Új hozzászólás Aktív témák

  • George.P

    újonc

    válasz zolikaDB #8367 üzenetére

    Par szot magamrol, hogy konnyebben ertheto legyen a szitu. Igerem rovidre fogom. :)

    Az eredeti szakmam gepjarmu technikus. 20 evet abban huztam le. 2008-ban kijottem Irorszagba es mivel szakmaban nem volt lehetoseg elhelyezkedni, elmentem esztergalyosnak. Annyi kozom volt hozza, hogy kb 25 evvel ez elott segitettem apamnak otthon par honapot egy szeria meloban. Itt kint lattam elosszor CNC-t. Neha oda allitottak a gephez, hogy nyomd a zold gombot. Az egy Hurco VMX 30 volt Ultimax-szal. Elkezdett erdekelni a dolog, de nem hagytak, hogy tanuljam,igy valtottam. Jelentkeztem a mostani cegemhez ahol betanitottak egy ugyan olyan Hurco-ra, de ezen Winmax 7 van. Rendes a kollega, sokat elmondott, meg sokat tanultam a youtube-rol, netrol. Egy eve dolgozok a gepen ami egy feher kb 4 eves gep. Most kaptunk egy vadiujjat is egy Winmax 9-cel, de azon meg nem meloztam. 99%-ban DFX-rol melozunk, az egyszerubb dolgokat viszont siman programozom. Most ertem el arra a szintre, hogy probalok jobb, gyorsabb modszereket kidolgozni,es figyelnek is ra ha van valami otletem. A baj az, hogy a kollega kicsit begyepesedett ( bar hozzateszem jo szakember ), es ha valamit valtoztatni akarok, azt jol meg kell indokolni, es ki kell dolgozni kulonben eselytelen a dolog,mert gondolkodni sem hajlando rolla. Az esetek 75%-ban egyedi alkatreszeket gyartunk, de van egy par visszatero is. ezekre akarok elmenteni programot, csak a szerszamok miatt nem az igazi. Most sikerult letoltenem par hasznalati segedletet, persze angolul amit az unnepek alatt szeretnek atnezni. Sajnos a szakmai angolom is 1 eves igy nem lesz egyszeru. Ezert kertem segiseget. Lattam, hogy Te mar par eve Hurco-n nyomod, igy biztos 1000X nagyobb tapasztalattal birsz. Mivel rengeteg a melonk, igy nincs ido kiserletezni, meg gepet tanulmanyozni, de valahogy akkor is szeretnek par dolgot atdolgozni.
    Minden otletet, tanacsot :R Termeszetesen en is szivesen valaszolok ha van valami kerdes, es persze tudok erdemben hozzaszolni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák