Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • M@trixfan

    addikt

    Van itt olyan infós kolléga aki BME-ről jött át esetleg? Csinálhatóbb, illetve emberibb egy pár fokkal? Fontolgatom a vátást, sajnos hányós szmájli nincs amivel illusztrálhatnám a BME-VIK-et :DDD

    twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

  • M@trixfan

    addikt

    válasz orbit_ #2341 üzenetére

    Mennyit töltöttél BME villanyon?

    twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

  • M@trixfan

    addikt

    válasz #41635072 #2686 üzenetére

    Szia! (Ez itt off, de szándékosan nem teszem abba, nehogy átugord) Nem számít mennyire voltál jó a középiskolában és, hogy mennyire szeretted a matekot, fizikát. Az számít, hogy olyat kezdjél el amit mindenképpen szeretnél tanulni és később foglalkozni vele. Közben kiderül, hogy mennyi plusz energia befektetésre van szükséged az esetleges szintrehozáshoz, de meglesz a kellő motivációd. ELSŐ MASTER DIPLOMA legyen meg minél hamarabb egy jó minőségű egyetemen és semmi más nem számít.

    A statisztikákat hagyd a francba, nem rólad szólnak és nem neked készítették. Mikorra végzel teljesen más lesz a munkaerőpiac, lényegtelen, hogy most mi keresett és mi nem. Ráadásul kevéssé releváns is mert az adott munkakörök ismeretében érne valamit. A mérnöki munka itthon minimum 70%-a karbantartás és üzemeltetés központú. Nagyon nagy a kereset de tudjuk messze nem ezek a legjobb munkakörök, nem érdemes "beragadni". Informatikai vonalon lehet a legjobban innovatív vonalon maradni, úgymond "nyalánkság" dolgokkal foglalkozni. Az fontos még, hogy most ne a pénz érdekeljen! Az úgyis megjön a "klasszikus szakma jó egyetemen" peremfeltétel mellett. Megint látszik, hogy még a kezdő fizetésre vonatkozó statisztikák sem érnek sokat. Nem az a lényeg, hogy kezdőként mennyit keresel pár évig hanem a várható pályának az íve. Erről sem írnak semmit soha. Ráadásul 18 évesen nagyon nehéz a lényeget látni a dolgok mögött, nekem legalábbis nehéz volt. Ez az évtized a "Hol végzett?" évtizede lesz.

    Gazdaságival kapcsolatban pedig BME vagy Corvinus bármikor mehet. Főleg most, hogy erősen elitizálva lesz a képzés. Mérnöki szakra úgy néz ki könnyebben be lehet majd jutni. A gazdasági képzés elengedhetetlen ha nem akarsz egész életedben másnak dolgozni. Bizonyos szférákhoz a minimum belépő (de nem jogosítvány) és jó helyen végezve nem fogsz kávét főzni elsőre sem :) Kell egyfajta karizma és jó nyelvtudás. Teljesen ellentéte mondjuk pl. a BME-es mérnökképzésnek ami valamennyire befefelé forduló és antiszociális személyiség felé orientál, legalábbis ami a VIK-et illeti. Ambivalens a gazdasági tanulmányok mert nem az első munkás éveidre nézve a legjobb választás hanem életpályára nézve.

    Infóról nem írok sokat, elvégre itt vagyunk a PH!-n.:) Egyre jobban úgy látom, hogy az ÓE jobb mérnököket enged ki mint a BME a nagyobb gyakorlati hagyomány miatt. Erről sem szólnak statisztikák, hogy nemzetközi szempontból baromira mindegy, hogy ÓE vagy BME. Mind a kettő egy kis közép európai ország egyeteme és ha jól emlékszem egyik sem szerepel a top 500 egyetem között. BME VIK fölöslegesen embertelen néha, ettől semmivel sem lesz jobb senki szakmailag, de tönkreteheti az életed ha úgy alakul. Nekem megdöbbentő volt, hogy több lehetőség van kooperatív képzésre és kiegészítésekre az ÓE-n. Jelenleg BME GTK és VIK hallgató vagyok.

    Remélem sikerült egy kis hideg vízzel arcon önteni. ;]

    [ Szerkesztve ]

    twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

  • M@trixfan

    addikt

    válasz #19617792 #2932 üzenetére

    Baromira kósza vendég vagyok itt a topikban és nem ide járok, de azt nézted már, hogy utólagosan lehet-e passziváltatni a félévedet?

    twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

  • M@trixfan

    addikt

    válasz #19617792 #2938 üzenetére

    Megnéztem és jól emlékeztem, hogy nálunk lehet a félév végén utólagosan kérni. Természetesen elveszik minden abban a félévben felvett tárgy.

    twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

  • M@trixfan

    addikt

    válasz almost10 #4711 üzenetére

    "mert reméltem, hogy a színvonal hasonló lesz, de sajnos nem így volt, sorra írom az 5ös ZH-imat" Mert szerinted az a képzés színvonala, hogy milyen genyó egy ZH? Inkább örülj neki, hogy jól megy! Sajnos a BME-n az úgymond "elitképzés" nagy részét a nem magyarázás, nemtörődömség és nem egy esetben a rosszindulat adja teljesen feleslegesen. Az elméleti képzés miatt szakmát és innovatív szemléletet a BME-n biztosan nem kapsz, szerintem ilyen szempontból jobb az ÓE. Én mindegyik szakomat a BME-n csinálom és igazából nem érzem jól magam, csak nem tudok elszakadni, ebben van már a fiatalságom :DDD Ha ilyen felsőbb rangsorú helyekről van szó mint a BME és az ÓE akkor elárulom a második munkahelyeden a kutyát sem fogja érdekelni hol végeztél. Én már tudom, jópár barátom végzését és elhelyezkedését átéltem már :DDD

    twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

  • M@trixfan

    addikt

    válasz tildy #4908 üzenetére

    Sajnos más az MSC mint ami a kiegészítő képzés volt. Előbbi ugyanúgy darálás, utóbbi mindig egy szűkebb csoportos képzés volt. A tárgyak is külön voltak nekik, ötéves képzésben résztvevő hallgatók nem találkoztak a kiegesekkel. Szerintem sokkal könnyebben végezhető volt a kieg. Nem a buktatásra mentek rá nemtörődöm hozzáállással, hanem egy személyesebb képzés volt lényegében. Ismerek olyat aki aki a negatív top 10-ben szereplő Kecskeméti Főiskoláról jött és kiegen megszerezte a BME közlek ÉS gépész osztatlan diplomát. Elbeszélgetés alapján volt a felvételi és nekik külön voltak az óráik. Lenne olyan közlekes barátom aki kb. infarktust kapna, hogy valaki így mennyire meg tudta kerülni az egész BME gyilkolást. Óbudais BSC-vel, ha sikerül megírni a felvételit még jobban is járhat az ember a gyakorlati tudás miatt. Egyik barátom ismerőse is ha jól tudom így jött infó MSC-re. Amúgy szerintem a BME-t csak tönkretette ez az osztott képzés. Komolyan úgy érzem, hogy nálunk egy BSC-vel egyszerűen semmihez sem ért az ember. Ha annak idején én is a Kandóra megyek lehet sokkal előrébb lennék az életemben. Nem is az anyagiakra gondolok, hanem arra, hogy valószínű boldogabb ember lennék.

    [ Szerkesztve ]

    twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

  • M@trixfan

    addikt

    válasz CyberPunk666 #4910 üzenetére

    Szerintem nem tudsz kieget csinálni, mert nem főiskolát végeztél hanem BSC-t. Azt nem tudom, hogy létezik-e még kieg képzés, de neked MSC-re kell jelentkezni a BSC után.

    twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

  • M@trixfan

    addikt

    válasz F1DO #5136 üzenetére

    Rossz a gondolatmenet. Egy felsőoktatási intézménynek kötelessége lenne olyan színvonalú képzést nyújtani, hogy bárki akit érdekel a téma el tudja végezni és a végen ugyanolyan szintű tudással rendelkezzen mint aki már öt évesen ezzel foglalkozott. Ennek szaktól és intézménytől függetlenül kellene így lenni. Gyakorlatilag egy jó értelemben vett diplomagyárnak kéne lenni ahol egy tanár addig nem nyugszik amíg mindenki meg nem érti az anyagot. Nagyon nem mindegy, hogy mi az elméleti síkon megfogalmazot idea, mert a valóságban annál csak rosszabb, "koszosabb" megvalósítás létezik. Nekem csak BME-s tapasztalatom van. Ha megnézem egy tárgyból az adott félévben megbukott embereket, nagyon nem az jön ki, hogy oda nem való értéktelen emberek lennének. Olykor ez a hallgatóság 80-90%-át jelentené. Az nem lenne jó világ ha kizárólag az autisztikus hajlamot mutató 10-20% zseninek szolgáltatna kizárólag egy egyetem. Azok az emberek nem ritkán csak az adott dologban jók, minden másban viszont korlátozottak. Sokkal szélesebb látókörrel rendelkezik olyas valaki aki pl. jártas a mérnökségen kívül az üzleti tudományokban és mondjuk a művészetek is foglalkoztatják. Az életben ezeket az embereket úgy kapkodják el a cégek, sőt önmaguktól sikeresek lehetnek, miközben a jelenlegi felsőoktatás szinte bünteti a sokoldalúságot.

    twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

Új hozzászólás Aktív témák