Új hozzászólás Aktív témák

  • viator001

    csendes tag

    Sziasztok!

    Segítsen valaki! Blu-ray lemezről származó 5.1 DTS-HD Master Audio hangsávot szedtem szét 6 db monó Wav sávra szerkesztés céljából. A Center sávval már elkészültem. De most a Front jobb és bal oldalnál elakadtam, ugyanis a center, az LFE és a két hátsó hangsávokkal ellentétben (amik ugye egycsatornás nonók) a két front nem egycsatornás monó, hanem kétcsatornás monó! Nem vicc! a mediainfo egycsatornás monónak mutatja. Hasonlóan több különböző szerkesztő szintén. pl Audacity, Adobe Audition, stb. Viszont ha a iZotope RX-szel nyitom meg, akkor két külön L - R sáv van benne, mintha sztereó lenne, pedig nem az hanem monó. Én még életemben nem találkoztam ilyennel. Mi ez? Gondolom okkal csinálják ilyenre, mert más Blu-ray filmek DTS-HD MA hangsávjaiban ugyanezt tapasztaltam. Szóval mi ez? Ez miért ilyen? Ezt hogyan nevezik? És ami a legfontosabb. Hogyan lehet ilyet készíteni? Mert semmivel nem sikerült eddig. Ezt a dupla vagy dual monó sávot RX-szel (mivel csak az látja kétsávoknak) szét tudom bontani és menteni két külön egysávos monóra, de egyben ilyen kétsávos monó Exportálására vagy mentésére nincs lehetőség, sem iZotope RX-ben, sem másban. Pedig már rengeteg progival próbálkoztam.

    A segítséget előre is köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák