Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • udimension

    csendes tag

    Sziasztok, itt is felteszem a kérdéseket, mert pont ilyen Cisco-t kaptam január végén az IPTV-hez Szegeden.
    Viszont a tv-adások némelyike kissé akadozik, a 25 megás nettel gyakorlatilag előrébb nem lettem mint a korábbi 15 megás kábelnettel, mert pl. a youtube oldaláról gyakorlatilag 760-as és 1080-as felbontásban csak délelőtt sikerül megnéznem bármit is, délutántól kezdve a 480-as is feladja a leckét, többször megakad.

    A Cisco-ban a tűzfal ki van kapcsolva, már a szerelő eleve így állította be.

    Mi a fene lehet a gond?
    A speedtest.net oldalán a 25 megás letöltési sebesség szinte mindig megvan, a router tesztje itt van:

    Power Level: Signal to Noise Ratio:
    Channel 1: 1.8 dBmV 41.4 dB
    Channel 2: 1.0 dBmV 41.9 dB
    Channel 3: 1.9 dBmV 41.5 dB
    Channel 4: 1.7 dBmV 41.7 dB
    Channel 5: 4.4 dBmV 43.2 dB
    Channel 6: 2.7 dBmV 43.2 dB
    Channel 7: 4.8 dBmV 43.3 dB
    Channel 8: 5.5 dBmV 43.8 dB

    --------------------------------------------------------------------------------

    Upstream Channels
    Power Level:
    Channel 1: 45.5 dBmV
    Channel 2: 0.0 dBmV
    Channel 3: 0.0 dBmV
    Channel 4: 0.0 dBmV

    Még nem járt le a 30 nap, de valószínűleg nem maradok ügyfél a téhómnál, mert a tv-adás minősége nem hozza a mindig tv minőségét, a net tekintetében pedig teljesen vakon vagyok.

    Van elképzelésetek, hogy mi lehet a baj?
    Köszi előre is.

  • udimension

    csendes tag

    válasz Gubek-Einste #476 üzenetére

    Köszönöm a gyors választ. Az érdekesség az, hogy egy órája próbáltam konkrét full hd-s anyagot megnézni, most sem megy. Más fórumon a srácok innen Szeged mellől és más helyről az országból simán meg tudták nézni, közöttük volt szintén téhómos kolléga.
    Mindenesetre bejelentettem hibaként az ügyfélszolgálaton, felvettem néhány próbálkozást a telefonommal, majd látom mivel hajtanak el :W

Új hozzászólás Aktív témák