Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • priti

    addikt

    válasz Oczu #137 üzenetére

    Alkalmatlannak nem nevezném, csak ez a terület elég friss még és mivel mindenki fejlesztett meg jogvédett a szélrózsa minden irányába nem könnyű okosnak lenni. Az nyilvánvaló, hogy van asztali Blu Ray lejátszó amivel megy a TV-d 200Hz-en 3D-ben, különben nem lehetne eladni 3D TV-nek. Elméletben ez egy előrelépés lenne, hogy nem 120Hz-es a képfrissítési freki, hanem 200Hz, mert így nem szemenként 60Hz-nek érzékeled a shutteres szemüvegen át, hanem 100Hz-nek ami jóval szemnyugtatóbb, ergó jobb, csak mivel 120Hz-es megjelenítőket támogat az NV kész Vision megoldása ami már egy tömeggyártott termék így nem tudom mennyire lehet számítani arra, hogy a 200Hz-es megjelenítőket támogatni fogják a jövőben 3D Blu Ray lejátszásra.
    AMD oldalon kéne inkább körülnézni, hogy várható e ilyesmi. Abu mondta, hogy az AMD meghajtóprogram esetén csak egy keretprogramról lehet beszélni és a lejátszószoftver kvázi kezdhet vele amit tud, a HD 6xxx kártyákon az 1.4-es HDMI adott, így nem kizárt hogy a jövőben támogatott lesz az olyan típusú 3D TV is, mint a tiéd. Ebben a pillanatban én nem ismerek olyan szoftvert ami ezt tudja. Ez nem jelenti azt, hogy nincs, de a csapból is ez fog folyni szerintem ha lesz. Amíg viszont valami konkurens VGA gyártó (Intel vagy AMD) meg nem oldja, addig szerintem kizárt, hogy az Nvidia lépni fog, mert ők külön kaszálnak a saját szemüvegükön és ha ez támogatott lenne, akkor mindenki a TV saját szemcsijét használná és a nyakukon maradna a Vision, de ne legyen igazam.

    Hardverlesen

Új hozzászólás Aktív témák