok róla semmit.
    A kényelem mint írtam, eléggé előtérben van. A 700 pedig a kialakítása miatt -mellesleg hatalmas, hasonlít a Radius DDM-re - bitang kényelmetlen még rövid távon is. A tisztaságáról meg annyit, hogy 'sibilance'-ra (rosszul ejtett sziszegős s) panaszkodik vele kapcsolatban mindenki. A 80e Ft-os kategóriában nem a legjobb vétel.
    A Sennek, ahogy írtam a 'laid back'-ségük miatt és a rossz izoláció miatt két fekete ponttal indulnak, bár számomra még mindig izgatóak.

    (((Most kérek elnézést a magyartalan fogalmazásért és a sok angol szóért, de átállt az agyam a headfi miatt angolra, nem sznobság miatt van.)))

  • slfln

    senior tag

    válasz Peti66 #15028 üzenetére

    Ebben az UK shopban nagy sale van ---->
    http://www.iheadphones.co.uk/audio-technica-ath-ck10.html
    a ck10-re, aki szánna rá és szeret(het)i érdemes ránéznie. 60e-ből kijön.
    Ez alattiakról nem sok jót lehet találni. Itthon az infopatika.hu, az AT termékeit igen baráti áron osztogatja, és sokszor akcióznak (ez most nem ide vágott, csak ajánlom).
    Shureról még sokat kell olvasnom úgy érzem, bele fogom ásni magam hamarosan.

    Nini! :D
    http://www.iheadphones.co.uk/shure-se425-clear.html
    innen nincs VAT se és nem kell hónaopokat várni se rá. Hümmhümm....

    [ Szerkesztve ]

  • slfln

    senior tag

    válasz Shufny #15037 üzenetére

    Nem volt túl sok időm most ezekkel foglalkozni és most egy darabig úgy néz ki nem is lesz.
    Jobban elmerültem a gr07-ben, az ie8-ban, a monsterekben, és az sm3-ban.

    A gr07-ről még nincs túl sok info, köszönhetően annak, hogy relatíve új. Clie száraznak titulálta és a Re0-t mellette 'more fun sounding'-nak jellemezte :S. Fura.

    Az ie8-ról láttam a headroomon egy frekigörbét, melléraktam a dt770-ét és elkerekedett a szemem. Azt nem tudom, hogy max mélykiemeléssel történt e a méricskélés, de a 'mid bass hump' óriási, ha megnézitek. 100Hz körül 15db-elt emel.

    Az MD 325$-nak joker threadjében van. Én reálisabbnak szoktam tartani az MSRP árat mellette, az 499$, ha jól emlékszek. Az MD 'jazz lover'-eknek készült. Én semmilyen jazzt nem hallgatok. A pro gold és a pro copperbe még bele kell merülnöm, de frekigörbéket nézegetve ezek már számomra is igazi 'bass monster'-eknek tűnnek.

    Az SM3 rendkívül igéretesnek tűnik minden aspektusban. VAT-tal még mindig ugyanott vagyok, mintha a francia oldalról rendelném. Ott az euro magas árfolyama teszi az árat szomorúvá.

    Peti66: a Gradokban szeretem a közvetlenségüket és a csillogásukat, még mindig azt mondom, hogy zongorát, női énekhangot és vonósokat semmin nem hallottam ilyen fantasztikusan szólni. Támadó hangjuk fantasztikus volt grungera meg hard rockra. Bár eddig csak az sr225i-t hallottam hosszabban, és a tuningolt sr80-at (MS1). Fogalmam sincs iemek terén hogyan muzsikálnak. Relatíve újak ezen a téren. Beszerezhetőségük további akadály lehet. Európában annyira éri meg Gradot venni mint USA-ban Sennheisert.

    Minden esetre nemsokára lesz egy 'mid centric', egy 'warm' meg egy 'analytical' hang amit méregethetek. Ezután könnyebb lesz elindulni a -számomra- tökéletesség felé vezető úton... és nem lesz hiányérzetem, hogy nem hallottam egyik-másik előnyét, hátrányát.

    Bici: A 'hasonlatod' remek volt és igazad van. Addig viszont tudom, hogy nem nyugodnék amíg nem hallottam saját fülemmel egy BA-t.... hogy jó lesz e, a pénztárcám kárán fog csak kiderülni.

    Köszönöm az eddigi erőfeszítéseket mindenkitől.

  • slfln

    senior tag

    válasz tariattila #15104 üzenetére

    Kapaszkodj! :D ---> http://www.theankit.com

    Ezek szerint mégis van valaki aki vesz Skullcandyt, amennyiben sikerül ilyen cégeknek felszínen maradni és újabb meg újabb ilyen... 'csodákkal' előjönni. Joker jobb pontot adott rá, mint a cx300-ra :D
    A halálfejes fülesük így kötelező kiegészítő lehet minden gót kislánynak.

    http://www.hongkiat.com/blog/disney-mickey-mp3-player-from-iriver-more-photos/
    ---> egy ilyen + a pillangós 'Ankit' pedig minden plázacica álma lehet.

    Ha variálod őket, akkor meg egy pazar képzavart lehet előidézni velük. Feltűnési viszketegségeseknek kihagyhatatlan.

  • slfln

    senior tag

    válasz Shufny #15114 üzenetére

    A customoknál idegesítő, hogy a szűk keresztmetszet mindig az audiológus megtalálása lesz.
    A témával foglalatoskodó gyártóknak úgy érzem sokkal jobban kellene foglalkozniuk a fülilleszték laborokkal való kapcsolattartással, mint akár a fejlesztéssel.
    Amikor a DTX100-hoz csináltattam az illesztéket az itthoni egyik legnagyobb illesztékgyártónál teljesen meg voltak lepődve a kérésemen. Eddig állításuk szerint én voltam a második ember aki ilyet kért tőlük. Azt mondták elsőt is csak poénból csinálták valakinek, próbaképpen.
    Persze az másik kérdés, hogy a gyártóknak megéri e foglalkozni azzal, hogy plusz órákat tartsanak orvosoknak, laboránsoknak erről, és ismertessék igényeiket a minták felépítéséről.
    Az alkalmazott anyagok és bevonatok is kérdésesek, hogy kinek milyenre van szüksége.
    Az egyedi illeszték ráadásul nem biztos, hogy elsőre sikeres lesz, lehet utána kell kicsit alakítani, itt megint macera a minta küldözgetése a gyártóhoz újra meg újra + a füles szétszedése stb.
    Az egyedi illeszték számomra nem kényelmesebb mint az univerzális illeszték mert nagyon mélyen ül, így hosszú távon nyomást érzek vele a fülem belsejében és viszket is. Behelyezni igen nagy procedúra, kivenni meg ettől is nagyobb.

    Egyszer hátha ránkvirrad egy nap amikor itthon is elérhetőek lesznek. Amerikában, Angliában úgyis elfogy valamikor a piacuk és ki kell szélesíteni a vásárlókört.
    Addig viszont várhatunk.

  • slfln

    senior tag

    válasz Peti66 #15117 üzenetére

    Persze.
    Itt az árlistájuk. Az illesztékeknél az ár egy oldalra vonatkozik. Az enyém szilikonból van, így 6400 Ft-ot kértek el.
    A procedúra minimális fájdalommal járt és kb. 15 perc alatt meg is voltunk. A fülest 2 napra ott kellett hagyni, hogy ráfaragják az alakjára. Az illeszték természetesen levehető és ~5-5,5mm-es 'csövű' bármilyen fülesre rászuszmákolható. Most pl. az Xcapen van.
    A füleseket nagy mértékben megnyitja, szélesebb és mélyebb teret biztosítva. A mélyek erősebbek és kontrollálatlanabbak lettek tőle, a magasak csilingelése visszafogottabbá vált. Vissza kellene mennem alakíttatni rajtuk, de jelenleg arra nincs időm, hogy még egy nap szabadságot emiatt kivegyek.

