Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kemten

    újonc

    Sziasztok !

    Az alábbiakban kérnék segítséget. Szeretnék vásárolni egy tintasugaras nyomtatót. Kettőt szemeltem ki. Az Epson L300 típust és a Canon IP7250 néztem ki. Viszont nem tudok dönteni mivel az alábbi problémám lenne. A suliba párszor olyan 5-10 oldalas A4-es beadványok is lennének amin nem tele oldalas de nagyobb képek is lennének. Viszont több helyen is olvastam, hallottam hogy a sima másolópapír meghullámosodik ilyenkor az Epson L nyomatoknál. És mivel a Canon is Dye festéket használ így lehet, hogy annál is fennáll ez a veszély ? Azért kérdezem mert míg az Epson 3 pikos csepméretet használ addig a Canon csak 1 piko méretűt. A szívem az Epson felé húz de az eláztatás miatt kétségeim vannak, hogy jól választok-e. Azt is hallottam hogy az Epsonnak ez a leggyengébb tintája amit használ így sokat ne várjak tőle. A most 3 éves garancia lehetőség viszont nagyon felé billentené a mérleg serpenyőjét. Sokat nem nyomtatnánk (bár ki tudja :) ) így a beszáradástól is tartok egy kicsit. (tudom akkor minek vennék ilyen nagy tartályos gépet) Hát azért mert ha viszont nyomtatni kellene többet akkor nem azt kellene lesnem hogy jaj ez vagy az kifogyott és az eredeti patron meg drága lenne egy kis patronos készülékhez.
    És még egy kérdés. Ha a készülék ki van kapcsolva és teljesen áramtalanítom (kapcsolós aljzattal) akkor sérülhet-e az L300 nyomtató. Van-e olyan funkció benne hogy stand by állapotban a fej beszáradásának megelőzése érdekében bizonyos időközönként egy kis tintát átcsorgat a fejen, hogy az ne száradjon be.
    Itt olvastam ilyenről.
    [link]
    Ha a Canont venném akkor azt utántöltős fej alkalmazásával jó minőségű festékkel tervezném. De hát előbb döntenem kellene amihez keresném a válaszokat.

  • Kemten

    újonc

    válasz epzon #5684 üzenetére

    Értem és tudom, hogy nem illik összehasonlítani egy gyári tintást egy nem gyári tintával üzemelő készülékkel.
    Amúgy erre a tintára gondoltam. [link]
    Azt is értem, hogy csak jó fotópapíron jön ki a nyomtatás minőségbeli különbsége az 1 és 3 pikoliteres cseppméretű nyomatok között. (Bár a Canonnak a felbontása is sokkal nagyobb.) Annyi fotót nem nyomtatnák hogy azt ne inkább ne egy spec fotólaborra bízzam. Viszont az érdekelne, hogy az apróbb cseppméret miatt nem ázik-e kevésbé a sima másolópapír. És rendben, lekapcsol a gép teljesen tehát 0 W fogyasztás ? Mert ilyen infót nem találtam csak olyat hogy 1,2W. És akkor ez a tintacsepegtetés dolog nyugalmi állapotban a fej beszáradásának megelőzése érdekében az nincsen ?

  • Kemten

    újonc

    válasz epzon #5686 üzenetére

    " amire valaki odaírja hogy az jó, abban vakon hiszel. "
    Mindegyikbe vakon kellene hinnem mert egyiket sem használtam még, viszont amit Te írtál vagy éppen más az számomra annyit jelent hogy valaki valamit állít. És ezek az állítások lehetnek homlokegyenest ellenkezőek.
    " A gyári gyengébb tinta is sokkal jobb mint a nem gyári tinták. "
    Mivel még nem használtam nem tudom de erre azért nem vennék mérget. De már olvastam olyat hogy sajnos hamar megfakulnak ezek az epson nyomatok. Amúgy egy utángyártott vagy független gyártó anyaga is lehet jó vagy jobb. Csak egy példa. pld lásd a motorolajak, ott sem a nagy olajgyártók motorolaja a legjobb hanem bizony vannak annál jobbak is és bizony van mikor egy utángyártott termék jobb mint a gyári.
    Amúgy köszönöm a válaszokat ! Még rágódok azon hogy melyik legyen. Az biztos, hogy most a 3 év garancia előny lehet az epson készüléke számára.

Új hozzászólás Aktív témák