Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Laca 012

    őstag

    válasz afterburner_ #3812 üzenetére

    A tesztábrán is halványabb a sáv mint a 4850-esnél.. :K
    Tényleg úgy emlékszem, hogy új korában ugyanezekkel a patronokkal sokkal élénkebb sárga színt produkált.. (És ez a scannelt kép még felét sem adja visza a különbségnek!)
    Megpróbálom azt az áztatást, bár most meg amióta egyszerre rádugtam a 2 nyomtatót a gépre (feltelepítettem a 4850-est is), a 4500-as hibaüzenetet dob.. :W
    Van, hogy egy tesztoldalt még kidob, de aztán változó idő után kidobja az üzenetet(aminek a pontos szövegét csak akkor tudnám ideírni, ha most újra rádugnám és előidézném ezt az állapotot)
    A lényege az, hogy ismeretlen hiba, nyomjam meg a papírtovábbítás gombot, ha ez nem oldja meg, akkor kapcsoljam ki-be a nyomtatót..
    Na most ezzel semmire nem megyek, mert a tápkábelt+USB-t kell kihúznom egy éjszakára és utána általában megjavul.. (Eddig 2x javult így meg, de volt olyan, hogy az éjszakai kihúzás után visszadugva elsőre még ugyan úgy villogott a sárga led, aztán szintén tápot-usb-t is kihúzva 3perc pihi után visszadugva már jó lett.. Most is épp egy éjszakát volt kihúzva és nem is villog a sárga, de most inkább a router/szerver gépre dugom vissza amin régebben is működött, hátha azon nem száll el.. :U
    Csak azon meg Linux van és mivel kedves Canon ezt nem igazán támogatja, státuszablakot tintaszintet ne is akarjak nézegetni.. :W

    Nagyon nem vagyok meglepődve, hisz Canonnal már volt hasonló esetem..
    Anno kb 2-3 éve amikor az első 4500-ast vettük, amíg a nyomtató rá volt dugva pl.scannelni sem lehetett (Lide70)!! És csak azon a fajta Asus alaplapokkal, amin 945 vagy 946-os chipset volt(már nem is tudom pontosan)! A többi gépen nem csinálta.. :U
    Anno telepítettem én újra az XP-t, tettem rá vista-t, Win7-et, dugtam a 8portból mindent mindenhova, állítottam IRQ-t de valamiért nem gyógyult meg..

    Nah meg is van... Hát már közel 4 éve volt.... :Y

    De azóta vettem egy Lide210-est is.. A Lide70-nel az is összeakad.. Legalább is a CanoScan Toolbox és a Lide 210 -hez adott MP NAvigator szoftver (Ami egyébként a felület design-ján kívül tök ugyan az, csak ha a beállításoknál nem a hozzá való scannert választod ki, akkor kiírja, hogy nem kompatibilis vele.. :W
    Azért mivel látszik, hogy az elsőből fejlesztették tovább a másodikat, meghagyhatták volna, hogy visszafelé kompatibilis legyen a régiekkel. Különben lehet a Canon reagálja túl ezt a "máshoz ne használd a szoftveremet" hozzáállást, mert ha ugyan azt a verziójú MP Navigátort töltöttem le, de véletlen a Lide200 lapjáról , az sem jó a 210-hez.. :Y

Új hozzászólás Aktív témák