Új hozzászólás Aktív témák

  • Topanka

    aktív tag

    válasz Enszuke #15277 üzenetére

    Enszuke
    (őstag)

    "A media lejatszo azokkal a formatumokkal boldogul, amire a gyartaskor felkeszitettek. Kisebb frissitesek a gyartotol varhatoak.
    A htpc-re akkor toltesz friss media lejatszo programot, amikor akarsz (de ezt meg is KELL tenned), es amig eleg eros a cpu/gpu az adott formatumhoz, le tudod jatszani.
    15 eve volt egy media lejatszom es egy p3-as gepem. A media lejatszohoz par ev mulva nem volt friss firmware, ma mar alig talalok filmet, amit le tud jatszani. A p3-as meg mindig minden avi, mp3... formatumu anyaggal boldogul. A h264 mar sok neki. De itt irtok az uj media lejatszokrol. Jovore mar varhato a h265. Azzal fognak boldogulni? Vagy mar regota 10-bites 1080p-be tomoritik a japanok az uj animeket. Azzal boldogulnak a mai gepek? Es az ujak?
    Megfelelo hardver eseten a htpc-nel nincsenek korlatok, de ezert foglalkozni kell vele."

    Pro:
    Ebből számomra az következik, ha nincs valami kizáró oka, a saját pc-met használhatnám lejátszóként.
    Hogy milyen szoftvert használok, az éppen az adott filmtől is függhet.
    A GTX 580 gpu, és a i7 2600k cpu, úgy gondolom, egy ideig elbánik mindeggyik BD 3D filmmel.
    A megjelenítőt, mint monitor, és a Pana plazma tv-t, külön be tudom állítani, és fikszálni, később csak választanom kell melyiket használom éppen.
    Mi lehet ebben a macerás? Nem tudom, azért kérdem.
    Most jön a kontra:
    foglalkoznom kell vele - idáig is foglalkoztam vele, de nem tudom mit takarhat pluszba még -
    pc bekapcsolva, fogyasztás: csak akkora a fogyasztása, amit éppen használok, ráadásul a táp csak a szükséges működéshez kellő energiát veszi fel, a többi hardver kikapcsolt állapotba kerül. Az a kis többlet, ha már LCD helyett plazma tv-t üzemeltetek, nem az a kis plusz fogyasztás fog érdekelni.
    Hang: külön van egy spéci hangkártyám, azzal elérem azt az igényt a megfelelő erősítővel és hangfalakkal ami akarok.
    A pc-m szinte teljesen csöndes, de ezt ia kis alapzajt is ki tudom iktatni.
    A HTPC egyáltalán kell ebben az esetben?
    Vagy külön hálózati média lejátszó?

    Tomix24
    "A fogyasztása nagyobb egy HTPC-nek. Idle állapotba egy Brazos 12w körül evett, 28w körül maximumon. Ez a hátránya a HTPC-knek. Előnye a gond nélküli lejátszás."

    A fentiekben a válaszom.

    Ki használja a pc-ét lejátszóként, és hogyan, mire kell figyelni?

    regger
    (senior tag)

    Mi a véleményed a fentiekről?
    Kezdetnek elmenne ez, majd később ráérek eldönteni kell e egy Dune, vagy más.
    Elég zavaros a jövő, egyre bizonytalanabb vagyok, mi is kellene. Meg kell várni az eredményeket, az első véleményeket.

Új hozzászólás Aktív témák