Új hozzászólás Aktív témák

  • Laca 012

    őstag

    válasz rihi1 #979 üzenetére

    Nem tudom a routerben gyári felületen van-e rá lehetőség, de ha annak a webes felületét átteszed másik portra (pl. 444) akkor tuti a NAS-ra jelentkezik be.. Max belső hálón is úgy éred el a routert, hogy https://192.168.x.x:444 kívülről meg https://valami.no-ip.info:444 ha meg nem írsz utána portot akkor meg a NAS-t éred el..
    De ha a NAS-ban könnyebb átírni, akkor ott is átírhatod és akkor azt "forwardolod"..
    Most szerintem az a baj, hogy amikor kintről érkezik a kérés a 443-as portról, akkor az a portforward-ig el sem jut, mert "megakad" a router webszerverénél ami kapásból "tolja is ki" rá a webes felületet.. :U

    Különben biztonsági szempontból illene mindegyik felületet áttenni más portra.. Lehet nyűgös a címsorba beírogatni a :444, vagy bármi más portot, csak a keresőrobotok általában a szokásos 21, 22, 80, 443, stb. portokat scannelik és ha valahol valami IP-címről választ kapnak, akkor végigcsannelik azon az IP-n az összes portot, hogy hol lehetne bejutni.. Ha meg ezen ráadásul nem is egy sima weblapot, hanem egy admin felületet találnak, az még jobban felizgatja őket.. :O

    Én azt mondom, ha kívülről is el akarja érni a dolgait az ember, akkor kapásból a router gyári firmware-e helyett tegyen fel valami OpenWRT, DDWrt, stb. használható normálisat és a szokásos portokat kapásból rejtse el a külvilág elől. Ezeknél a firmware-eknél ráadásul egy egyszerű script-el meg lehet oldani egy bruteforce-attack elleni védelmet, ezzel ha ugyan arról az IP-ről valahányszor (pl.3szor) próbálkoztak a nyitott porton, de nem tudtak belépni, akkor azt az IP címet ki is lehet tiltani valamennyi időre, hogy ne lehessen folyamatosan buzerálni.. :K

    Nekem anno FTP szerver üzemelt, aztán nem tudtam miért lassú a 80/25-ös DIGI netem még böngészésre is.. :F
    Kiderült Dubai-ból, meg Kínából próbálták naponta többször, több órán keresztül feltörni az FTP-m jelszavát (Szerencsére nem szokásos felhasználónév és nem gyenge jelszó volt, mert akkor simán be is jutottak volna) de az durva, hogy még a böngészést is belassította olyan intenzíven pörgették a jelszófeltörő robotjukat.. :Y
    Szóval nem árt kicsit belemélyedni ezekbe, vagy ha tényleg van egy szaki ismerősöd, akkor azzal beállíttatni rendesen.. :K

Új hozzászólás Aktív témák