Új hozzászólás Aktív témák

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz #75376384 #797 üzenetére

    Hogy-hogy ők tették azzá, aki lett? Jack már azelőtt is egy szarkasztikus egocentrikus szociopata volt, mielőtt Handsome lett. Ez nagyon jól látszik a szövegein is (Ja igen, alapból egy faszfej, de azért Elpis népéért küzdött, meg minden...én is olvastam ezeket, de Moxxi pont utal elle a furcsa "hőskomplexusra", másrészt mire kellett neki ALAPBÓL egy pusztító giga-lézer, amivel olyan csodadolgokat művelhetett volna (szerinte), harmadrészt ne feledjük, hogy a játék eleji Jack is már az a Jack, aki láncraverte Angelt, és a kezdetektől fogva manipulálta az első Vault Hunter brigádot -- ezek után ha azt mondod, hogy Jack őszintén Elpist akarta megmenteni, nem saját magának akart hatalmat akkor itt kiröhöglek :) ).

    Aztán elkezdett gyilkolni...és szépen csúszott le a leejtőn, ahogy az eseméynek sodorták előre (érdemes figyelni, Zarpedont pl. már milyen magától értetődő módon lövi fejbe, még mielőtt a szerencsétlen kilehelné az utolsókat). Az írók a Borderlands gyér narratívája adta keretek között szerintem remekül oldották meg, hogy egyre inkább hasonlít a "régi" önmagára már az árulás előtt is. Moxxi és a többiek árulása, az Eye of helios elpusztítása nyilván csak egy végső lökés volt a szakadék széle felé. Aztán jött Lilith...de akkor már kb mindegy volt neki szerintem, azt a bizonyos határt már régen átlépte akkorra. És ne feledjük, hogy Jack-nek a forgatókönyv szerint el kellett volna patkolnia a Helios-on, szóval még ha valamennyire Lilith-ék nyakába is varjuk Handsome Jack létrejöttét, akkor is az teljesen a szándékuk ellen való volt, ők a legjobb belátásuk szerint jártak el, amikor ki akarták iktatni őt a kis 4-es fogatával együtt.

    Lilith meg szerintem teljesen egyértelmű, hogy azt a Vault symbol-os akármit akarta elpusztítani (amikor belépett a helyiségbe, szerintem eléggé egyértelmű lett számára, hogy az a cucc csinál valamit Jack-el, és akármi is az, nem akarja megvárni hogy mi sül ki belőle). Vagy Jack-et megölni. Vagy mindkettőt. Igazság szerint sok ideje nem volt cselekedni. Roland ugyebár valahol félúton eltűnt (pont ezt kérdeztem fentebb, hogy csak én nem hallottam az árulás után pisszenni sem?), szóval egyedül ment be...és Jack-en kívül a fáma alapján 4 másik kemény legénnyel találta magát szembe. Tekintve, hogy ekkor még nem volt annyira tápos, mint a BL2 idején már, az erőviszonyok lehet nem neki kedveztek (sirenség ide vagy oda). Na mindegy, azt akarom kihozni ebből, hogy szeritem egyszerűen két legyet akart ütni egy csapásra, mert arra nem lett volna ideje, hogy először a Vault jelet iktatja ki, utána Jack-et (vagy fordítva)...ez jött ki belőle. Valamennyire végülis sikerrel járt...Jack nem tudott meg minden titkot szerintem (pl azt sem tudta a BL2-ben, hogy Angel miért nem tudja "feltölteni" a Vault kulcsot):

    Abba mondjuk persze bele lehet kötni, hogy miért nem használt phasewalk-ot, de mivel a siren-ek képessége valamilyen formában valszeg kapcsolódik a vault-okhoz, eridianok-hoz, eridium-hoz stb, lehet ott nem is működött a képessége, az a hely eléggé speciális volt azért.

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

Új hozzászólás Aktív témák