Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cuko

    aktív tag

    Sziasztok!
    Kb 1 éve váltottunk kábelnetre t-homenál, és kaptunk ezzel együtt egy EPC3925-öt.
    Már akkor megtaláltam ezt a fórumot, és az elején ajánlott beállításokkal konfiguráltam is magamnak. Wifi beállít, gépek/stb rádug, a tűzfalat pedig letiltottam, mert úgy "stabilabb" volt.
    Viszont ennek ellenére a tapasztalatom a hgw-vel/szolgáltással az, hogy iszonyúan instabil.
    XVII. kerületben lakom, 10megás csomagra fizettünk elő, kábeltévével.
    Heti (napi) rendszerességgel fordult elő az a probléma, hogy "meghalt a net", nem tölt be semmi oldalt, a cisco meg nem jelez semmit. Ezt a reset vagy megoldotta, vagy nem, de általában hamar (pár perc) elmúlt - oké, még elviselném.

    Kb egy hete viszont bármi belepiszkálás/változtatás nélkül totál kezdett szétesni, 10. betöltésre hozott be oldalt, ha behozott egyáltalán, wifi is sz*rakodott, tévé sem jött be egyből, újraindítás sem segített..
    Factory reset után újrakonfiguráltam tegnap este, bekapcsolt tűzfallal, de letiltott wifivel, úgy működött. Most pedig félve, de beállítottam a wifit is - egyelőre működik (*kopp-kopp*).

    Na de a siránkozás után lenne egy kérdésem is: ha pingelem az oldalakat, akkor jó (10ms alatti) pinget kapok, de böngészőben 5-10mp, mire elkezd betölteni egy új oldalt (addig: "lekérés folyamatban", "várakozás a szerverre") - ezt eddig nem tapasztaltam, a bekapcsolt tűzfal miatt van?

    (Amúgy még a torrentre és a stb-re akartam rákérdezni, de olvasgatás után megpróbálom először a portnyitást a torrentnek, és a tévé átdugását az 1. lan slotba)
    fw verzió:
    Firmware Name: epc3925-E15-12-v302r125551-120412c.bin
    Firmware Build Time: Apr 12 10:10:22 2012

  • cuko

    aktív tag

    válasz cuko #944 üzenetére

    Közben fórumolvasás-próbálgatások-újrabeállítások alatt rájöttem, hogy a torrent kliens zavarhatott be, kikapcsolása után 1 perccel stabilizálódott a böngészés (csak ugye ment rejtettben folyamatosan)..

    Kineveztem egy gépet "torrentesnek", kapott statikus ip-t, és portforwardoltam a torrentkliens portját - úgy néz ki, működik, de valahogy megcsappantak a feltöltések.
    Eddig is max 10 aktív torrent volt engedélyezve, de ezzel általában 5-8 torrent volt aktív változó sebességgel - a portforward óta figyelem, és 1-2 aktív, rövid ideig. A utorrentben nem állítottam át semmit.
    Ez véletlen lenne? Vagy valamit rosszul állíthattam be?
    (10 intervallumú port rangeet nyitottam, beleesik a torrentkliens portja)

  • cuko

    aktív tag

    válasz Balinov #946 üzenetére

    uTorrent 3.1.3., és elvileg frissíti magát (bétára nem).
    1 héttel ezelőttig (tűzfal off, wifi on) nálunk sem volt semmi baj, 2 gépen folyamatosan ment, kivéve ha játszott valaki. Hasonló probléma csak az időnkénti rendszeres szórakozás volt, amit fentebb kifejtettem, amúgy volt, hogy napokig reggeltől éjjelig mentek a kliensek akadás nélkül.

    @Rick4: QoS-hoz nem nyúltam, nem láttam itt sehol említve, alapbeállításon van - WWM Support: Enable
    No ACK: Disable

    Máshogy kéne állítani?

    Közben hazaérkeztem a suliból, és itthon megint azzal fogadtak, hogy "a net megy, de sz*rul", nem értem, mit csinálok rosszul. :(

  • cuko

    aktív tag

    sziasztok,
    már volt dolgom az epc3925-össel otthon, ahol is egy t-comos net/tévé csomag szétosztását meg tudtam oldani, wifi meg torrent problémával.
    Most egy barátomnál kezdett el problémázni ugyanez a típus, próbáltam nála is megoldani, de nem sikerült.
    A helyzet: UPC 50-es kábelnet csomag, Cisco EPC3925-ös modem/router, és maximum 6 laptop (wifivel, egy nagy szobában a routerrel).
    A probléma: nem stabil a wifi, ledobál véletlenszerűen.
    Kipróbáltam tűzfal nélkül, WPA/WPA2/disabled titkosítás mellett, de nem szűnt meg a probléma.
    Torrent nem megy sehol, egyéb eszközök nem csatlakoznak, nincsenek betonfalak az eszközök és a cisco között. Kábellel a ciscora kötve stabil marad, nem szakadozik a net, de ugye egyrészt több a gép, mint a slot, másrészt azért ha már van wifi, használnák.

    Egy új wifi router megoldaná ezt a problémát? Van rá egyszerűbb módszer esetleg?
    :R

  • cuko

    aktív tag

    válasz Gubek-Einste #2081 üzenetére

    Köszi a választ!
    Megnézettem az inSSIDerrel ma, az eredmény: a 2,4GHz-es hálózaton a legerősebb a saját router jele, nincs az adott csatornán (1-es) számottevő más jel (2-3 eszköz, nagyon gyenge jelszinttel), a Link score a szoba legtávolabbi sarkában (mintegy 4m-re a routertől) 30-40 között mozog, közvetlen a router mellett ülve 55 körül.
    Ez mennyire számít gyengének?

    Nem egy konkrét eszközzel szokott szórakozni, hanem véletlenszerűen ledobál, már mindegyik géppel előfordult; változó időközönként (van, hogy pár perc, van hogy pár óra), és általában 1 perc múlva újra csatlakozik.

  • cuko

    aktív tag

    válasz Gubek-Einste #2086 üzenetére

    Itt egy kép a délelőtti helyzetről.
    Tegnap egész nap futott a program, nem láttam nagyobb hullámvölgyeket a grafikonon. Délután átállítottam a 11-es csatornára, mert az még szabadabbnak tűnt, javult is a link score
    .
    Később a nap folyamán még tudok feltölteni pár képet (gondoltam a több időpont az nem pár perc időközre vonatkozott). Most hárman vagyunk itt egyébként, 3 laptop megy összesen, és egyelőre nem volt disconnect.
    :R

Új hozzászólás Aktív témák