Keresés

Aktív témák

  • kgyuri

    tag

    válasz McLaca #4360 üzenetére

    Sziasztok,

    30 perces ügyfélszolgálati beszélgetés után megtudtam pár infót a roaming használatról:

    Ami fix, hogy külföldi használathoz be kell állítani:
    "A roaming szolgáltatást az Előfizető akkor veheti igénybe ha a *104# kód elküldésével aktiválja a szolgáltatás"

    Ami nem világos nekem, de az üfsz-nek sem, hogyha be van kapcsolva, akkor melyik romaing szolgáltatás lesz aktív (hogyan kell/lehet telefonálni pl. haza):
    blue mobile Roaming szolgáltatás igénybevétele esetében:
    Magyar mobil vagy vezetékes előfizető felhívásának percdíja a tartózkodási helytől függően: A hívásindítás a roaming szolgáltatás aktiválása után a következő kód
    elküldésével történik: *101*+országhívószám körzetszám előfizetői szám#
    Pl.: *101*+36301234567#
    -vagy
    blue mobile Roaming Direkt szolgáltatás igénybevétele esetében
    Magyar mobil vagy vezetékes előfizető felhívásának percdíja a tartózkodási helytől függően:
    A roaming szolgáltatás aktiválása után a hívásindításkor a hagyományos módon kell tárcsázni
    (kódok nélkül), minden esetben a felhívni kívánt telefonszám nemzetközi formátumban való megadásával: +országhívószám körzetszám hívószám
    Pl: +36301234567 vagy +44123456

    Így, akkor a gyerkőcnek 2 féle módon kell elmenteni a számokat a telefonkönyvben.
    Üszf szertint, meg kell próbálni, valamelyik csak működni fog a fenti 2 mód közül.

    Rákérdeztem erre a "minimális" egyenleg dologra. Ő nem tudott ilyen összegről, de kértem, hogy nézzenek utána, és ha van ilyen limit, akkor azt valahol a honlapon/aszf-ben közöljék.
    Ha valakinek mostanában volt kinti hívásindítással kapcsolatos tapasztalat, akkor ossza meg.

    Nézegettem az EU roaming adat csomagokat is.
    Ha rendelnék egy "blue Move EU S" csomagot 24 órára, akkor 790 Ft-ért lenne 50 MB kinti net, plusz:
    "Érvényességi idejük erejéig a blue Move EU roaming csomagok 100% kedvezményt biztosítanak az EU roaming többletdíjból indított és fogadott hang hívások, illetve SMS küldés esetén! "
    Ami azt jelenti, hogy ha valaki hozafelé szeretné telefonálni , akkor a napi 15 percen túli hívás indítás helyett, jobban kijön, ha rendel blue Move EU S csomagot és lesz +50Mb netje is.

    Várom a tapasztalatokat. :R

    [ Szerkesztve ]

  • kgyuri

    tag

    válasz 4Grider #4530 üzenetére

    Az Eu direktíva pontosan ezt mondja (idézet az aszf-ből):
    "Európai Unió tagállamai valamint Andorra,
    Liechtenstein, Norvégia, Izland (továbbiakban EU) mobil hálózataiból
    Magyarországra indított hívás esetén a díj a belföldi más mobil irány díja megnövelve 19,1
    Ft/ perc többletdíjjal; de maximum 72,8 Ft/perc"

    Értelmezésem szerint a 33 Ft/perce felett lehet min. 19,1 Ft vagy max. 72,8 Ft kintről haza telefonálni.

    Az aszf 6.1.1.1 vagy a 6.1.1.2 pontjaiban a táblázat az EU. díjzóna sorában van meghatározva az 52,1 Ft/perc.
    "blue MoveEU S csomag díja "790 Ft (24 órára) osztva 52,1 Ft-vel = 15,16 perc.
    Nekem így jött ki a logika. :U

    [ Szerkesztve ]

  • kgyuri

    tag

    válasz 4Grider #4534 üzenetére

    Igazad van, ott a pont. :R

    Csak a többlettel kellene számolni, így a 790 Ft EU roaming 40 perc után térül meg a többletdíj szempontjából. :K

Aktív témák