Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz Cathfaern #9431 üzenetére

    "Azt még mindig fenntartom, hogy egy elosztott banki rendszer a jövő lehet, de azt nem tartom valószínűnek, hogy ez a BTC lenne."

    Erre csak ennyit tudok írni:

    Egyébként mennyi BTC-t adtál el így most a végén? És mennyi lett volna a veszteséged, ha nem adod el?

    Számomra az az egyetlen érdekes, hogy a támogatottsága egyre inkább növekszik.

  • P3Dr0

    senior tag

    válasz Cathfaern #9431 üzenetére

    Szerintem sokan lehetnek hasonlo cipoben mint te mert az utobbi idoben nekem a banyaszasi sebessegem feljebb ugrott (vagyis a diff. eshetett le) ami gondolom arra utal hogy egyre tobben szallnak ki a bulibol. (ami nem feltetlenul rossz a bentmaradottaknak) :)
    Szerintem befektetni nemszabad mert ez amolyan hazardjatek :)
    Sok ember es szerintem legfokepp a nagy kinai banyak csak azert banyasszak a btc.t mert a hasznot dollarositva elnek meg es vesznek megtobb minert de alapbol ez a felfogas nem jo szerintem. A BTC nek masrol kell szolnia nem a dollarra valtogatasrol. Meg ugy altalaban a fiat ra valtasrol.

    Szemelyszerint en nem tartom tokeletesnek az egesz rendszert es sok dolog nem vilagos szamomra pl. mar az sem.hogy a qt-wallet mondjuk 3 ev mulva mar 1 terabajtos lesz? Mert akkor az szep kis wallet lesz 10 ev mulva mert egy datacenter kell a penztarcahoz XD XD
    Vagy pl. ez az egesz privatkulcs-publikus kulcs mizeria (brainwallet, directort io).

    En amugy banyaszok folyamatosan bar nem MO.n elek es itt eleg olcso az aram.
    Nem is foglalkozok a btc vel jelenleg. Hetente ranezek a gepekre es ennyi. Addig mennek a minerek mig mennek aztan max. jol kidobom vagy a kertbe asztal alatetnek jok lesznek. :)

    Gondolom az XPY re gondoltal mint igeretes altcoin. En is raszaladtam a cumira es 6 dollaron vettem darabjat bar a tobbseget banyasztam de ugy vagyok vele az sem erdekel. Neha lefrissitem a walletet es kb. ennyi. A cloud miningba viszont csalodtam hala egnek nem fektettem bele csak teszteltem de mar akkor latszott problemas az egesz.

    Kitudja mit hoz a jovo. Lehet eso, lehet ho.

  • emvy

    nagyúr

    válasz Cathfaern #9431 üzenetére

    Koszi a leirast, tenyleg, tanulsagos. Engem a legtobben 1000 dollar korul gyozkodtek, hogy MUSZAJ beszallni (elsosorban az a srac, aki a mai napig a genesis-mining.com tulajdonosa), de vegul nem vettem sehol se. :)

    [ Szerkesztve ]

    while (!sleep) sheep++;

  • ittakary

    nagyúr

    válasz Cathfaern #9431 üzenetére

    Egy pöppet jobban jártam, mint te. Szerencsére én nem vetettem bele magam ennyire :)

    2013 nyarán kezdtem el vele foglalkozni, vettem két 7870es VGA-t, és tuningolva 24/7 nyomtam őket két hónapig. Ezalatt 2 BTC-t termeltem ki, amiből az egyiket rögtön eladtam 30.000 HUF árszinten, mert ki kellett fizetnem az áramszámlát, így ekkor 0-re ki is jöttem.

    A másodikat elraktam jobb időkre, hátha feljebb megy. Hát ment is! Végül a 950€-s küszöbnél, tehát szinte a csúcson könyököltem rá az eladásra Mt.Gox-on, és eladtam az 1,08BTC-met.

    Ez durván 300.000FT profitot jelentett :) Mivel nem tudtam azonnal kivenni az összeset, úgy döntöttem szépen lassan, mint egy fizetést, 100.000-esével fogom felvenni... Na itt b..sztam el, de csúnyán :( Minden egyes withdraw (kiutalás számlára) az oldalról egy HÓNAP volt, de én ráértem, és a fene se tudta, hogy össze fog omolni az a rohadt oldal... Így jöttek a pénzcsomik:

    #1 2013. december - 100k
    #2 2014. január - 200k

    - ekkor haver megkért, hogy szedjek ki neki 1,5BTC-t, mert az MtGox account hitelesítés heteken / hónapokon keresztül húzódott a hatalmas forgalom miatt.

    #3 2014. február eleje: utolsó kivétel - 300k

    Ekkor összeomlott...

    ennyink maradt bent haverral kettőnknek

    EUR: 1,343

    300€ enyém a többi 1000€ haveré

    - Több okból sem folytattam: én miner eszközvásárlásba nem akartam belefogni, mert nagyon nem tetszett, hogy a bányászás nehézsége exponenciális skálán mozog... Nem érte meg befektetni eszközökbe, mert mire eljutott volna hozzám, pont mint neked, addigra már el is avult..
    - az pedig csak vakszerencse, hogy én megelégedtem az ~1000EUR árszinttel, és úgy döntöttem h nem várok tovább.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák