Új hozzászólás Aktív témák

  • MPowerPH

    félisten

    válasz KisBundi #26403 üzenetére

    Probaltam, ugyan olyan jo, mint a Castrol vagy a Mobil 1. Igazabol tul van lihegve ez az olaj tema.... Az az olaj, ami egy nagyobb marka termeke, es megfelel a gyartoi eloirasoknak, azzal nem lesz gond az esszeru hosszusagu olajcsere periodus eseten, ami max. 15k km. Ami inkabb fontos az az, hogy honnan szerzed be. Mert ha a sarki fuszerestol veszed meg fel aron a nagy olajshoppokhoz kepest, akkor az gyanus. A hamisitott olaj tudja az autodat par alkalom utan is hazavagni, szoval inkabb arra kellene koncentralni, hogy megbizhato helyrol szerezzed be. Nem csak a Castrol olajakat hamisitjak, hanem az osszes markat. En duplan ovatos vagyok, mert az autoszerelohoz is viszem a sajat magam altal beszerzett olajat azon oknal fogva, mivel a privat muhelyek is probalnak penzt sporolni, mikor hordoval veszik az olajat, igy a leheto legolcsobb helyrol probaljak beszerezni. Marpedig a hordok is a hamisitas aldozataul estek... Tehat van kockazat.

    Egyebkent ott a Castrol olaj, ami pont a hamisitas miatt szerzett eleg rossz hirt, es nem igen ajanljak a forumokon. En azert batorkodtam 3 even at(1 alkalmat kiveve) Edge 5W30-al tolteni az automat, ami saccra 80k km-et tesz, tehat 6 olajcseret. Soha nem volt semmi gondom, pedig egy 3L -es duplaturbos dieselbe ment bele, ami raadasban 60Le -vel es 80NM -el a gyari ertek folott futott, es gyakorta mentem vele 200+km/h -s atlagot 35 fokban, sok szaz km -en keresztul. Az olaj ami lejott, mindig szep volt, nem is fogyott egy deci sem a 12-14k km alatt. Szoval mindig mosolygok, mikor a kis 1.6 meg 2L TDi -be, es a kis benzinesekbe azon gyotrodnek az emberek, hogy milyen olaj menjen bele... A valaaz az az, egy markasabb fajta, ami megfelel a gyartoi eloirasoknak, es akar viszkozitasban kulonbseget teve a teli es a nyari idoszak kozott. En nyaron 5W40-et hasznalok a meleg miatt, ha tolom, akkor is legyen eleg szufla benne. Telen meg 5W30-at, mert itt a telek nem annyira hidegek. De Mo.-n mar telre siman menne bele a 0W30 -as.

    [ Szerkesztve ]

    Don't Tread On Me

Új hozzászólás Aktív témák