    >>>--->kép róla<---<<<

    [ Szerkesztve ]

  • slfln

    senior tag

    válasz didros #15119 üzenetére

    'Üzletben' 4-5 ezer között ipari hulladék van max.
    Itt a fórumon kedvező áron juthatsz Xears-hez, Sennheiserhez garanciával ebben az árfekvésben.
    Ha kicsit nézelődsz rá is jössz hol és kinél.

    [ Szerkesztve ]

  • slfln

    senior tag

    válasz Peti66 #15121 üzenetére

    Az első amin érdemes elgondolkozni, hogy ér e annyit a fülesed, hogy ezt megcsináld vele. Szerintem 50e Ft-os határ alatt nem érdemes foglalkozni vele így utólag.
    Nem teljesen értem ezt a félig ilyen, félig olyan megoldást. Lehet óriási hatással lenne a hangra, és ez könnyen előfordulhat, hogy nem a pozitív irányba.
    A ház paramétereinek, alakjának megváltoztatása biztos ezt hozná.
    Tapasztalat híján én is akrilt akartam kérni először, de lebeszéltek róla. Valószínűleg baromi kényelmetlen lett volna, és minél keményebb az anyag annál jobban csökken az izoláció is.
    A puhával (szilikon) az a baj, hogy puhasága miatt -mint az univerzálisoknál a szivacs- levesz a magasakból és elrontja a mélyet, mint ahogy írtam is, hogy ez bekövetkezett nálam.

    Más:
    Én tartok a professzionális customoktól. Ezek már zenészeknek, hangmérnököknek készülnek főleg. Ezzel jól mutatják a felhasználási kört ---> munkára vannak. Nem tudom, nem menne e el a zenehallgatás a customoknál is a munkafejesek irányába. Hallgattam már több stúdiófejest is, (AKG-k, Sennek, AT, Beyer) de amellett, hogy tökéletesen közvetítették amit kellett, ugyanolyan tökéletesen fárasztóak, 'színezetlenek' és unalmasok voltak.
    Eleinte bedőltem a színezett hangnak, mert tetszett a csalása. Amikor erre rájöttem elkezdtem a tiszta, analitikus hangot keresni. Azután ráeszméltem, hogy ez munkára, keverésre tökéletes éppen csak a lelket veszi el abból, amit eddig szerettem. Most megint a színezett hangot keresem és úgy érzem baromi nehéz lesz megtalálni azt, amivel végleg elégedett leszek. Azt hiszem erről szól ez a hobbi.

    [ Szerkesztve ]

  • slfln

    senior tag

    válasz Shufny #15138 üzenetére

    Szent hónaljmankó. Ez a thread valami... pfff... elképesztő. Álmomban sem gondoltam volna, hogy ennyi custom gyártó van.
    Egy embernek ennyi színpadi monitort... hááát.
    Ha egyre lenne pénzem már akkor is boldog lennék.

    Azt hiszem nekem ezt nem szabad tovább néznem.

    Mert az ilyen mondatok túlságosan csiklandozzák az idegrendszerem:
    "The level of performance of the custom IEMs I have heard surpasses any universal I have heard. I won't say by how much since that is subjective, but enough for me to have no interest in any universals. The one universal I have kept is the SM3, which is good but still doesn't compare."

    Peti66: Akkor ez a customok Ferrarija :D . Biztos Pininfarina tervezte :Đ

  • slfln

    senior tag

    Sebtiben összetákolt kínzópad egy kis kritikus hallgatózáshoz. :U

    Nótbuk'-Foobar2k+ASIO plugin >> Audioquest Cinnamon >> Texas Instruments Burr Brown PCM2704 DAC >> Kácsa Kcs-207 RCA-RCA >> Creek Audio OBH21-SE >> Sunrise SW-Xcape :D

    >kép 1<
    >kép 2<

    [ Szerkesztve ]

  • slfln

    senior tag

    válasz bigmasterg #15148 üzenetére

    xD Nagyon igénytelenke, de nincs lelki erőm köréácsolni egy műszerészdobozt.

    themebuilder: össze ne szedjen valami plusz feszkót a környezetből. Bár nem tudom használ e. :B

  • slfln

    senior tag

    válasz themebuilder #15151 üzenetére

    Leginkább egy normális doboz kéne neki, de perpillanat egy épkézláb csavarhúzóm sincs, nemhogy egy ilyenbe belekezdeni. : /

    ((( A DBA-02 végre egy városban van velem :DD
    2011.03.15 20:29 Budapest 1005 Célországba megérkezett / Arrived in the destination country

    2011.03.16 12:34 Budapest 1005 Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs
    )))

  • slfln

    senior tag

    válasz zack #15154 üzenetére

    1,5 hónapot kellett rá várni, így hagyok neki egy kis időt, hogy egyértelműen megutálhassam :D
    Ha nem gyere be nekem, akkor biztos fogok nyígni itt miatta és előfordulhat, hogy eladom.

    ----
    Nekem valamelyik nap a DBA-ról R2-D2 ugrott be, nem tudom miért :D
    A B2 ebben a színben viszont egyértelműen Darth Maul :DDD

  • slfln

    senior tag

    válasz balintka #15167 üzenetére

    Sajnos még nem olvastam sehol egy mondatban a "2-3e Ft"-ot és a "jó minőségű agybadugóst" egy mondatban eddig. : /
    Ilyen nem nagyon lesz.

    Peti66: Reméljük tud olvasni a 'sorok között' :D

    [ Szerkesztve ]

  • slfln

    senior tag

    válasz Shufny #15177 üzenetére

    Egyre jobban kezdek félni ettől a fantasztikus vételtől :D. Nem sokat segítettél rajta. :DD

    Az utóbbi napokban kipróbáltam az Xcapen 4 fajta illesztéket, hallgattam vele a klasszikustól a masszív elektronikáig mindent, de még mindig nem látom benne a potenciált.
    Rádugtam majdhogynem a tv-re is, de... semmi olyan nem történt, ami felkeltette a figyelmemet.
    Gondolkoztam azon, hogy az eddigi kiemeléses erősen színes hangok miatt érzem e zavarosan a hangszerek helyét, az elfojtott dinamikát, a bődületes unalmat ami ebből jön, de sehogy nem jutottam dűlőre.
    Előszedtem az összes fejest is. Az Alessandro még semmi mellett nem tűnt ilyen testesnek, mozgalmasnak és élettelinek. Igazi felüdülés volt. (Nem ez nem összehasonlítás, nem kell vetni a kereszteket, hogy fejest hasonlítok füleshez.)
    A DTX-et eddig nem tartottam nagyon 'mid bass hump'-osnak, most már viszont feltűnt, hogy jóval több a kelleténél. Amióta megvan a Sunrise a Beyerek pihentek, ma viszont előszedtem újra és sokkal jobban örültem neki, mint amikor először a fülembe raktam és lenyűgözött. Újra meglepődtem a levegős életteli színpadon, amit a legtöbb 30e Ft körüli fejes sem tud, a melegségén és a közvetlenségén, ami szerintem szintén nem a Sunrise erőssége.
    Arra viszont rájöttem, hogy halkabban hallgatva sokkal vállalhatóbb a hangja. Ahogy emelkedik a hangerő egyre jobban fogy el az ereje, pont ellentétben a Beyerrel ami ott kezd el igazán élni... Minden esetre hagyok még neki időt, hátha áthangolódik az agyam erre a karakterre. Az viszont biztos, hogy nem fogok abba a csapdába esni mint a headfi-on sokan; én nem fogom megmagyarázni magamnak, hogy amit vettem az jó, ha egyszer nekem nem az.

    [ Szerkesztve ]

  • slfln

    senior tag

    válasz Peti66 #15188 üzenetére

    Köszi én is nagyon szeretem, bár a headfion a Creek szintén 'mostohagyerek' kategória. Relatíve egyszerű áramköröket alkalmaz, egyesek szerint olcsón újjáépíthető.
    Bár a legdrágább erősítők is egyszerű, letisztult felépítésűek úgy látszik ez valakinek hatalmas probléma, mert ezen kívül semmi rosszat nem tudok elmondani róla.
    Egy jó erősítő nem színez sehol sem, mert nem ez a dolga, ezért találom furának amikor arról beszélnek, hogy mennyire máshogy és jobbnak hallanak egyesek különböző tranzisztoros erősítőket. Szerintem ez baj. A Creek nem vesz el semmit és nem is ad hozzá tonalitásban.
    Ez végre csak erősít.
    Kevés alkatrészből van, de azok rendkívül minőségiek.
    Ez a harmadik dedikált fejes erősítőm és eddig a legjobb is.
    A mechanikai jóság nem tudom mit jelent. Úgy érted olcsó hús meg a leve?

    A B2-ről nekem elég hiányosnak tűnnek az infok. Az mp4nation fóruma se valami közlékeny szerintem. Dzsoki se nagyon brillírozott a demo példánnyal. Most akkor ha jól értem tönkre kuponozva, ingyenes szállítással el lehet hozatni 119$-ért (?) és a retail price 169$ lesz, ami kicsivel több mint a DBA...
    Ez nagyobb zsákbacica, mint a DBA nekem egyelőre.

    [ Szerkesztve ]

  • slfln

    senior tag

    válasz Peti66 #15195 üzenetére

    Ja így már (jobban) értem... Lehet egy újabb fölösleges semmitmondó értékkel gazdagodnánk csak. Azt írhatnának rá amit akarnak, mérni ezt füleseknél egyáltalán lehetne?
    Van ott ilyen mértékű kilengés amiről beszélhetünk? Armatúrásnál egyszerű lenne :) : 0.

    Észrevettétek, hogy Dzsokinak customra gyűjtenek? XD

    Ez kezd hasonlítani lassan egyfajta fegyverkezési versenyre :D. Kinek van minél több és nagyobb :D.

    schawo: Egyedi fülilleszték?

    Shufny: Tesztekre gondoltam. (Persze még ki se jött). Nincs még annyi tapasztalat se. Joker az UE-700 meg az M1, M2-höz hasonlítgatta. CK-10-hez képest kevesebb tér, több magas, de kb. ennyi. Kíváncsi leszek a többiekre.

    [ Szerkesztve ]

  • slfln

    senior tag

    válasz schawo #15203 üzenetére

    Van köztük 'némi' árkülönbség. :)
    Ezt legalább tudod pakolni egyikről másikra... de ok, csak felvetettem mint opciót; ha nem hát nem.

    [ Szerkesztve ]

  • slfln

    senior tag

    válasz Dave™ #15207 üzenetére

    EnormousFuckingbigbass120?
    Nanananana, nyertem?

    Peti66: Hasznosabb paraméter lenne mint a Hz, Ohm, érzékenység...?

    [ Szerkesztve ]

  • slfln

    senior tag

    válasz Shufny #15216 üzenetére

    Én speciel egy DBA-val való összevetést várok, hiszen azonos a vas, érdekes lenne tudni, mit csavargattak rajta. Mivel eddig csak joker hallotta szerintem mindkettőt, ez még várat magára, vagy csak még nem találtam rá a threadben. :D

    Na most egy kicsit ég a pofám, megmondom őszintén. Csak felületesen olvastam végig a topic-ot, és a támogatók listáját meg pláne nem nyálaztam végig. Nem gondoltam volna, hogy benne van a kezed a dologban :). Nagyon szép dolognak tartom, hogy nem csak észrevételeiddel és segítőkészségeddel támogatod a többieket, hanem hajlandó vagy beszállni más fülesébe is 10$-al, miközben itt a prohardveren a legtöbben ebben a szegmensben keresnek maguknak fülhallgatót. Látom komolyan veszed a hobbit és ez egy tök jó dolog.

    Ne értsd félre, nekem akkor is furcsa dolog volt, hogy a világban jelenlévő problémák mellett, egy közösség olyan embernek gyűjt fülmonitorra, aki eddig 150egynehányat hallott. Mindazonáltal Mikhail munkássága páratlan és semmihez nem fogható. Megérdemli, hogy olyan emberek segítsenek neki is munkájának folytatásában, akiknek ő már annyi pénzt spórolt ezidáig, és hozott elégedettséget számukra, jó irányt mutatva saját audio nirvánájukig való eljutásban.

    Épp most röhögtem magam szét a poston, amiben válaszolt neked a K81-el kapcsolatban és írt a fogadásról a végén a munkatársaival, hogy egy hónapig minden nap más fejesben tudna jönni és nem hitték el neki :D.

    Ja és az angolod nagyon jó! Néhol jobb volt olvasni, mint némelyik embert, aki angolul, mint anyanyelvén posztolt.

    [ Szerkesztve ]

  • slfln

    senior tag

    Fischer ezekre gyártja a matricáját:

    sba-01 vs. cd-4.5
    fa-003 vs. cd-880
    fa-002 vs. cd-990
    ,meg még van egy csomónak párja.
    (bocs a yoga linkjei most nézem xarok, nem tudok termékre mutatni vele, de meg lehet találni könnyen)

    q-jays 178$-ért, hátha érdekel valakit - ja és free ship.

    [ Szerkesztve ]

  • slfln

    senior tag

    válasz Shufny #15329 üzenetére

    Ja, nem mintha zavarna, csak megörültem, hogy megvan az OEM gyártó :D
    Bocs, én február eleje óta figyelem ezt a topicot. :B

    Be kéne rendelni egy Eternát, Dmitry-nél 3day sale van és csak 60$
    :U

    [ Szerkesztve ]

  • slfln

    senior tag

    válasz Shufny #15332 üzenetére

    Ha mindenből küldenének egyet csődbe mennének :D Szerintem már ők se tudják hányféle cuccuk van :DDD. Jobban nyomják mint Thomas.

    Azt, hogy neki még van V1, de azért van rá sale most mert ami még megmaradt a régi batchból, annak megnyomódott a doboza, ezért nincs 'tökéletes' állapotban, így olcsóbban adja 8$-al. (csak esztétikai hiba a dobozon)

    Kis pénz is pénz... kis öröm is öröm :D

    LFF-nek már úton van a FA-011-e, meg van is egy thread róla headfin, nemsokára lesz review.

    [ Szerkesztve ]

  • slfln

    senior tag

    válasz Shufny #15334 üzenetére

    -Nem 'discontinued', hanem 'discounted'. (de persze discontinued is) Vagy lehet nem értem mi a baj.
    Én még nem a 'nyomi' dobozos szériából rendeltem :D, az még 80$+ship volt.

    -Ki mondta, hogy eladom most az Xcapet? Gondolatolvasó vagy? :D Megfordult amúgy a fejemben, de még megvárom a DBA-t, hogy tudjak A-B-zni minél több fülessel.
    Ettől függetlenül lehet, hogy berendelek egy Eternát, 60$-nálam az üsse kavics kategória még.

    -Jaja, LFF-nek minden ultramegafasza, leírja ő mindenről, csak küldjenek még cuccot :D

    [ Szerkesztve ]

  • slfln

    senior tag

    válasz Shufny #15337 üzenetére

    ClieOS is kapott belőlük. ---link---

    padam már régóta árulja, nem egy mai darab. Én lepaktáltam zártak közül a DT770-nél, ott már nem keresek tovább; imádom. Az MM-ben a Nyugatinál le van salezva ráadásul 40e Ft-ra! (amúgy 55eFt)

    [ Szerkesztve ]

  • slfln

    senior tag

    válasz Emb3rke #15343 üzenetére

    Mire, hol, milyen zenével szeretnéd használni?
    A 'nagy márkanév' sokszor sajnos nem = jó vétellel.
    Nem szokás fejhallgatót fülhallgatóval hasonlítgatni. A füles szerintem kompromisszum zenehallgatás terén, a fejhallgatók 'nagyobb' élményt adhatnak.

    Peti66: ez valami igénytelen rerereseller. Az az igazi kép róla ami a gd honlapján is van.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák