Új hozzászólás Aktív témák

  • balazs1022

    őstag

    Hali!
    Kicsit hosszú leszek, de ez már egy éven keresztül tartó probléma, amit most megszeretnék osztani.
    Remélem tudtok segíteni. Elég nagy a gubanc. 3 gép van a lakásban. Két win7-es megy egy Machintos. Az én gépem win7 és formáztam már le vele USB-ket és egy vinyót is. Nah most a másik win7-es gép nem jeleníti meg a sajátgépben a csatlakoztatott meghajtókat. (de ismerőseim gépei igen, viszont amit meg megjelenít az minden másik gépen kiválóan megy). Ez az egyik dolog amit nem értek.

    A másik:
    Van egy 40gb samsung vinyóm 2,5", hordozható. A probléma ott kezdődött, h adatokat akartam az én gépemről a másik win7-sre átvinni. Persze az a gép szokásos módon nem látta, nem ismerte fel a vinyót. Leformáztam meg minden, de semmi (mind2 géppel). Akkor mondom majd a Mac-el leformázzuk oszt jó lesz. Fat32-re lett lehúzva ntsf-ről (mert csak arra bírta). Persze ez után egy gép sem ismerte fel a mac-en kívül... Jóvan mondom akkor xBox360-al leformázom mert az szerencséére érzékelte. Akkor már a win7 is látta, de csak az enyém, a másik továbbra sem. Az enyém is csak néha látta, de volt, hogy eltűnt. Nah most az lett csinálva vele, h egy laptop-ba beleraktuk és xp-t telepítettünk rá. Először a Dos sem ismerte fel de aztán jó lett. Telepítés utána gond nélkül ment. Elfogadta a vinyót, azt írta megfelelően műxik, nincs probléma. Ezután már mindegyik win7-es gép látta. Az enyém is most már elsőre felismeri. Nah mondom akkor használom úgy mint eddig (filmeket tárolok rajta). Haverhoz átvittem. A gépe látta is. Nyomtuk rá a filmet, az első kettő fel is ment majd a 3-nál kiírta h nincs meg a célmappa. Amit felmásolt 1-2-t meg le sem tudta játszani. Akkor leformáztuk. fasza volt minden. Akkor megint elkezdtük másolni erre ledobláta a lemezt, ilyenkor persze kattant a fej.. Nah végül egyesével ráküzdöttük a 3x8gb-t. Akkor mondom itthon felmásolom a gépre h nehogy elvesszen ha már ennyit szenvedtünk. Persze nem sikerült.. A filmeket olvasta, le is tudta játszani, de másolni már nem engedte. Másoláskor mindig 4:30-nál megállt, tehát ugyanannál a szektornál. Nah most Olvastam itt a fórumon a HDD Regenartort. Lefutattam , 4 hibát talált is és ki is javította. Ezután szerencsére gond nélkül fel tudtam másolni a gépre. Itt még nincs vége. Apu gépe továbbra sem ismerte fel sajátgépben, csak eszközkezelőben. Viszont a ott, az övén a HDD Sentinel látja és azt írja h 79%os a lemez, valamint 18 hibás szektor van. (az én gépemen meg a Sentinel nem ismeri fel csak kérdőjeleket ír).

    Most egy teljese Regenerator-t lefuttattok minden szektorra. És mondom mindez akkor kezdődött amikor Machintos-sal formázva lett (pendriveok esetében is.

    Ez így nem állapot. Nem tudja valaki h mitől lehet ez? Vagy egyszerűen a lemez sz@r? Meg ilyen van h minden gép máshogy kezeli és látja? Mit tudnék még tenni azon kívül h kidobnám?
    Én már ezt nem értem..

    Köszi!
    Bocsi, hogy hosszúra sikeredett.

    https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

Új hozzászólás Aktív témák