Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CyberPunk666

    senior tag

    válasz mufi #6086 üzenetére

    Szerintem elég komolyan félretérted.

    Ha valaki azt mondja, hogy az egyik diploma mondjuk értéktelen, vagy nem jó az nem az ott végzettek lenézése, hanem csak az adott szak munkaerőpiaci helyzete és nem személyes, ahogyan te kezeled.
    Ha képeznénk tömegesen brutálmatekosokat, az is az lenne, mert nincs rájuk szükség brutál szinten nagy mennyiségben.

    Ráadásul te magad is elmondod, hogy az itteni MM szak (márpedig mit az itteniről beszéltünk, és ezért lényegtelen, hogy máshol amúgy jó) nagyon messze van a valódi MM-től.

    A mérnöki munkára nagyon nincs rálátásod, mert a melós munkáját a nagy többség meg tudja tanulni és el tudja végezni, de a mérnökét meg nem. Szerinted a gépre kinek a nevét kéne írnunk? A Józsiét, aki összerakja a betanítás szerint, vagy a Gézáét aki megtervezte azt a vevői követelmények szerint?

    Az, hogy mi volt 500 éve lényegtelen, ugyanis, ha most a mai világban kéne mérnökök nélkül élni, akkor az emberiség nagyobbik része meghalna, mert nem lenne étel, ugyanis gépi művelés nélkül nem tudnánk eleget termelni. Nem lenne áram és fűtés. Lévén keringető szivattyú sem. Raknál tüzet a mostani házak tetején? Hagyjuk már ezt.

    Sok mérnök végez menedzseri munkát, sokan végeztek el mellette valamilyen gazdasági/menedzseri szakot, szóval azért elég erős dolog CSUPA NAGY BETŰVEL ÍRNI, HOGY SOHA.

    Mindenkinek az a szak a legkönnyebb, ami érdekli és amibe hajlandó időt beleölni. Aztán a sikeresség meg azon múlik, hogy az az idő amit beleöl elég-e neki az elvégzéséhez vagy nem.

    Teljesen sztereotipizálod a mérnököket, leszólod a munkájukat és közben azért ágálsz, hogy mások feleslegesnek tartják az MM szakot. Az MM szak nem is létezne mérnökök nélkül.

  • randras

    veterán

    válasz mufi #6086 üzenetére

    Ezt a programozást nem tudom értelmezni dolgot én nem tudom értelmezni, szerinted amibe ezt beírtad, nem kellett leprogramozni? :U :(

  • CyberPunk666

    senior tag

    válasz mufi #6089 üzenetére

    "még mielőtt elkezdem, rögtön leszögezem, hogy nem vitatkozni akarok."

    Ez egy fórum, ami a beszélgetésről szól. Nyilván éppen ezért lesz válasz is, ha valaki más is el akarja mondani a véleményét. Ha csak a sajátodat akarod közkincsé tenni, de nem vársz rá választ, akkor nem a fórum, hanem a blog a te műfajod. Amúgy a vitával semmi baj nincsen, ameddig nem lesz belőle veszekedés.

    "Pont erről beszélek, hogy "mérnökök nélkül ma meghalnánk". Na ezt hagyjuk."

    Ha nem lennének, akkor nem jutottunk volna oda, hogy meghaljunk nélkülük, de már ott vagyunk.
    Most képzeld el így december harmadikán, hogy ma éjféltől nincs egy mérnök sem a földön. Megszűnik az áramszolgáltatás, a gyártás és minden csak addig működik, ameddig be nem krepál. Szerinted nem halna meg az emberiség fele?
    Ezt a témát komolyan véve mondom és nem vagdalkozva.

    Persze meghalnánk kertészek, állattenyésztők és még egy csomó szakma nélkül. Meg vannak persze olyanok, amik nélkül nem.

