Új hozzászólás Aktív témák

  • Delila_1

    Topikgazda

    válasz siskin #15564 üzenetére

    Megtaláltam azt a leírást, ami a hivatkozásokkal foglalkozik.

    "Csináltam egy tesztet, úgy tűnik, tényleg van egy másolat a forrástábláról a fájlban. Eléggé Excel veterán vagyok, de ez most nekem is új volt. Tedd a következőket:
    1. A hivatkozásokat tartalmazó Excel fájlban nyiss egy új fület.
    2. Helyezz el az A1 cellába egy hivatkozást a törölt tábla A1 cellájára. Ez valahogy így fog kinézni:
    Kód:
    ='C:\[teszt1.xls]Munka1'!A1
    A pontos elérést puskázd ki valamelyik meglévő hivatkozásból. A lényeg, hogy a végén A1 legyen és ne $A$1!
    Amikor bekéri frissítés céljából az Excel a hivatkozott fájlt, nyomj mégsét.
    3. Autokitöltéssel húzd végig jobbra a frissen létrehozott cellát annyit oszloppal, amennyit a forrás tartalmazott.
    Ha túlhúzod, akkor sincs gond. (Autokitöltés = kijelölöd az A1-et, majd a cella jobb-alsó sarkában levő pöttyöt megfogva végighúzod jobbra a kijelölést.)
    A frissítéshez újra kéri az Excel a forrásfájlt, megint mégse.
    4. A felső, immár helyreállt sor celláit jelöld végig ki, majd csinálj egy autokitöltést lefelé is. Innentől kezdve meg kell, hogy kapd a forrásfájl tartalmát.
    5. Ezt az egészet jelöld ki, majd CTRL&C, majd szerkesztés->irányított beillesztés->csak értéket.
    Ekkor a hivatkozások felülíródnak a megjelenített értékekkel, ezzel végleg elválva a fantom forrástól. A helyreállt táblát már át tudod másolni másik Excel fájlba, stb.
    Sajnos a formázásokat végleg elvesztetted, de ez legyen a legnagyobb baj."

    Nem valószínű, hogy az első módszerrel sikerül, mert azóta már biztosan használtad a gépet. Ezzel a most idézettel valaki pár nap után helyreállította a fájlját, legalábbis azt válaszolta a tanácsra.

    Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

Új hozzászólás Aktív témák