Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Oczu

    senior tag

    válasz Abu85 #139 üzenetére

    Uh, namost kicsit már zavart vagyok :-)

    A tv is, a videokari is (HD6850)1.4 HDMI kimenettel rendelkezik, de a kábel sztem még 1.3 (jelzem nem az enyém a tv, egyik barátomé, csak én küzdenék vele).
    Abu, akkor szted egy 1.4 HDMI kábel megoldás lehet?

  • priti

    addikt

    válasz Abu85 #139 üzenetére

    Jó, hát végülis már onnan, hogy LCD-ről be3szélünk már az egész frissítési frekvencia bullshit valahol, mint fogalom. Máshogy kéne hívni, mert a CRT-vel szemben az LCD panel nem alszik ki, így nem villog, ennek ellenére látok olyat, hogy 100Hz-es LCD TV, aminek aztán végképp semmi értelme mégis létezik, mert ezzel embereket tévedésben lehet tartani, hogy az jobb. Szerintem kizárt, hogy emberi szemmel észrevehető legyen az az elméletben gyors kameramozgásoknál előfordulható elmosódás amit egy LCD az alacsony képfrissítés miatt mutathatna elméletben. Szóval ezen a 100Hz-en ugye röhögtem egyből, hogy "amíg van lószar van veréb is kategória" a 200Hz-et meg becoptam én is sikeresen. :C
    Egyébként azért, mert az a +80Hz így első hallásra nem volt gyanús, gondoltam milyen fasza panelt fejlesztettek. Ha 240Hz lenne akkor azonnal gyanús lett volna, de most hogy mondod a panel ígyis-úgyis a legnagyobb gond, ha nem így lenne mi a francnak kezdtek volna 120Hz-en, tök jogos :R Az árát nézve 250k-ért tényleges 200Hz-es panellel szerelt TV, én kis naív :))
    Amit írsz az világos, csak a gyakorlatban mégsem ilyen egyszerű. Szopakodás van még elég sok felállásban.

    "HDMI 1.4 feltétele a Blu-ray 3D továbbításának"

    Na ezt meg a te torkodon nyomták le sikeresen, mert a képi infó ugyanazokon a pineken megy, mint az 1.3-as verzióban és a sávszélesség is maradt a régi, 48 biten még a támogatott felbontás sem változott. A HDMI hálózati csatornát ami belekerült az 1.4-be max felhasználják az eszközillesztés megakasztására, hogy ne működjön az 1.3-1.4 közötti átjátszás, hogy biztosítsák a kompatibilitást meg hogy újat kelljen venni pár embernek a vonatkozó cuccból, de érdemben az átjátszásnak nem feltétele az 1.4 megléte, bullshit. Én is azt gondoltam először, hogy a HEC játszik az átjátszásban de nem. Nettó lehúzás. Olyan, mint a 8 pines PCI-E tápon a +2 GND

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

Új hozzászólás Aktív témák