Új hozzászólás Aktív témák

  • cuko

    aktív tag

    Sziasztok!
    Kb 1 éve váltottunk kábelnetre t-homenál, és kaptunk ezzel együtt egy EPC3925-öt.
    Már akkor megtaláltam ezt a fórumot, és az elején ajánlott beállításokkal konfiguráltam is magamnak. Wifi beállít, gépek/stb rádug, a tűzfalat pedig letiltottam, mert úgy "stabilabb" volt.
    Viszont ennek ellenére a tapasztalatom a hgw-vel/szolgáltással az, hogy iszonyúan instabil.
    XVII. kerületben lakom, 10megás csomagra fizettünk elő, kábeltévével.
    Heti (napi) rendszerességgel fordult elő az a probléma, hogy "meghalt a net", nem tölt be semmi oldalt, a cisco meg nem jelez semmit. Ezt a reset vagy megoldotta, vagy nem, de általában hamar (pár perc) elmúlt - oké, még elviselném.

    Kb egy hete viszont bármi belepiszkálás/változtatás nélkül totál kezdett szétesni, 10. betöltésre hozott be oldalt, ha behozott egyáltalán, wifi is sz*rakodott, tévé sem jött be egyből, újraindítás sem segített..
    Factory reset után újrakonfiguráltam tegnap este, bekapcsolt tűzfallal, de letiltott wifivel, úgy működött. Most pedig félve, de beállítottam a wifit is - egyelőre működik (*kopp-kopp*).

    Na de a siránkozás után lenne egy kérdésem is: ha pingelem az oldalakat, akkor jó (10ms alatti) pinget kapok, de böngészőben 5-10mp, mire elkezd betölteni egy új oldalt (addig: "lekérés folyamatban", "várakozás a szerverre") - ezt eddig nem tapasztaltam, a bekapcsolt tűzfal miatt van?

    (Amúgy még a torrentre és a stb-re akartam rákérdezni, de olvasgatás után megpróbálom először a portnyitást a torrentnek, és a tévé átdugását az 1. lan slotba)
    fw verzió:
    Firmware Name: epc3925-E15-12-v302r125551-120412c.bin
    Firmware Build Time: Apr 12 10:10:22 2012

Új hozzászólás Aktív témák