    "De nagyon. köszönet a mérnökönek akik feltalálták az óriástraktort és ezért a kisparaszt, akinek 10Ha-nál kevesebb földje van éhendöglik, mert nem tud versenyképes maradni. És az a kisparaszt, akiből sokkal több van mint a nagy szövetkezetekből meg zrt szervezetekből. Az ember elvolt sárból épített, nádtetőből készült házakból. Cserépkálya, dobkályha, köszönet érte a mérnökönek. Pont erről beszélek látod. A mérnökök az emberek nagy részének nemhogy jót, hanem inkább szegénységet hoztak ezzel a rohadt nagy fogyasztói társadalommal. Tudod te mennyi mérnökre lenne szüksége az embereknek, ha nem a luxusnak élnénk? Nem lenne nagy szám hidd el."

    Tudod mi lenne azok nélkül? Nézd meg a történelmet, hogy hogyan éltek a szegények régen. A kisparasztnak nem jó az óriástraktor, de a másik rengetegnek marha jó, hogy tud venni magának ennivalót annyiért, amennyiért teszi és nem éheznek akkora tömegek, mint régen.
    Nézz meg egy olyan országot, ahol nincsenek még ilyen szinten technikailag, ahol kézi művelés megy és társai. Valahogy nem innen áramlanak oda az emberek, hanem fordítva.
    Azt említetted, hogy a matekot nem szeretted, de szerintem a történelem sem volt a kedvenced. Nézd meg milyen volt kisparasztnak lenni a mérnökök előtt. Hajnaltól estig dolgozni és mindent a minimum életen felül beszolgáltatni a főbirtokos úrnak. A szakmád és a társadalmi pozíciód meg az volt, ahova beszülettél. Nem volt választásod. A gyerekek meg dolgoztak kisgyerek koruktól. Mert akkor ez kellett, hogy fennmaradjanak.
    Amúgy az orvosok sem mennének sokra a műszaki eszközeik nélkül, amiket mérnökök készítenek.

    "Az meg, hogy MM nem létezne mérnökök nélkül, az is túlzás. Előbb létezett a gazdaság és a cserekereskedelem mint a mérnöki tudományok nagy része."

    Szerintem elég nehéz megítélni, hogy honnantól számítjuk a mérnököket és a kereskedelmet. Meg ha a cserélgetés kezdetétől számoljuk, akkor a bot kihegyezését is a kor mérnöki tevékenységének titulálhatjuk.
    Egyébként kereskedelem és gazdaság lenne mérnökök nélkül. Csak MŰSZAKI menedzserek nem. Azért műszaki. Ugyanis mérnökök nélkül nem lenne műszaki dolog. Ugyanis ahhoz előbb a mérnököknek és termtudósoknak fel kellett találni a dolgokat, hogy aztán lehessen villanyszerelő, meg autószerelő. Ugyanis autó és áram nélkül nem létezik az a két szakma.
    <ennek semmi köze a szakma megítéléshez, mielőtt belelátnátok. Ez csak egyszerű logikai tény>

    "más: a programozást azért nem tudom lenyelni, mert nagy részükből szolgáltatás eredménye születik nem pedig kézzelfogható, átlagember számára hasznos dolog, sőtt..."

    Akkor tehát az autókban lévő elektronika, amit programozók által írt programok vezérelnek nem hasznos? Vagy a repülőkön futó programok? A számítógépek? A mobiltelefonok (még a featurephonok esetében is). Még a tv-den is program fut, és az keresi neked a csatornákat, hogy ne 6 legyen és kézzel keljen. Az összes webshop hülyeség?

    De akkor ezek szerint az orvostechnikai eszközöket vezérlő számítógépes program is hülyeség. Vagy a segélyhívót működtető szoftver is. Meg a légzsákot üzemeltető program is. Totál haszontalan dolgok.

  • mepet

    addikt

    válasz mufi #6100 üzenetére

    mufi:
    "viszont aki azt mondja, hogy a diploma ott biztos, meg ingyen van, azt szemenköpöm"
    Ilyet nem is állított senki, én főleg nem. Én csak annyit állítottam, hogy a műmenedzser a legkönnyebb szak az OE-n. Tanultam együtt sok közös tárgyat a műmenedzserekkel anno a koleszban. Pl matekból papíron majdnem ugyanaz volt a tanterv, és túlzás nélkül a mérnököktől kb. 3-szor keményebben kérték számon (és kb. ugyanannyian buktak arányaiban). (Konkrét példa: a menedzserek használhattak egy lapot amin rajta volt az összes nevezetes integrál, mi nem. Tőlük az integrálos kis könyv (a címe talán integrálszámítás)
    legkönnyebb példái közül kértek számon 3 példát, tőlünk a legnehezebbek közül 5-öt. Ugyanannyi idő alatt. Vagy egy másik példa: mikroökonómiából tök ugyanazt tanultuk, a ZH nehézsége is egyezett. A menedzsereknek ugye ez az egyik fő tantárgya, nálunk pedig a legjelentéktelenebb...)
    Tehát akár mondhatnám azt is, hogy az büfészak, vagy azt, hogy ingyen van a diploma, hiszen a saját szememmel láttam, hogy tényleg, jelentősen könnyebb a menedzser szak, mint akármelyik mérnöki. De én ilyet nem állítok, mert túlzás lenne, és félek, hogy szembeköpnél. :))

    "És ezt már nem egy építészmérnök ismerősömtől hallom, hogy rohadt munkások meg stb.."
    Ami az építőiparban folyik, amellett nem csodálom... (De ez nem az én szakterületem.)

    Ehhez "az emberiség számára melyik szakma mennyire fontos" témához nem sokat fűznék, hiszen céltalan ezen gondolkodni. Szerintem pl. könyvvizsgálók nélkül is megállna a jelenlegi világ működése, az pedig tipikusan egy lenézett szakma.

    "Mérnökből SOHA nem lesz olyan menedzser mint egy gazdasági szakot végző emberből."
    Szerintem ez az állítás igaztalan, nekem eddig majdnem minden munkahelyi (termelési) tapasztalatom pont ennek ellenkezőjét bizonyítja.

    "Én gyakorlatilag az összes mérnöki diplomát túlértékeltnek tartom"
    Én pedig nagyon nem. Ha túlértékelt lenne a munkám, nem annyit keresnék, mint most.

    "A mai mérnökök leülnek a compúterhez, a program elvégzi helyettük a munka 50%-át ha nem még többet, aztán megy a munkáshoz...és a végén jön az "én építettem", "én csináltam" dolog...na ne már..."
    Ez valami rossz vicc? Nyitott szemmel is szabad járni a világban... ...Nem azért, mert "el vagyok szállva", hanem azért, mert ebből kiderült, hogy kereken 0 a rálátásod a mérnökök munkájára.

    "MINDEN egyes szak, GYAKORLAT nélkül nullával egyenértékű."
    Ezzel majdhogynem egyetértek, de azért a nappalin tanult frissdiplomások többsége nem hülye, sőt, csak általában pont a kivétel szúr szemet az embernek. Nekem is volt már több rossz élményem a frissdiplomások felkészültségével. (Főleg egy managernek, akinek az okoz plusz munkát, ha egy mérnök hibázik, az viszont sosem fog neki szemet szúrni, ha a többi mérnök szuperül végzi a munkáját.) Nekem is volt több negatív élményem a frissdiplomás mérnökök felkészültségét illetően, bár ez arra is visszavezethető, hogy lehet, hogy tényleg túl magasak az elvárásaim, hiszen én az ország második legerősebb villamosmérnök BSc képzését végeztem el, ők meg nem éppen...

    "Amit igazán nem tudok értékelni, az a programozás, a webes megoldások meg a hasonló dolgok, egy átlagembernek abból semmi hasznot nem látok..."
    Én pedig látom a hasznát, mivel sw-vel is foglalkozom. Ma már a sw ugyanolyan fontos, mint a hw. Ez szerintem vitathatatlan.

