Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fefe1968

    csendes tag

    válasz Kurcy #500 üzenetére

    Én nem vennék multifunkcit. Ha az egyik bedöglik, vagy elavul, akkor oda a másik fele is. A szkennernél kérdés, hogy akarsz-e negatívot szkennelni? Akkor kell egy nagy optikai felbontású (min. 2800, de inkább 4000dpi), ami nagyon drága lesz. Ha nem kell negatívra, csak egyéb képekre, akkor szinte a legolcsóbb is jó. Nekem pl. egy több éves Genius van. 600dpi-nél nagyobb optikai felbontást aligha fogsz használni és ma már az összes min. ezt tudja is. Színhűségben lehet különbség néhány szkenner között, így talán érdemes egy ismertebb márkát venni, de azok is vannak már 10e körül. Nyomtató? Olcsó üzeműt nem fogsz találni, ez nálam is nagy dilemma volt. Én ip4200-őt vettem. A gyári patron jelenleg 2800.- legolcsóbban színenként, de 2pl-es cseppekkel dolgozik és ezért elég gazdaságos. A többi kb. 4pl.-el, ami ugye 2x annyi :). Ha fényképet nyomtatsz, akkor pedig a legjobb is. A HP sokkal gyorsabb, nem nyüszög, kerreg, de minőségben sehol nincs és drága a patron is. Utántöltés, utángyártott pedig? HP-t lehet és merném is, hiszen eldobható a fej. A Canon-t itt lelkesen töltögetik a kollégák, de érdemes beleolvasni néhány szomszédos fórumba! A fej behal, aztán mehet kukába a nyomtató! A minőség sem lesz az elvárt, a szöveges részek nem kontúrosak, aztán a színek lesznek egyre rosszabbak, halványak, aztán kezd beszáradni, nem nyomtat színeket és amire észbekapsz, vehetsz új nyomtatót. Az előző Canon-om így végezte, majd a HP-m is. Többet soha nem fogok egyéb patront használni. Csak bosszúság és macera.

  • szeva000

    addikt

    válasz Kurcy #972 üzenetére

    milyen típusú a patron????Egyébként nem kell ráolvasztani a pöcköket,többet érsz ha veszel egy tubus F.B.S-t és azzal egy kis felületen odaragasztod.leszedni is sokkal könnyebb,kizárva a chip meghibásodását.Én már ezt használom kezdetek óta,érdekes módon semmi gondom.De lehet a patron egy kalap sz@r.

Új hozzászólás Aktív témák