Keresés

Aktív témák

  • g0dl

    addikt

    válasz kgyuri #4528 üzenetére

    Úgy érted, hogy alap esetben egy bluemobile csomaggal nem lehet külföldön telefonálni, ezt külön kell bekapcsoltatni? Ezt jó tudni.
    Én pár hete vagyok blue-s, de ezt eddig sehol nem olvastam, és kellemetlen lett volna, ha ez külföldön derül ki.

  • 4Grider

    nagyúr

    válasz kgyuri #4528 üzenetére

    Igen, ha roamingolni akar az ember, akkor vagy használja a 104-es USSD kódot, vagy az online ügyfélszolgálaton bekapcsolja magának a roamingolás lehetőségét.
    Blue mobile roaming direkt a külföldi szolgáltatók x százalékánál nem működik. Én ahol eddig jártam, mindenütt működött, már akinek a hálózatára automatikusan felmászott a telefon. Ha esetleg nem működne egy adott szolgáltatónál, vagy szolgáltatót váltasz, vagy elkezded használni a *101*-ot.
    A minimális egyenleget tényleg nem hirdetik, de épeszű ember ha roamingot akar használni, úgyis feltölti néhány ezerrel az egyenlegét.
    A 33 Ft feletti EU roaming sarc 19 Ft körül van. Azaz a roaming hívás/sms percdíja saját elgondolásom szerint (nincs időm megnézni az ÁSZF-et, csak az EU szabályzást ismerem) valahol 52 Ft körül kell legyen. Ez sms szempontjából jóval kedvezőtlenebb, mint májusig volt, percdíj és adatbarangolás szempontjából kedvezőbb.
    Így aztán nem értem, hogy jött ki a 15 perc...

Aktív témák