    "A betanulásról meg annyit csak még, hogy tervrajzokat számítógéppel na azt aztán bárki megtanulhatja akinek van csak egy kis affinitása a számítógépekhez"
    Így van, a rajzolást bárki megtanulhatja. Azt viszont nem, hogy megtervezze a követelményrendszer alapján azt, amit aztán le kell rajzolni. Na ehhez kell a mérnök. A rajzhoz elég lehet pl. egy műszaki rajzoló is, ami egy diplomát nem igénylő szakma.

    "A program részt nem azért nem akarom kommentelni mert nem lenne mit, csak egyszerűen nem akarok offolni, te így gondolod én úgy. Nem az orvosi, autóipari vagy esetleg mobiltechnikai programozásra gondoltam egyébként, hanem erre a sok virtuális kakiságra."
    Ezzel egyetértek, hogy rengeteg felelsleges "virtuális kakiság" vesz körbe minket. Erről viszont nem a mérnökök tehetnek a legkevésbé sem, sokkal inkább azok a menedzserek, marketingesek, stb., akik mesterségesen kreálnak keresletet az ilyen "kakiságokra". A mérnökségnek a legtöbb vállalatnál kereken 0 a beleszólása az ilyesmibe.

    [ Szerkesztve ]

  • mepet

    addikt

    válasz mufi #6120 üzenetére

    Ez a perelés még jobb ötlet, mit a kötelező uniformis... :))
    Ajánlom a GDF topicot (ha van)...

  • ponizsiraf

    újonc

    válasz mufi #6122 üzenetére

    Fejezzük be az ideológiai vitákat, nincs értelmük. Én úgy vagyok vele, hogy jöjjön már a jelentkezés, aztán a szeptember és csinálhassam végre azt, aminek látom értelmét a jövőm szempontjából (OE-NIK). Korábban BME-VIK-re jártam, de ott eléggé a hülyegyerek style ment részemről, ki is buktam hamar. Azóta ilyen közepes érettségi elég munkákat végzem, persze véletlenül sem IT témában. Szal vegetálgatok, de kb ötször annyi energiát fektetek ebbe a céltalan dologba, mintha időben újrakezdtem volna és normálisan csinálnám, amit kell.
    Mai fejjel, a mostani céltudatos gondolkodásommal biztosan nem adnám be újra VIK-re, ELTE-re meg aztán még annyira sem. Csomó esetet láttam/hallottam, hogy az emberek még diploma nélkül is megkapnak egy-egy jobb IT állást, akkor egy óbudais diplomával mondjuk ez hatványozottan igaz. Mi az stennek szívassam magam egy olyan hellyel, ahol akkor is megbuktatnak párszor, ha egész évben csak wc-re megyek ki két tanulás között. Pont el tudnám képzelni magam egy jó átlagos java fejlesztőként. Iszonyúan keresett, jól fizetett, szerethető, gyakorlatias, sőt még bizonyos fokú szabadságot is biztosít. Meg tudom tanulni egyedül itthon, mellé egy NIK-es diploma, amiért azért kell küzdeni, de bizonyosan jobban kiszámítható, mint az "elit képzések". Pont elég...

  • magyarzoltan

    tag

    válasz mufi #6124 üzenetére

    ez mindenre igaz, én is visszasírom az első komoly munkahelyem ami a második munkám volt érettségi után - nappali felső okt. nekem kimaradt - belekeveredtem egy profi nemzetközi csapatba és még ma is azt mondom hogy életemben nem tanultam annyit mint abban a 3 évben és ezért örök hálám a sorsnak, pedig az fizikai munka volt, gyárakat építettünk :) de nagyon nagy műszaki gazdasági szervezési tapasztalat volt, na meg nem szar kapcsolati tőke :R

  • gyenge47

    tag

    válasz mufi #6132 üzenetére

    Én sem értem. Eddig kimondottan tartalmasan telt az eszmecsere, bőven az elvárt határokon belül. Sajnos ez van. :(((

Új hozzászólás Aktív témák