Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • epzon

    őstag

    válasz Kemten #5683 üzenetére

    a legutolsó mondatodat azért morzsolgasd még egy kicsit: "Ha a Canont venném akkor azt utántöltős fej alkalmazásával jó minőségű festékkel tervezném."

    szerinted egy után gyártott tinta lesz olyan jó minőségű mint az epson leggyengébb tintája?? az epson gyengébb tintája még mindig kenterbe veri a nem gyári festékeket. Sőt sokan azzal töltik a patronos nyomtatók patronjait.

    A hullámosodás igaz minden vízbázisú dye tintára (és pigmentre is csak ott kisebb mértékben) de ez a hullámosodás a festék száradásával elmúlik. Szóval ha a nyomatot nem azonnal akarod használni akkor ez semmilyen gondot nem fog okozni.

    A 3 év garba beletartozik a nyomtatófej is beszáradás esetén is. Tehát ha 1 évig nem használod és beszárad akkor garanciában meg fogják javítani neked. Egyébként saját tapasztalat hogy 4-5 hónapokat kibírnak a gépek mindenféle gond nélkül.

    3pl vs 1pl - fotónyomtatásnál érdekes, hogy ha nagyon sok az átmenet sok a részlet, akkor a kisebb cseppméret szebbet fog rajzolni. De ehhez kell azért egy jó fotó is ami ezt kiadja, aki pedig azt akar nyomtatni, nem ez a gép a megfelelő hanem egy profi fotónyomtató. Normál fénykép nyomtatásnál, nagyjából észrevehetetlen a különbség.

    ha nem húzod ki, akkor is kikapcsolja magát egy idő után, ez eu-s energiaszabvány miatt van.

  • epzon

    őstag

    válasz Kemten #5685 üzenetére

    Nem. Te a gyári tintától ami az epson gyengébb minőségű tintája, attól tartasz. De egy kínai, teljesen ismeretlen festékről, amire valaki odaírja hogy az jó, abban vakon hiszel. Ezt nem értem. A gyári gyengébb tinta is sokkal jobb mint a nem gyári tinták.

    1 vs 3 pl. Nem. Nem azt mondtam hogy jó papíron, hanem hogy jó fotón! azaz a nyers fájlra gondoltam, szóval azon adja ki a különbséget, ami eredetileg is éles, kontúros, és megfelelő felbontású. Nem mondom hogy nincs olyan labor ahol szépen dolgoznak, de azt azért keresni kell. Azaz attól hogy valaki 20millió forintos laboros géppel dolgozik még nem garancia hogy jó is lesz az a kép.

    Nem mert a canon is csak fotó nyomtatáskor használja az 1pl-t sima papírra nagyobb cseppel dolgozik. És igen nagyobb a canon felbontása, viszont pont ezt írtam, hogy 4-5000dpi felett már nehéz meglátni a különbséget. Szóval nagyobb de minek.

    Nincs tintacsepegtetés, de ha eredeti festékkel használod, akkor nem lesz egyikkel sem gond

Új hozzászólás Aktív témák